Jump to content
BulForum.com

Promocia na HDD


Recommended Posts

не че нещо.... ама за всеки случай така.. да си направите справка с цените на Мост компютърс:

 

MOST PRICELIST LAST UPDATE: 08-06-2003 17:41:04

 

40GB MAXTOR /7200/ATA133 63.0

40GB IBM /7200/ATA100/2M 62.5

 

----

към днешна дата(10.06) може да са и по-ниски ;)

Link to comment
Share on other sites

Ti sia she mi praish sravnenie mejdu maxtor s 12 m garancia i ExelStore s

24 m garancia.Neshto ne se vrazva nito kato marka,nito kato gar.srok,daje i kato cena,shtoto da idesh do Sofia za 1-2 diska,niama da ti legne mnogo evtino

 

P.S.A shto se otnasia za Maxtor sas sashtite parametri az gi davam za 62$

kraina zena.

Link to comment
Share on other sites

ami, ne sym polzval excelstor, chuval sym dobri neshta za tqh, no vypreki tova, predpochitam da zaloja na po-utvyrdeni marki za takiva ustroistva...

 

dai nqkakva pricelist da razgledam kakvo drugo interesno prodavash :)

Link to comment
Share on other sites

V slu4aq cenata na toq hard e vdignata izkustveno ot po golqmata garanciq :) Pri dvoino po golqma garanciq ot normalnata 12 meseca cenata ska4a s 10%. Pri polojenie 4e hardovete se vnasqt otvynka s 3 godi6na garanciq i pri polojenie 4e za prodava4a nqma zna4enie kolko e garanciqta dali e 12 ili 24 meseca( 6toto o4evidno e 4e firmata vnositel 6te smeni defektiraliq hard dori da e grymnal na kraq na trigodi6nata si garanciq ) mislq 4e se opitva6 tuka da probutva6 evtini reklamni trik4eta a si mislq 4e ne mu e tuka mqstoto. Ta davai po sy6testvo :) Dai realna cena nqkakva 4e da ti kupi nqkoi stokata :D

 

Btw po princip ne me vylnuva ofertata 6tot hardove nqma nujda da mi se prodavat i ako iska6 a moga da ti prodam nqkoi hard, no vse pak ima zabludeni du6ici da ne si hvyrlqt parite na vqtyra :D

Link to comment
Share on other sites

Дай наистина няква ценова листа за хардове само че нещо != от Екселстор щото аз съм още без хард и ако наистина имаш нещо евтино може и да си стиснем ръцете ;)

Link to comment
Share on other sites

jore, ne znam kakvi sa tiq "exelstore"... ama tuka popadnah na edin site na hdd manufacturers, deDo markata im e top_r1_c1.jpgtop_r1_c2.jpg

 

gledam... gacheli prodavash maratonki Adibas ili Reybook ;)

 

exelstore

excelstor

 

broq na bukvite e syshtiq.. ama.. :>

 

 

...pyk i neshto ne si padam po reklami "blabla.. for entry-level" ;)

Link to comment
Share on other sites

Kat ne si padash po reklami shto si prodavash GSM-a tuka a?

Az pak si prodavam hardovete.

 

P.S.A pak Ael,ako mi kajesh s kolko pari razpolagash i kolko goliam go iskash,she vidia kakvo moje da se izmisli .

Link to comment
Share on other sites

V slu4aq cenata na toq hard e vdignata izkustveno ot po golqmata garanciq :) Pri dvoino po golqma garanciq ot normalnata 12 meseca cenata ska4a s 10%. Pri polojenie 4e hardovete se vnasqt otvynka s 3 godi6na garanciq i pri polojenie 4e za prodava4a nqma zna4enie kolko e garanciqta dali e 12 ili 24 meseca( 6toto o4evidno e 4e firmata vnositel 6te smeni defektiraliq hard dori da e grymnal na kraq na trigodi6nata si garanciq ) mislq 4e se opitva6 tuka da probutva6 evtini reklamni trik4eta a si mislq 4e ne mu e tuka mqstoto. Ta davai po sy6testvo :) Dai realna cena nqkakva 4e da ti kupi nqkoi stokata :D

 

Btw po princip ne me vylnuva ofertata 6tot hardove nqma nujda da mi se prodavat i ako iska6 a moga da ti prodam nqkoi hard, no vse pak ima zabludeni du6ici da ne si hvyrlqt parite na vqtyra :D

Vij kvo,az stokata si ia prodavam,kakto si ia prodavat vsichki computerni targovci,zashtoto cenite mi sa savsem priemlivi.Ako vmesto da filosovstvate,se razrovite v ofertite na povecheto comp.firmi shte vidite che tova e viarno.

Iavno e bezmisleno da vi prashtam price list,zashtoto kam vseki komponent na taia cena i po edin bakshish da ima,pak shte ste nedovolni.

A kato vzemesh da vnasiash hardove,togava badi takav goliam kapacitet otnosno garanciite.

Link to comment
Share on other sites

Дискът е добър - на външен вид и като характеристики е като IBM.

Съчетано с по-голямата гаранция става изгодна покупка.

За цената мога да кажа само че е подобна или малко по-ниска от крайно клиентската във фирмите.

Link to comment
Share on other sites

P.S.A pak Ael,ako mi kajesh s kolko pari razpolagash i kolko goliam go iskash,she vidia kakvo moje da se izmisli .

За около 100(сто) лева (+-10) ако ми намериш Maxtor 7200 40GB с 12 Месеца гаранционен срок го взимам веднага.

Link to comment
Share on other sites

Ael,za 105 lv moga da ti dam ExcelStor-40/7200/24m.

T.e.davam ti go na nuleva za men cena,prosto da ti svarsha rabota.

 

Ne sam dovolen naposledak ot maxtor,a i drugi pichove ot comp.firmi sa na sashtoto mnenie.Za momenta tova sa diskovete s nai mnogo reklamacii.

Link to comment
Share on other sites

Добре,ще го кажа така.За колко $ ще ми дадеш Maxtor 40GB 7200 и аз ще ти кажа дали ша го взема.

Link to comment
Share on other sites

Maxtor,ne zarejdam ot kraia na m.Mai,kazah zashto Kakvoto imah go dadoh i se radvam che se otarvah ot tiah.Sega samo se izpraviam na nokti kato vidia niakoi deto sam mu sabiral mashina s takav hard,che shte revne za reklamacia.

Link to comment
Share on other sites

Жалко тогава,ако излезе Макстор можеш да пишеш,щото съм се спрял на тази марка сега.

Link to comment
Share on other sites

Maxtor,ne zarejdam ot kraia na m.Mai,kazah zashto Kakvoto imah go dadoh i se radvam che se otarvah ot tiah.Sega samo se izpraviam na nokti kato vidia niakoi deto sam mu sabiral mashina s takav hard,che shte revne za reklamacia.

 

 

Joro mnogo si mi eftin be priqteliu 6to govori6 prostotii i se izlaga6 samo i samo da si prodade6 skapanite hardove. Ti sq iska6 da gi izkara6 teq svetovno neizvestni hardove po dobri ot vode6tite firmi v taq oblast. Govorq za Maxtor, Seagate, WD. Dai da si govorim ne6ta deto tuka malko hora gi 4atkat. Za balet naprimer. Tam moe da me zaribqva6 do utre sutrin i az 6ti vqrvam kvoto i da kaje6. Predlagam na adminite da iztriqt taq skapana tema za da ne se lyjat horata koito ne sa mnogo naqsno s hardware-a. Mnogo mi e interesno ot imeto na koq firma gi prodava6 teq bokluci. Prosto i kaji imeto 4e da znam s koq firma da ne rabotq i da znaqt horata kade ne trqbva da si sglobqvat ma6ini.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че прибързано съдите тези хард дискове. Особено като нямата наблюдения и информация за тях.

 

Ще изчакаме още някой друг месец, то ще си покаже.

Link to comment
Share on other sites

Бе не точно. Един приятел вече половин година е с такъв и не е казал да има проблем. упи си го от тук и го ползва в Германия :)

 

Спори се за друго - че изкарват тези хардове класи над Макстор, а те да не струват (maxtor).

Link to comment
Share on other sites

Nenam kakvo vi e mnenieto, koi hard ot koi e po dobur no zeh si 4isto nov Seagate 30gb/ 7200 i nqma i mesec i zdade bagaja. Sega sam s Maxtor 30gb / 7200 i se durji mnogo prilichno. Nenam kakvi problemi pravqt Maxtori-te ama imam edin priqtel koito e v USA i toi mi kaza che polzva samo Maxtor i e mnogo dovolen. Mojebi dostavkite za bulgariq sa malko vtora ruka, ili izrabotkata im ne e na neobhodimoto nivo. No koi znae kakvi sa prichinite!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ako e proizveden v USA mnogo qsno 4e shte e na nivo. Ima takiva deto sa sashtata marka, no prosto se proizvejdat v drugi strani, za da moje iznosa da ne oskupqva cenata. Naprimer neznam dali shte mi povqrvate, no sam vijdal Maxtor i na nego pishe Made in Taiwan (ili nqkoi strana ot sorta).

kenshin2.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...