Jump to content
BulForum.com

Блокиралият човек


Recommended Posts

Само не мога да разбера какво роптаете срещу образованието и учителите. нали имено те са Техниците! Да не би сами да сте се научили да четете и пишете, а? нали трябва да имаш знания за да разбираш нещата около теб! Всъщност тези "нови радиостанции" са именно метафора за образование- откриването на нови идеи, разширяването на кръгозора, плодовете на познанието!! Благодариме ти Адаме!!!

колкото до въпроса - тъпи и задръстени хора винаги е имало и винаги ще има! това че са такива обаче не ги прави непълноценни или по-лоши от умните! в някои случаи са даже по-добре, сещате се за какво говоря.

колкото до дебата за отвеяните и нереални хора моето мнение е: покажете ми 1 нормален човек за да можем да си направим стандарт за това кой е такъв и кой не е! не можете?!?! ами да,нормален човек няма! всеки е различен! и всеки си гледа от собствената кула. А реалността, Братя мои, е нещо изключително субективно!!! Гледайте Matrix, K-Pax, 12 monkeys или Beautiful mind и ще разберете за какво ви говоря.

До скоро! :punk

PS за всички с поправени приемници препоръчвам: Андерй Платонов - Чевенгур!

Link to comment
Share on other sites

Според мен доста от вас не са разбрали за какво става дума. Незнам може пък аз да греша, но това си е лично мое мнение. Този човек с това радио и с тази станция, представлява човек, който не се интересува от къде е дошло това радио, как работи, и защо по това радио дават някво радио Париж, а не радио София. Това е човек, който се влияе от другите, за него няма собствено Аз, ако някой (техника) му покаже на къде да върви, той натам ще тругне без да се замисли, дали трябва да тругне и като тругне на там какво ще стане. Това са хората "овце", хората "чакащи", а не "пробващи". Със сигурност откриятията на света нестават със седене, а с пробване. Стават с мислене, с действие. Ако сам започнеш да се грижеш за бъдещето си, а не чакаш на "техниците" (на мама и на тати) тогава ти самия се превръщаш в "техник". Има много хора, които си мислят, че исма само един "път", за постигане на това което искат. Ако някой им покаже по лесен път, те ще поемат по него, без да се замислят за последствията. Света е пълен с такива "обезличени" хора.

 

Оф малко се обърках, вече и аз незнам какво искам да кажа :unsure:, но като цяло според мен, тези които чакат на "техниците", някак си се обезличават. А представете си, ако този човек беше потърсил техника да го поразпита, аджеба каква е тая джаджа (радиото). А не един ден да се появи тоя техник? Ето това са напредничевите хора, които търсят нешо в живота си, а не чакат да им го покажат. Човек се учи, но ако и сам не търси и няма желание, ще "научи" много по малко и границите на живота му също ще бъдат малки.

Оле напълно се обърках :wacko: Спирам да пиша, дано не съм написал много глупости :wacko: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Донякъде е доста вярно. Имаше една доста интересна занимавчица пълна с мисли - "Пътеводител на галактическия стопаджия". Който го е чел - не е загубил нищо, напротив.

Link to comment
Share on other sites

Всеки блокира рано или късно.Въпроса е да се възтанови по най-лесния и бърз начин.Не блокират хората които са лишени от интелект.Защото те никога не поглеждат на вътре към себе си (или ако го правят единственото което разбират е,че им се ака,плоди и ама).Някой блокира по-рано някои по-късно(обикновенно се нарича криза на средната възраст).Така е защото все повече се стремим да бъдем богове.Но в добрия (не винаги де :))смисъл на думата

Link to comment
Share on other sites

Из "Фантастичните победи на модерната психология" - Пиер Дако

Да си представим човек, който не подозира за съществуването на радиовълните. Не подозира за съществуването на радиостанции и радиоапарати. Един ден му предлагат такъв апарат и му казват: „Ако включите щепсела в контакта, ще чуете музика." Човекът така и прави и чува музика. Очарован е. Не знае как става, нито откъде идва музиката. Знае само, че един жест е достатъчен. Да си представим сега, че човекът не се е променил през целия си живот. През целия си живот той слуша същия вид музика, същите гласове, същите думи, живее все в същия обществен и политически климат, все в същия географски климат. Без да подозира за съществуването на стотици други възможни радиостанции, гласове и мелодии...

Но ето че веднъж в дома му идва техник. Доволен, човекът му показва радиото си. Техникът се вглежда и забелязва, че апаратът е блокирал на Радио Париж. Установява също и повреден кондензатор. Техникът разблокира кондензатора. И изведнъж прозвучават стотици гласове, стотици мелодии. Целият свят нахлува изведнъж. Поразеният човек, изпълнен със съжаление по пропуснатото, започва да разбира: въобразявал си е, че живее с музиката на света, но се е лъгал...

Милиони хора приличат на този човек. През целия си живот са блокирали върху няколко идеи, върху няколко заучени мисли, няколко повтарящи се рефлекси... Не са осъзнали нито отправната точка, нито крайната цел. Не са осъзнали дори собствените си възможности. Всички те смятат, че живеят. А всъщност се въртят в кръг като риби в аквариум. Докато един ден някой техник...

 

Попаднах на това случайно, докато се ровех из нета и искам да чуя вашето мнение ;>

Съгласни ли сте, че има много хора, които строят замъци в небето и си мислят, че това е света? Съгласни ли сте, че има доста летящи хора, и много позьори и стойкаджии, както също и такива, които не разграничават фантазията с реалността?

 

tell me why do we build castles in the sky!? 4e koi ne e?!?!?!?! ama 4estno? zamislete se xora! koi ne e ostaval na edna i sy6ta 4estota za po-gulgo vreme?! vremeto si minva i nai-vajnoto ne e prosto da se jivee! a da se jivee taka kakto vi xaresva, kato vse pak se seobrazavate s nqkakvi normi razbira se :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
колкото до въпроса - тъпи и задръстени хора винаги е имало и винаги ще има! това че са такива обаче не ги прави непълноценни или по-лоши от умните! в някои случаи са даже по-добре, сещате се за какво говоря.

 

Ами кажи ми в кой случай един тъп човек е по-пълноценен от умния?

 

@KILLERINCHO: Аз не съм гледал матрицата 1, като гледах революшънс видях че не съм изтървал много..

Link to comment
Share on other sites

@KILLERINCHO: Аз не съм гледал матрицата 1, като гледах революшънс видях че не съм изтървал много..

 

Пълноценен според кого? Според себе си почти винаги е пълноценен защото няма кой знае какви нужди и е доволен.... Според другите... не знам дали изобщо има нещо такова като пълноценност извън личното... и да... друг въпрос въпреки, че стана много offtopic... какво прави един човек тъп?

Link to comment
Share on other sites

какво прави един човек тъп?

 

Вярва на собствените си глупости примерно, не приема чуждо мнение и тн..

 

edit: Пълноценен - "Напълно ценен, kойто напълно отговавя на изискванията" , кажи ми един тъп човек може ли да е "напълно ценен" ? Или пак ще ми кажеш според кого...

Link to comment
Share on other sites

Вярва на собствените си глупости примерно, не приема чуждо мнение и тн..

 

edit: Пълноценен - "Напълно ценен, kойто напълно отговавя на изискванията" , кажи ми един тъп човек може ли да е "напълно ценен" ? Или пак ще ми кажеш според кого...

 

да бих могъл пак да питам според кого... За един сватба - за друг брадва... за баба си може да е ценен за теб не... или обратното... и тогава какво?

 

ама даже и да не питам... пак имам питане кой определя кое е глупост и кое не е?

и реално не мисля, че има хора които никога да не приемат чуждо мнение...

Link to comment
Share on other sites

Вярва на собствените си глупости примерно, не приема чуждо мнение и тн..

 

edit: Пълноценен - "Напълно ценен, kойто напълно отговавя на изискванията" , кажи ми един тъп човек може ли да е "напълно ценен" ? Или пак ще ми кажеш според кого...

 

На какви изисквания трябва да отдговаря чоквек, да неби да има стандарт по които да се произвеждат хора :confused :confused , че да определт кой е пълноценен и кой не?

Link to comment
Share on other sites

..границата между реалността и фантазията е толкова "тънка",че често се размива...някои я виждат/чувстват/откриват....други не толкова лесно...но въпреки това се блъскат в нея....

Аз си имам вътрешен свят - нов израз на реалното...и в крайна сметка,кой може да каже кое е реално и кое не?!

каква е нормата,и има ли такава?! - НЕ!!!

Link to comment
Share on other sites

На какви изисквания трябва да отдговаря чоквек, да неби да има стандарт по които да се произвеждат хора  :confused  :confused , че да определт кой е пълноценен и кой не?

 

Имаше един сайт в който ти изчислява колко струваш, можеш да сравниш кой колко струва по тези показатели ;) Иначе принципа "като станем повече, ще видим кои са обратните" който си изказал, мисля няма място тук B)

Link to comment
Share on other sites

и в крайна сметка,кой може да каже кое е реално и кое не?!

 

Бахти въпроса, можело ли да се каже кое било реално и кое не?

Ми много ясно, че може..

То аз даже и не смятам да си мотивирам отговора, щото въпроса е зададен по глупав начин

Link to comment
Share on other sites

Из "Фантастичните победи на модерната психология" - Пиер Дако

Да си представим човек, който не подозира за съществуването на радиовълните. Не подозира за съществуването на радиостанции и радиоапарати. Един ден му предлагат такъв апарат и му казват: „Ако включите щепсела в контакта, ще чуете музика." Човекът така и прави и чува музика. Очарован е. Не знае как става, нито откъде идва музиката. Знае само, че един жест е достатъчен. Да си представим сега, че човекът не се е променил през целия си живот. През целия си живот той слуша същия вид музика, същите гласове, същите думи, живее все в същия обществен и политически климат, все в същия географски климат. Без да подозира за съществуването на стотици други възможни радиостанции, гласове и мелодии...

Но ето че веднъж в дома му идва техник. Доволен, човекът му показва радиото си. Техникът се вглежда и забелязва, че апаратът е блокирал на Радио Париж. Установява също и повреден кондензатор. Техникът разблокира кондензатора. И изведнъж прозвучават стотици гласове, стотици мелодии. Целият свят нахлува изведнъж. Поразеният човек, изпълнен със съжаление по пропуснатото, започва да разбира: въобразявал си е, че живее с музиката на света, но се е лъгал...

Милиони хора приличат на този човек. През целия си живот са блокирали върху няколко идеи, върху няколко заучени мисли, няколко повтарящи се рефлекси... Не са осъзнали нито отправната точка, нито крайната цел. Не са осъзнали дори собствените си възможности. Всички те смятат, че живеят. А всъщност се въртят в кръг като риби в аквариум. Докато един ден някой техник...

 

Попаднах на това случайно, докато се ровех из нета и искам да чуя вашето мнение ;>

Съгласни ли сте, че има много хора, които строят замъци в небето и си мислят, че това е света? Съгласни ли сте, че има доста летящи хора, и много позьори и стойкаджии, както също и такива, които не разграничават фантазията с реалността?

Позновам много такива хора (повечето покрай мен са такива) и искрено се надявам да не съм един от тях.

Link to comment
Share on other sites

Ако беше печен БУДИСТ..въпросът нямаше да ти се стори глупав... :D прочети няколко книжки,ако имаш желание....

 

Аз книжки съм чела достатъчно :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...