Jump to content
BulForum.com

Реферат по физика на тема свръхпроводимост


Recommended Posts

Значи учителката по физика ми възложи да направя реферат на тема Свръхпроводимост.Обаче никаде не намирам информация, която може да ми е полезна за един реферат (доклад).Ако някой има или знае от къде мога да намеря да казва.Много ми е спешно, защото това е шанса ми да оправя двойката. А пък на теория съм голяма шматка и ще ми е доста трудно на изпитване да искарам добра оценка.Който има нещо да дава.Много ще съм ви благодарен.

Link to comment
Share on other sites

За какво съпротивление става дума?Това е от раздел "Механика" 8-клас нали?

На какви материали по-правилно?

В Уикипедиата има нещо по въпроса но едва ли ти върши работа,ще продължавам да търся. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Значи от раздел " Електричен Ток " - глава 2-ра от ФИЗИКА за 9 клас. Ако намериш нещо пиши.И извинвам се става въпрос за Свръхпроводимост при температура от -273 Абсолютната Нула.

Link to comment
Share on other sites

Свръхпроводимост при температура от -273 Абсолютната Нула.

 

Океее.Така е много по-лесно. :D

 

1. http://www.physica.hit.bg/science/abrikosov.html

Висока класа.Това е за 6+ в ТУ :)

Търся още.

2.My Webpage

Снимков материал,ако ще будалкаш даскалката.Ще се изкефи,предполагам.

3.http://titanium1.hit.bg/Information.htm

Познай при каква температура титанът придобива свръхпроводимост. :D

 

Тези би трябвало да стигнат.

Link to comment
Share on other sites

А, това вече е друго нещо. Свръхпроводимостта е много далече от Свръхсъпротивлението! Само да вметна, че вече има постигната такава и при температури, далеч по-високи от от абсолютната нула, а именно при -70,-40гр, че и по-висока даже! Целта е да се постигне такава при стайна температура, при което, един вид, перпетуум-мобилето ще стане реалност!

Link to comment
Share on other sites

Значи всичките страшни.Сега ще си извлека най-важното.А иначе @Grimjaur ще позлвам и снимков материал.Все пак е за оправяне на оценка.И колкото по добре е направен реферата толкова повече точки получавам. Пак благодаря много и @Grimjaur имаш една бира от мен.Стига да пиеш де. ;) ;) ;)

 

-272.7 oC за колко маничко.До казано е че и до -200 някой вещества проявяват свръхпроводимост.Нещо такова мисля, че беше.

 

Представяте ли си охлаждане от -273 градуса.И процесора щеше да работи с пълна пара.Което ще рече най-добра производителност.Майко да рабирах така и физиката както комповете.

Link to comment
Share on other sites

И процесора щеше да работи с пълна пара.Което ще рече най-добра производителност.Майко да рабирах така и физиката както комповете.

 

 

Не е точно така.Все пак процесора е на базата на полупроводници(силикати).Когато бъдат охладени до свръхпроводимост има два варианта:

1.Разпадат се.

2.Няма нужното съпротивление,за да се действат нормално=0%КПД. :)

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така.Все пак процесора е на базата на полупроводници(силикати).Когато бъдат охладени до свръхпроводимост има два варианта:

1.Разпадат се.

2.Няма нужното съпротивление,за да се действат нормално=0%КПД. :)

 

A kakva e gore-dolu optimalnata temperatura za rabota na edin CPU??? :confused

Link to comment
Share on other sites

Както каза Marvin има вещества които проявяват свръхпроводимост и при много по-високи темперетури от абсолютната нула,но до колкото знам тези вещества са нетрайни и при нормални условия се разпадат и са практически неприложими.Има сведения за вещество което проявява свръхпроводимост при 240К(-33 C),сплав от барий,мед,кислород и манган пък проявява свръхпроводимост при 77К(-196 C),като се охлажда от течен азот,който е много по-евтин от течния хелий,който се е използвал в началото.По ел.техника даскалката разправяше и доста други интересни неща,ама кой да слуша....Значението на това явление е много голямо ако се открие вещество проявяващо свръхпроводимост при норамални ословия.

Link to comment
Share on other sites

Аз много от физика не разбирам,но мога да ти кажа сайт за реферати-там може да има-www.referati.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...