Jump to content
BulForum.com

За Монитор LG F700B


Recommended Posts

Пичове имам проблем с този монитор LG F700B на 2 дена е чисто нов пред мен го разпечатаха

преди да го купя мисля че си е поседял доста време във фирмата защото когато го включихме

цветовете му бяха малко кофти и след една функция в менюто там за размагнитизиразне се

оправиха но сега в двата края на монитора на бял фон с черни букви се вижда как буквите

са едни такива замаглени а ве фокуса от 2-та странични края не е хубав някои да има идея

какво тябва да се направи. Другия проблем е че на черен фон в ъглите на монитора черното

е малко по бледо опитах от менютата ама не е от там благодаря предварително !!! :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Zemi im go varni i iskai LG FLATRON 775FT az sam s takav i nqmam problemi.  :evil

Ale Lq-Budluck as sum s suhtiq deto si e kupil DonRamon kaji mi,moq e na gore dolu 5 meseca ve4e cvetovete sa prosto neveroqtni,nqmal sum nikvi problemi s nego a za toq deto go kaza ne iskam da te obijdam 4e e losh ama as takuv nikoga nqma da si vzema zashtoto na edni moi priqtel eto takuv sushtiq kato tvoq mu izgorq neshto dobre 4e beshe v garantciq ta mu go smenixa sus sushtiq i pak sled 1,2 meseca izgorq nai nakraq mu dadoxa drug takuv kato na DonRamon i moq i ve4e godina i neshto ne e imal nikvi problemi,zatva mislq 4e tozi model Monitor e super prosto e nqmal kusmet kato si go e vzimal DonRamon da utide vuv firmata i da mu go smenat sus sushtiq oba4e da ne e sedql tam 100god,na skoro zakupen i nqma da ima problemi.No moje do nqkade problema da e do nastroikite,moje DonRamon da ne moje da si gi nastri kakto trqq.:)

Link to comment
Share on other sites

Ne e ot nastroikite 2 dena sedq pred nego kato pametnik i bazikam nastroikite

ne6to drugo si mislq az da ne bi da ne se e razmagnitiziral o6te za tva da e tzqlata

istoriq az sam se obadil na tiq vav firmata deto go kupih kazaha mi da go ma4a s

nastroiki ako ne da im go zanesa tam. a tva za problema s fokusa trqbva mnogo

vnimatelno da se vgleda6 4e da go vidi6 sigurno dnes 6te im go zanesa da go vidat

Link to comment
Share on other sites

Това с губенето на фокуса понякога става и от външни електромагнитни полета. Пробвай да изместиш монитора или да го сложиш на друго място или дори в друго помещение и виж дали ще има ефект.

Link to comment
Share on other sites

Takova izbivane na cvetovete se poluchava ili pri mnogo stari monitori ili pri defektni monitori. Nai-dobre go varni shtom ti e v garancia, tova ne e normalno da mu izbivat cvetovete.

Fon_Tomov da moje i taka da e modela na monitora e suvsem nov no moje monitora da e bil defekten nqkoq ostanala broika i da sa mu q probutali!!!

Link to comment
Share on other sites

Pi4, toq model e skapan...az sam sus sushtiq model...poddurja malki rezolucii i refresh rate-a ne moje d abade pusnat nad 85HZ...ako pitash men doplati oshte 20$ i si vzemi F700P...toi e sushtiq, no s visoki refresh rates i resolutions. Ina4e s toq problem ako ne e ot nqkvi tonkoloni, gsm i t.n. Napravo im go vrushtai!

Link to comment
Share on other sites

Pi4, toq model e skapan...az sam sus sushtiq model...poddurja malki rezolucii i refresh rate-a ne moje d abade pusnat nad 85HZ...ako pitash men doplati oshte 20$ i si vzemi F700P...toi e sushtiq, no s visoki refresh rates i resolutions. Ina4e s toq problem ako ne e ot nqkvi tonkoloni, gsm i t.n. Napravo im go vrushtai!

Прави ми впечатление че вси4ки нови конфигурации от преди 6-7 месеца ги продават с този боклук("монитор").Не стига че е скъп ми и не дава тва кото очакваш.За същите пари (че даже и да не е по евтин вече) препоръчвам Samsung 755 DFX. Аз съм с такъв в нас ,а на работа съм с LG F700B и виждам коренна разлика.На всичкото отгоре излиза че има и дефектни (неизтествани). Връщай го този няма кво да му се чудиш кво му има.Дори и да се оправи(чудеса :blink: ) няма да е за дълго!

Link to comment
Share on other sites

Това с губенето на фокуса понякога става и от външни електромагнитни полета. Пробвай да изместиш монитора или да го сложиш на друго място или дори в друго помещение и виж дали ще има ефект.

i taka opitah no ne stava hodih vav firmata vidqha go nemojaha da go opravqt

sega monitora e pri men do 1 sedmitza 6tqli da imat dostavka na takiva kato

moq i 6te mi se obadqt da go smenim blagodarq na vsi4ki koito opitaha da pomognat :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

az samo da spomena 4e su6to sam s LG f700 B i monitor-a si pori dupe

(ot dekemvri sam s nego) - mno osam dovolen

 

P.S. - ima l izna4enie dali 6a si sloja refresh rate-a na 85 hz ili na po nisko , za6toto az mai 4e si go slojih na po malko za6toto na 85 mi drazne6e o4ite , puk moje i da sa burkam

q kajete

Link to comment
Share on other sites

az samo da spomena 4e su6to sam s LG f700 B i monitor-a si pori dupe

(ot dekemvri sam s nego) - mno osam dovolen

 

P.S. - ima l izna4enie dali 6a si sloja refresh rate-a na 85 hz ili na po nisko , za6toto az mai 4e si go slojih na po malko za6toto na 85 mi drazne6e o4ite , puk moje i da sa burkam

q kajete

Bi trqbvalo da e obratno na 85hz e nai dobroto za tozi model ;)

Link to comment
Share on other sites

Pi4, toq model e skapan...az sam sus sushtiq model...poddurja malki rezolucii i refresh rate-a ne moje d abade pusnat nad 85HZ...ako pitash men doplati oshte 20$ i si vzemi F700P...toi e sushtiq, no s visoki refresh rates i resolutions. Ina4e s toq problem ako ne e ot nqkvi tonkoloni, gsm i t.n. Napravo im go vrushtai!

Ne me interesuva kvo govorite as sum s takuv i problemi nqmam tva e.

Link to comment
Share on other sites

@Prasko...shte ti kaja slednoto... televizorite rabotqt na okolo 60Hz...ako gi gledash ot 20 cm razstoqnie sled okolo 5 4asa zqpane shte imash problemi sus zrenieto(btw umorata trqbva da e pri po-niski stoinosti, poneje togava kartinata treperi pove4e)...kolkoto pove4e Hz ti e refresh rate-a, tolkova po-dobre. F700 P pozvolqva stoinosti kato 100Hz neshto, koeto s f700B samo mojesh da si me4taesh za nego.

@HitMan ne se o4udvam, 4e si dovolen...to ti kvo li razbirash, 4e puk i kosur da mu tursish.

@Ael tozi tvoq samsung ako se neluja e s diamondtron truba...biva i da se oplakvash sled kato trinitron e "skapanoto" kopie na sushtata tazi truba.

Link to comment
Share on other sites

@Prasko...shte ti kaja slednoto... televizorite rabotqt na okolo 60Hz...ako gi gledash ot 20 cm razstoqnie sled okolo 5 4asa zqpane shte imash problemi sus zrenieto(btw umorata trqbva da e pri po-niski stoinosti, poneje togava kartinata treperi pove4e)...kolkoto pove4e Hz ti e refresh rate-a, tolkova po-dobre. F700 P pozvolqva stoinosti kato 100Hz neshto, koeto s f700B samo mojesh da si me4taesh za nego.

@HitMan ne se o4udvam, 4e si dovolen...to ti kvo li razbirash, 4e puk i kosur da mu tursish.

@Ael tozi tvoq samsung ako se neluja e s diamondtron truba...biva i da se oplakvash sled kato trinitron e "skapanoto" kopie na sushtata tazi truba.

Razlikata mejdu F700B i F700P e 4e edinq e 70khz a drugiq e 90khz

razlikata ne e malka a za samsungite ediniq beshe s traba na samsung

a drugiq e s traba na mitsubishi tozi koito e s trabata na mitsubishi e po

dobriq model. ;)

Link to comment
Share on other sites

@Prasko...shte ti kaja slednoto... televizorite rabotqt na okolo 60Hz...ako gi gledash ot 20 cm razstoqnie sled okolo 5 4asa zqpane shte imash problemi sus zrenieto(btw umorata trqbva da e pri po-niski stoinosti, poneje togava kartinata treperi pove4e)...kolkoto pove4e Hz ti e refresh rate-a, tolkova po-dobre. F700 P pozvolqva stoinosti kato 100Hz neshto, koeto s f700B samo mojesh da si me4taesh za nego.

@HitMan ne se o4udvam, 4e si dovolen...to ti kvo li razbirash, 4e puk i kosur da mu tursish.

@Ael tozi tvoq samsung ako se neluja e s diamondtron truba...biva i da se oplakvash sled kato trinitron e "skapanoto" kopie na sushtata tazi truba.

Basten kato pishesh gledai kvo pishesh,i ti ako si s F700 P mnoo qsno 4e shte kazvash 4e e po xubav,no as prosto kazah 4e sum dovolen i za nqkvi prostotii det mi govorish 4e shte se izmorqvam na F700B tva e LUJA,trqq da igraq 20 4asa ta da se po4uvstva neshto.

Link to comment
Share on other sites

@Hitman, ne sum iskal da te obidq...i az sam s F700B, no az za razlika ot teb qvno uspqvam da otkriq slabite meCta na monitora...i da ti kaja imam edna Belinea ot 98...i pak da ti kaja, tq varvi na pove4e Hz i po-dobra resoluciq ot tva LG...ako znaesh kolko me e qd, 4e go kupih predi 6 meseca(LG-to)...

@DonRamon e imenno razlikata v KHz e vajna v slu4aq...i az za neq govorih, no go kazah po-podrobno poneje nqkoi izobshto ne zagrqvat kvo to4no predstavlqvat tiq KHz.

Link to comment
Share on other sites

@Hitman, ne sum iskal da te obidq...i az sam s F700B, no az za razlika ot teb qvno uspqvam da otkriq slabite mesta na monitora...i da ti kaja imam edna Belinea ot 98...i pak da ti kaja, tq varvi na pove4e Hz i po-dobra resoluciq ot tva LG...ako znaesh kolko me e qd, 4e go kupih predi 6 meseca(LG-to)...

@DonRamon e imenno razlikata v KHz e vajna v slu4aq...i az za neq govorih, no go kazah po-podrobno poneje nqkoi izobshto ne zagrqvat kvo to4no predstavlqvat tiq KHz.

No Problem Basten,as ne sum iskal da go xvala toq Monitor prosto kazah 4e as sum s takuv i do sq problemi nqmam i kazvam na DonRamon 4e e xubav,ESTESTVENO 4E IMAM I PO XUBAVI I SHTE IZLIZAT OT PO XUBAVI PO XUBAVI zatva spored men ne trqq da se karame.

Link to comment
Share on other sites

Pichove, nai-veroiatno problema na monitora e v nepravilno transportirane ili syhranenie, a moje bi i dvete ot strana na firmata dostavchik. Napravi mi vpechatlenie che kogato vkluchihme monitora i napravihme grubite nastroiki obraza se izmesti znachitelno v liavata chast na ekrana. Pri vyztanoviavane na zavodskite nastroiki obraza se svivashe i zastavashe v centralnata chast na ekrana.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...