Jump to content
BulForum.com

Luxeon w5.1


Recommended Posts

Здравейте на скоро си купих 5.1 home thater surround system, но даже си нямам на понятие какво означават и как се пускат 6-те канала... отзад на woofer-a имам бутон който може да се мести на 3 позиции -=> PC,AUX,5.1 . Звуковата ми карта е na Creative Sound Blaster Live! и отзад на нея има 5 изхода. Когато на звуковата пъхна един от многото кабели които са ми дали а в системата дам на PC ми дава двуканален звук разпределен просто на 5-те тонколони и woofer-a. Когато включа на 5.1, вкарвам 3 кабела в звуковата карта и давам бутона на 5.1 . Тествам с една програма към звуковата и ми дава, че всяка колона си дава отделен звук, но когато пусна mp3-ка всички колони си бачкат освен center-а. Предполагам че това е защото една mp3-ка е двуканална..., но не знам, какво трябва да пусна за да усетя 6 канален звук при положение, че нямам DVD ? И правилно ли съм вързал тонколоните?

Link to comment
Share on other sites

Правилно си ги свързал. Пусни си CreativePlayCenter в малкия режим долу в дясно има "cmss" - включваш на MovieMode и естествено си слушаш МР3-ките с този плеиър ще имаш що годе добър 5.1 звук. За да чуеш обаче истински 5.1 ти трябва АС3 файл /в единия диск на Creative има няколко/ и си го пускаш с Creative PlayCenter. Другия вариант е филми с АС3 звук и АС3 филтър от тук.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...