Jump to content
BulForum.com

FX 5700 ULTRA или FX5900XT


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

какво значение има дали е направена до 300 или до 1999? както е на 40 на друга игра.. така е и на тази. лично аз след 27 не ги забелязвам.

Link to comment
Share on other sites

какво значение има дали е направена до 300 или до 1999? както е на 40 на друга игра.. така е и на тази. лично аз след 27 не ги забелязвам.

pusni cs 1.5 i igrai na 40 fps i sled towa pusni na 100fps i sha vidish kolko powe4e fragowe ste po4nesh da pravish

Link to comment
Share on other sites

malko offtopic no v4era probwahme na edin priqtel na pc-to noviq cs source final na 5900xt mu vadeshe max 87fps  :( kato padashe i do 40 po nqkoe vreme,ina4e grafikata e obistweno qka :)

Вади толкова кадри, но на DirectX 8, на DirectX 9 и толкова няма да извади. Енджина е направен да върви по default на DirectX 9 само на картите от новата 6 серия на nVidia. ;) Въпреки, че FX картите поддържат DirectX 9 при тях е предвидено да върви на DirectX 8 за по-голяма производителност. Това си е само за nVidia картите. При ATi нещата не са така. :)

 

Edit: Пробвах да превкюча на DirectX 9, за да видя какво ще стане. Номера става с добавянето на "-dxlevel 90" (без кавичките :P ). Резултата е направо отчайващ.

Който не вярва да пробва. Кадрите падат повече от два пъти. :sick

Link to comment
Share on other sites

malko offtopic no v4era probwahme na edin priqtel na pc-to noviq cs source final na 5900xt mu vadeshe max 87fps  :( kato padashe i do 40 po nqkoe vreme,ina4e grafikata e obistweno qka :)

kaji rechi 90 fps.Mi moga da kaja che 90 fps e mnogo dobre,az testvah tazi igra na GF4 MX440 64 MB i praveshe max 40 fps.Licho na moqta mashina ne sum q testval(video kartata mi e FX 5200/128 MB DDR/64 bit) :) No neka ne prevrushtame temata v CS Source. :) :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

moje i da e izvyn temata no v momenta i az se dvoumq (ili po to4no triumq :D )...

Eto vyrxu kakvo sym se sprql i ako moje malko help...:

 

1. GeForce FX5900XT/128M/256bit/TVout/DVI

2. Sapphire Radeon 9600XT/128M/128bit/TVout/DVI

3. Sapphire Radeon 9800SE/128M/256bit/TVout

 

Kato imam predvid 4e malko ili mnogo favorit e FX5900XT se dvoumq za drugite dve karti... :confused

Razgledax dosta testove i sypostavki mejdu trite karti i o6te ne moga da se re6a koq da byde. V smisal 4e na nqkoi testove i dvete Radeon-ki izprevarvat GF-kata.

Plus tova cenata na GF-kata v momenta e kym 170-180$...

Taka 4e malko saveti i preporyki ot va6a strana ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ako 9800 se ne se modne si ostava po-slaba karta ot 9600 XT kakvoto i da q pravish. Ako q modnesh uspeshno shte stane v nai-loshiq slu4ai 9800, a v nai-dobriq 9800 pro. Ako nqma da q pravish nishto 9600 XT e po-burza. 4akash okolo mesec i si vzemash x700 ili 6600GT za ~ 200$ (A moje bi 220$ za bg). Ina4e 5900 XT e nai-burza, no i e kalpava poddrujkata na pixel shaders. 9600 XT i 9800 se imat pulna poddrujka na efektite, koito trqbvashe i 5900 xt da poddurja, no puk sa po-bavni (osven ako ne modnesh uspeshno 9800 se). Vsi4ko e v tvoite race ;)

Link to comment
Share on other sites

da de qsno mi e tva ama vse pak...

4estno kazano vse pove4e otivam kym 9600XT...

no moje bi trqbva det vika6 da iz4akam da padnat cenite na radeon-kite X...

ama koga nai-rano 6e stane tva ?

6tot s taq GF 4 MX440 ve4e sym izvyn nervi :wir :wacko: :tongue :sick :cry :huh: :angry1

Link to comment
Share on other sites

E ako bqh vnositel na kartite mojeshe i da znam...sega osven da pitam kristalnata topka :) Seriozno moje bi sled mesec, no moje i da e 2 meseca natatak. Oba4e predpolagam, 4e kolkoto i da sa mudni firmite vnositelki do koleda 99.9(9)% shte ima qko broiki na kartite poneje togava se kupuvat podaraci...ima bum na prodajbi i tursene :)

Ostanaloto shom si go znaesh, shto pitash...nqma koi da trugne da govori obratnoto.

Link to comment
Share on other sites

Ako 9800 se ne se modne si ostava po-slaba karta ot 9600 XT kakvoto i da q pravish. Ako q modnesh uspeshno shte stane v nai-loshiq slu4ai 9800, a v nai-dobriq 9800 pro. Ako nqma da q pravish nishto 9600 XT e po-burza. 4akash okolo mesec i si vzemash x700 ili 6600GT za ~ 200$ (A moje bi 220$ za bg). Ina4e 5900 XT e nai-burza, no i e kalpava poddrujkata na pixel shaders. 9600 XT i 9800 se imat pulna poddrujka na efektite, koito trqbvashe i 5900 xt da poddurja, no puk sa po-bavni (osven ako ne modnesh uspeshno 9800 se). Vsi4ko e v tvoite race  ;)

 

Ще я модне ама друг път ,в Мост са останали само куци броики , така 4е тук няма риск а само набутване ,риск щеше да е ако имаше хубави броики :))))!

И да я модне ,ще има артефакти яко като пусне антиалайзинг и анизотропна !

A от 9600XT да не о4аква нищо особенно ,по добре Про да си вземе ,4е ще спести някой лев . и като я клокне голяма разлика няма да види от 9600ХТ.... а най- добре да по4ака нови4ките "x700 ili 6600GT za ~ 200$ (A moje bi 220$ za bg)" -както си писал по-горе!!

Link to comment
Share on other sites

Ako e sigurno pone malko 4e do kam 2-3 meseca 6e padnat cenite na novite izrodiiski karti ... moje i da q potraq o6te malko moita dopotopna MX440-ka :D

No imaite o6te edno v predvid... procesora mi e 1.7 ...aide clocknal sym go do 2.0 GHz ... I o6te ne6to... dynoto mi AGP4x... :cry taka 4e daje i da vzema nqkoq ot novite izrodi bilo na Radeon bilo na GF nqma da moga da q izcedq do maximuma !

Za tova vi pitam konkretno za tezi karti...

Koq da byde ?!?!? :confused

Link to comment
Share on other sites

Vij sega...za CPU-to 2 GHz za karta ot mainstream moje bi sa savsem malko pod nujdata na samata karta. Shto se otnasq do 4x i 8x razlikata v proizvoditelnostta ne e golqma...vsashnost e malka. A mislq, 4e novite 6600 GT shte podurjat i 8x...na site-a na nvidia trqbva da pishe. Za x700 nqmash shans poneje za sega e samo v PCI 16x. Zabeleji, 4e nie ne govorim za padane na ceni, a za poqvata na produkta na BG pazara. Ina4e v momenta na zapad se namirat ot vreme na vreme po nqkoq broika. Tuk naprimer mojesh da vidish produkta na chaintech.

Link to comment
Share on other sites

По-добре зами нещо като това от сигнатурата на Foxy - хем по-евтино ще ти излезе, хем след клока се бори с 9600про-то.

Link to comment
Share on other sites

По-добре зами нещо като това от сигнатурата на Foxy - хем по-евтино ще ти излезе, хем след клока се бори с 9600про-то.

 

Само за инфо : моята съм я търкалял около 4-часа нонстоп с тестове на 4естоти 480/280 и не ми е дала грам артефакти :) с дифолт охлажадането !!!

Ина4е я ползвам я на 4естотите от подписа само когато играя и то не винаги ,защото игрите който играя не го изискват, но ина4е си пускам Дум4ета 3 ,Фаркрай4ета за тестове и съм доволен да ви кажа за 86$(толкова я взех ) какво пове4е да искам ,да не казвам 4е и малко по-скъпи от нея карти ги изпапква като топъл хлебец, а дето викаш ,ако я поохладя малко с нещо Залманско ,мога да я сборя с някое Р9600ПРО:)):)))Тя е по-скоро за ценители отколкото за геймъри :)))))(ако мога така да се изразя :)

Едит:дай боже всекиму ,да се падне бройка като моята !

Link to comment
Share on other sites

Само за инфо : моята съм я търкалял около 4-часа нонстоп  с тестове на 4естоти 480/280 и не ми е дала грам артефакти  :) с дифолт охлажадането !!!

Ина4е я ползвам я на 4естотите от подписа само когато играя и то не  винаги ,защото игрите който играя не го изискват, но ина4е си пускам Дум4ета 3 ,Фаркрай4ета за тестове и съм доволен да ви кажа за 86$(толкова я взех ) какво пове4е да искам ,да не казвам 4е и малко по-скъпи от нея карти ги изпапква като топъл хлебец, а дето викаш ,ако я поохладя малко с нещо Залманско ,мога да я сборя с някое Р9600ПРО:)):)))Тя е по-скоро за ценители отколкото за геймъри :)))))(ако мога така да се изразя :)

Едит:дай боже всекиму ,да се падне бройка като моята !

 

Bravos na teb !

Samo za info kaji kolko ti pravi na 3D Mark 2003 ? :)

4e vzex da se zamislqm... :D ;)

Link to comment
Share on other sites

~3600

С конф. от подписа, но ФСБ200 и ддр400!

 

Malko po podrobno da mi kaje6 za 9550-to ?

Qsno 4e poddyrja DirectX9... ama kolko pixel shaders ima... na kakvi 4estoti raboti qdroto, na kakvi pametta ?

Dokolko e podatliva na overclock ?

4uval sym 4e e dosta dobra za clock-vane...

Koq to4no 9550 da si vzema - v smisal na Asus, na Sapphire li ? :D

Info pls...! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tz mai mai i az 6e se naso4a kym FX5900XT... :rolleyes:

Tea sedmici mi karvqsaxa o4ite ot gledane na benchmarks... :lol: ...i opredeleno za momenta mi se struva 4e 5900XT e nai-dobra otkym ka4estvo-cena...

Govorq za GeForce...

Baq se dvoumqx m/u GF FX5900XT i SAPPHIRE R9600XT ama vse pak...

nVIDIA si e nVIDIA... :D :P

Link to comment
Share on other sites

Tz mai mai i az 6e se naso4a kym FX5900XT... :rolleyes:

Tea sedmici mi karvqsaxa o4ite ot gledane na benchmarks... :lol: ...i opredeleno za momenta mi se struva 4e 5900XT e nai-dobra otkym ka4estvo-cena...

Govorq za GeForce...

Baq se dvoumqx m/u GF FX5900XT i SAPPHIRE R9600XT ama vse pak...

nVIDIA si e nVIDIA... :D  :P

и все пак може да не флуудиш темата ..

все пак може и сам да се досетиш ,че картите са различен клас нали ?

сравнявай я с Радеон 9800 примерно защо с 9600 ХТ ? това ,че nVIDIA си е nVIDIA при условие ,че сравняваш карти от различен ценови клас звучи направо тъпо ..

Link to comment
Share on other sites

Za flood-a se izvinqvam...moq gre6ka :bgrin:

A za razli4nite klasove - ne mislq taka...

V momenta cenite sa:

FX5900XT - 170$

R9600XT - 155$

Takaaa i o6te ne6to v momenta gledam edno sravnenie m/u 5900XT i 9600XT...

I 4estno da ti kaja ShitHappen 6tom xorata sravnqvat dvete karti qvno ima za6to...

Aide s zdrave ;)

Link to comment
Share on other sites

Za flood-a se izvinqvam...moq gre6ka  :bgrin:

A za razli4nite klasove - ne mislq taka...

V momenta cenite sa:

FX5900XT - 170$

R9600XT  - 155$

Takaaa i o6te ne6to v momenta gledam edno sravnenie m/u 5900XT i 9600XT...

I 4estno da ti kaja ShitHappen 6tom xorata sravnqvat dvete karti qvno ima za6to...

Aide s zdrave  ;)

 

Разликата в цената е по голяма

GIGABYTE FX - 5900XT-8X, 128MB DDR, 256bit, Core clock 390MHz, Mem. Clock

700MHz, DX 9.0, TV OUT, DVI, Twin View, Retail ~194$

AXLE FX - 5900XT-PRO 8X, 128MB DDR, 256bit, Core clock 360MHz, Mem. Clock 600MHz, DX 9.0, TV OUT, DVI, Twin View, Retail ~188$

a около цената която си дал има само някъв куц ZT 128bit-ов

MANLI FX - 5900ZT-8X, 128MB DDR, 128bit, Core clock 340MHz, Mem. Clock 500MHz, DX 9.0, TV OUT, DVI, Twin View, Retail ~170$

иначе наистина 9800 е от класа на 5900XT

 

EDIT:мисля че този вариант не е лош, даже е по добър от R9600XT

Видео карта Saphir ATI RADEON 9800, 128MB DDR, 256bit, AGP 8x, DVI-I, TV OUT( S-Video ), D-SUB, Mem. clock 400MHz, DVI to 2nd VGA ~155$

малко клок някой друг флаш на биоса и току виж си имаш Pro или XT ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...