Jump to content
BulForum.com

Фитнес за жени


Stenli

Recommended Posts

Имам един спешен и важен въпрос! Моята госпожа дохи да вдига разни железа, та покрай това и аз взех да чета литературка. На много места срещнах споменати неопренови пояси, гащи, потници, цели костюми и прочее. И всеки казва, че без тях не може да се тренира пълноценно, ама е нормално, когато някой продава краставици, да разбравя, че без тях салатата не струва.

 

Моля, който е ползвал нещо подобно, да обади каква е файдата от ползата !!!! Че се оказаха бая скъпи тия нещо, и ако хвърля 100-200 лв и се окажат безполезни, ще се изям от яд, това са си примерно три сериозни купона :-)

както вече ти намекнаха, ползата от файдата е почти никаква. не съществува такова нещо като отслабване само на определени места или пък стопяване на мазнините, чрез потене. потенето е естествена реакция за охлаждане на организма. а организма има нужда от охлаждане, когато мускулите са интензивно натоварени и покрай механичната енергия генерират и доста топлинна. скоростта на процесите на разграждане на мазнините въобще не зависи от потенето и съвсем слабо зависи от температурата на тялото. единствената екстра на подобни костюми е предварителното затопляне на мускулите, които по-бързо и лесно ще влезнат в работен режим. но после пък се появяват недостатъците: прегрява се и се обезводнява организма, често се образуват и алергични обриви по повърхността на прегрятата кожа. обезводняването е единствения "отслабващ" ефект на тези неопренови дрънкулки. само дето свалените грамчета се възстановяват моментално, още с първата изпита чаша вода.

препоръчително е да се тренира без подобни екстри, с максимално количество открита кожа, на стайна температура, за да не се натоварват излишно вътрешните органи.

пробвал съм колани и гащи: ефект - нулев, но пък си имах известно време болки в бъбреците.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...