Jump to content
BulForum.com

CPU temperatura 2 :)


Recommended Posts

Na4i da kaja da kazvat samo tiq det ZNAQT :) ne sa nujni nenujni postove :

nachi zeh XP 1700+ ot 12ta sedmica na 2003 tva e kato vavedenie vintilatora e nqakade 9 dolarov do kolkoto pomnq + 1 vintilator na kutiata otstrani da duha v/u cialoto dyno za 1.5$ beshe toi pritesnqava me tova che pri TOKU SHTO VKLIUCHENO PC : CPU temperature 53gradusa pri baia vreme izkaralo e 60gradusa ( tva go gledam v biosa ) nachi na System-a e 10 gradusa po niska temperaturata t.e. kam 50..... vaprosa mi e normalno li e tva i do kolko tochno e normalno Vintilatora varti 2890 oborota v minuta sredno :

next vapros e kvo tochno i kade se puska v bios-a da vidq dali e pusnato koeto ako pregree neshto ako spre vintilatora ili t.n. da se spre Pc-to znam che ima takova ama neznam koe e v toq nov bios

10x predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

aa da gledam Temperaturata v Bios-a kakto kazah Dynoto e nqakvo ebano na EliteGroup ver. na bios-a ne q pomnq ama sigorno ne e super nova a procesora specialno e tochno Thunderbred-B 1700+ .. i pasta ima i sichko ima i e sichko novo i prah nqama i sichko e oKI i pak e 60gradusa sled reboot t.e. veroqtno ne e natovareno

P.S. ne pravi nikvi problemi nito blokirva nito zabiva nito nishto ... ama............... moje i da pochne

Link to comment
Share on other sites

Az sam sas sashtia procesor kato tvoia. V nenatovareno sastoianie temperaturata mi e okolo 40-42 gradusa (ne zabraviai zegite, koito sa navun), a v natovareno sastoianie vdiga do okolo 50 gradusa maximum. Tova e obache pri polozenie che CPU-to sam go overkloknal i raboti na 1833MHz (inache e 1463MHz).

Sam si pravi izvodite kak ti e temperaturata na CPU-to. Spored men e visochka. Stom imash 60 gradusa v spokoino sastoianie, tova oznachava, che pri natovarvane ste vdigne do okolo 70, koeto ne e malko za tozio procesor.

Saveta mi e da si slozish hubav radiator (po vazmoznost izcialo meden) i hubav ventilator - GOLIAM (da rechem 80mm).

 

Ako iskash da ti kaza kak sam postignal tezi rezultati, pitai i ste ti kaza.

Link to comment
Share on other sites

Sega ste ti napisha tochno kakvo mi e ohlazdaneto na PC-to.

 

Radiator na CPU-to: Evercool CUD-725CA - meden

Termo pasta: Tazi koiato varvi sas Evercool CUD-725CA ne ia znam kakva e tochno

Ventilator na CPU-to: Cooler Master HAC-V81 (80mmx80mmx25mm) s promenlivi oboroti na perkata ot 2500 do 4800 (pone taka pishe na kutiata na ventilatora). V momenta raboti na minimalnite oboroti, no spored BIOS-a te sa okolo 3000.

Drugi ventilatori: 3 broia Cooler Master SAF-B83 (80mmx80mmx25mm) - edin na zahranvaneto (izkarva vazduh navun); edin na kutiata otzad (izkarva vazduh navun); edin na kutiata otpred (vkarva svez vuzduh).

 

Poneze radiatora na CPU-to e 70mm imam prehodnik varhu radiatora koito mi pozvoliava da si sloza gorespomenatia 80mm ventilator (s izvesni prerabotki ot moia strana). Prehodnika e: Cooler Master SFC-P68

 

Ventilatora na video kartata se sduha i se nalozi da go podmenia barabar sas radiatora i slozih Cooler Master model TBA-4B01-01.

 

Kakto vizdash baia pari sam investiral v ohlazdane, no sega niamam problem. Za v budeshte sam zamislil vodno ohlazdane, no zasega niamam. Oste ne sam go izmislil kak da stane, dali da si go kupia ili da si go napravia sam.

Ako te interesuva oste neshto, koeto sam propusnal da spomena - pitai.

Link to comment
Share on other sites

Priqtel s T-bred seriq B normalnata ti temperatura trqbva da e zna4itelno po-niska ot tazi...predvid i kav coller imash...tova pri polojenie, 4e ne go darjish na terasata, kadeto po cql den slunce go gree :)

btw za sravnenie az sam s XP palomino na 1800+ bez clock, sushtite kato tvoite ventilatori i temperaturata mi e 40 na sistemata i 50 na cpu...tova sled 1-2 dena online...a i da spomena, 4e slanceto gree staqta deto e pc-to ot 9 sutrinta dokato zaleze...t.e. non stop...nqmam v taq staq klimatik ili shtori samo edno tunko bqlo perdence :)

I pak ti kazvam ne e normalno izobstho tova tvoito, poneje T-bred i osobenno seriq B se vodqt kato CPU-ta s malko toplootdavane i estestveno kato lubimite procesori za overclocerite...

Link to comment
Share on other sites

Sega ste ti napisha tochno kakvo mi e ohlazdaneto na PC-to.

 

Radiator na CPU-to: Evercool CUD-725CA - meden

Termo pasta: Tazi koiato varvi sas Evercool CUD-725CA ne ia znam kakva e tochno

Ventilator na CPU-to: Cooler Master HAC-V81 (80mmx80mmx25mm) s promenlivi oboroti na perkata ot 2500 do 4800 (pone taka pishe na kutiata na ventilatora). V momenta raboti na minimalnite oboroti, no spored BIOS-a te sa okolo 3000.

Drugi ventilatori: 3 broia Cooler Master  SAF-B83 (80mmx80mmx25mm) - edin na zahranvaneto (izkarva vazduh navun); edin na kutiata otzad (izkarva vazduh navun); edin na kutiata otpred (vkarva svez vuzduh).

 

Poneze radiatora na CPU-to e 70mm imam prehodnik varhu radiatora koito mi pozvoliava da si sloza gorespomenatia 80mm ventilator (s izvesni prerabotki ot moia strana). Prehodnika e: Cooler Master SFC-P68

 

Ventilatora na video kartata se sduha i se nalozi da go podmenia barabar sas radiatora i slozih Cooler Master model TBA-4B01-01.

 

Kakto vizdash baia pari sam investiral v ohlazdane, no sega niamam problem. Za v budeshte sam zamislil vodno ohlazdane, no zasega niamam. Oste ne sam go izmislil kak da stane, dali da si go kupia ili da si go napravia sam.

Ako te interesuva oste neshto, koeto sam propusnal da spomena - pitai.

Fon_Tomov kakva ti e temperaturata na CPU-to sega kato si s tolkova ventilatori

Link to comment
Share on other sites

A mi v momenta, pri polozeni che PC-to raboti kazi-rechi denonoshno e niakade okolo 40-42 gradusa. V nai-natovarenite momenti vdiga do okolo 50. Kato e po-studeno navun temperaturata na CPU-to ne nadvishava 37-8 gradusa v normalno sastoianie

Link to comment
Share on other sites

Ami zna4i okolo 6-7 gradusa oshte si svalil...vaprosa e dali tezi 6-7 gradusa sa si struvali parite. Btw T-bred seriq B rqbva da greqt to4no s 37-39 gradusa sas zavodskite ventilatori...taka 4e tova deto e pri Joke si e neshto dosta nenormalno.

Link to comment
Share on other sites

V slu4aq ako ohlajdaneto naistina ti e v red mi idva naum tri veroqtnosti. Pyrvata e skapano dyno, vtorata skapano zahranvane, i tretata skapano CPU. Ot koe ot trite se polu4ava ne znam tyi kato edva li si testval za da dade6 pove4ko info. Ako si pravil upgrade sloji si stariq procesor i vij normalno li ba4ka. Ako e nova ma6ina syveta mi e da ide6 vyv firmata deto go e sglobila. Nai veroqtno nqma da moje6 v doma6ni usloviq da si testva6 koe pravi problem 6tot edva li ima6 neobhodimite komponenti taka 4e nai dobre begai vyv firmata deto ti e prodala CPU-to.

Link to comment
Share on other sites

P.S. ne pravi nikvi problemi nito blokirva nito zabiva nito nishto ... ama............... moje i da pochne

Moze bi ima neshto viarno v dumite na KILLERINCHO, no ako e taka, steshe da zabiva mashinata, a JOKe kazva che niama problemi, koeto shte reche che nadali ima kofti komponent. Iavno prichinata e v ohlazdaneto.

Link to comment
Share on other sites

A mi v momenta, pri polozeni che PC-to raboti kazi-rechi denonoshno e niakade okolo 40-42 gradusa. V nai-natovarenite momenti vdiga do okolo 50. Kato e po-studeno navun temperaturata na CPU-to ne nadvishava 37-8 gradusa v normalno sastoianie

Ama sega bram4i kato helikopter nali :) predi da sloji6 pove4e ventilatori kolko ti stiga6e temperaturata

Link to comment
Share on other sites

Ooo, ne, burkash. Niama brumchene kato na helikopter. Az zatva sam investiral v skupi ventilatori za da nama buchene. Tochno tova mi beshe problema kogato biah s originalnia ventilator, koito varvese sas radiatora Evercool - na 5000 oborota. Sega e tiho. E, ne e kato 386-ca deto niama kiorav ventilator, no dalech ne e tolkova shumen, kolkoto ti si mislish. Ako pusna duhalkata na CPU-to na MAX (niakade kam 5000 oborota), togava si stava shumno i PC-to zapochva da se otlepia ot biuroto, no do tozi moment ne mi se e nalagalo da pravia takova neshto. Rabotia na min oboroti i e sravnitelno tiho. Vaprosa e na kolko oborota raboti ventilatora. Poveche oboroti - poveche shum. Pri men reshenieto e goliam ventilator sas malko oboroti. Po-dobre ohlazda i e po-tiho.

 

DonRamon ti sas kakva duhalka si? CPU?

Link to comment
Share on other sites

V slu4aq ako ohlajdaneto naistina ti e v red mi idva naum tri veroqtnosti.

Ima i 4etvarta ;) Po-stari4ko dyno s BIOS, koito triabva da se udate-ne. Mnogo 4esto userite zabraviat da flashnat BIOS-a, osobeno za poddrajkata na po-novi processori.

Razbira se v konkrenia slu4ai ne e zadyljitelno to4no tova da e problema, prosto edna vazmojnost ;)

Link to comment
Share on other sites

Tuk biaha kazani dosta reshenia na "poturpevshia" kakto go nareche KILLERINCHO. Ako ima zelanie bi mogal da se spravi.

Za BIOS-a sam saglasen sas Godfather. Tova sashto e edno vazmozno reshenie na problema. Ne e nuzno dunoto da e staro za da ima problem sas mereneto na temperaturata. Ami ako ima bug? :confused Vse-pak govorim za softuare..... :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Абе старо дъно не звучи добре, грешката е моя. Просто понякога често се случва производителите да вадят корекции в BIOS-ите за подобни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

nachi as v edin drug forum sashto biah pisal i nqakav pi4 testval moito dyno s moito CPU ednakvi i tempa bila 39 gradusa MAX... hmm tva e mnogo stranno sq zeh osthe termo pasta mi dadaha i sq sha proam da q sloja pojelaite mi uspeh ... btw na drugiq forum post-a e :

http://www.hardwarebg.com/forum/showthread...&threadid=10856

 

10x to all

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...