Jump to content
BulForum.com

Българската музика


vinyl_master

Recommended Posts

Никой от вас, мисля, не може да отрече, че на родната музикална сцена, независимо за кой музикален стил говорим, не лиспват таланти. 100% съм сигурен, и мисля, че ще се съгласите с мен, че има къде-къде по-добри изпълнители от Dragostea Din Tei, или ако се върнем малко назад, от Тату и под. Къде мислите, че се крие разковничето? Личното ми мнение е, че всичко опира до продуцент и най-вече до издателска компания от световен ранг (Universal, BMG). Друг фактор, който би спомогнал много, е MTV Europe най-вече с шоуто World Chart Express, в което влизат бая чартове от източноевропейските страни но не и от България :(. Та някви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Dogan 1 vreme beshe kazal: "Pytyat na Bylgaria kym Evropa minava prez Bosfora".

Kato gledam kakvo se slusha , may sme reshili da ostanem na mejdinnata spirka.

Pak plyuya chalgata , ama tova e polojenieto.

Smelo vyrvim kym Ciganiata.

Link to comment
Share on other sites

Според мен всичко опира до стратегията за инжестиране в родния "шоу бизнес".Трябва да се инвестира не в родния пазар,който мнооого свит ами парите да се насочат в 1 или 2-ма изпълнители,който да са по-атрактивни и с възможности за изява в чужбина.Та мисълта ми е да се правят стойностни парчета с качествени клипове.

Link to comment
Share on other sites

Ами нали уж Gravity Co. щяха да ги пускат по MTV,даже май ги пуснаха.А защо нямаме изпълнители навън?Ами няма пари,това е отговорът,бълва се само продукция за родния пазар,която дори не е много качествена.Клиповете-много малко са професионално направените,а това е важно.

Link to comment
Share on other sites

Vsichki muzikalni stilove mai v momenta sa leke...vseki gleda da vadi novi i novi parcheta kolkoto se moje po barzo za da ima kinti /i slava i tn./ i katochili ne si doizpipvat nito tekstovete nito nishto...tva e moeto mnenie i vpechetlenie.

Link to comment
Share on other sites

Ми да хванем примерно Нина Николина с песента Ти .Песента като музика е направо страхотна поне според мен и клипа е хубав , стига някой да е хареса за навън ,може и друг клип да се напрай,също и Антибиотика със песента Има Как ,и тя е номер едно е поне беше де :),ама уви

Link to comment
Share on other sites

Всичко опира до пари, това е истината. Бедни сме и то много. А от там следва и всичко останало- нямаме качествени звукозаписни компании, няма продуценти на световно ниво и т.н. Не може и да става дума за сравнение с Тату, защото пред тях е минал камион с пари, който в БГ няма от къде да дойде.

Link to comment
Share on other sites

Ми румънците щом на превариха значи сме супер в киреча :(

 

Ми те румънците не са на изпреварвали може да са цигани ама винаги са били по добре от нас

Link to comment
Share on other sites

о-zone са румънци,а за хайдуците-мацката е румънка,скоро го четох в Паралели.Ама не е това важното.Просто ние няма да пробием,защото всичко което правим трябва да е копие на нещо западно.И за какво им е на МТВ да пускат някакъв шит дето е изкопиран от Кристина Агилера и сие?Не им върши работа.Не може да разчитаме на скандалност-травестити,псевдолесбийки/Дана Интернешънъл и Тату/.Ще седим и ще си серем в ММ,Фен ТВ,ПЛанета и казвайте други канали,че аз много не гледам ТВ.Трябва да направим нещо качествено,нещо поне малко различно от всико останало..и като звук и като визия.Ама трябват пари,ние нямаме,а инвестицията,която трябва да се направи за да влезе някой в МТВ може да се окаже невъзвръщаема и затова бълваме миризливи акита дето ги слушат заблудени тинейджъри и подобни

Link to comment
Share on other sites

Не искам да спорим но теди-кинг като незнаеш недей се обажда

O -Zone са оригиналния състав,Haiduchii 1 година след товa

Та по темата ,треа некой да си набележи някой артист и да го напрай звезда имисля ,че ще стане скоро :).Скоро имаше такъв оглед на Универсал върху Тони ,но явно не се е получило :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ами нали уж Gravity Co. щяха да ги пускат по MTV,даже май ги пуснаха.А защо нямаме изпълнители навън?Ами няма пари,това е отговорът,бълва се само продукция за родния пазар,която дори не е много качествена.Клиповете-много малко са професионално направените,а това е важно.

Да Gravity са ги пускали .... Супер съм аз съм много запален фен и много бих искал да отида на тяхен концерт .... много добри парчета имат и може би просто заютова са отишли в мтв и така нататък .... Мисля , че трябва да се отвори тема за тази група ;)

Link to comment
Share on other sites

ne6to koeto mnooo ma zaradva ^_^ skoro 6a izliza edna igra Alone In The Dark igrata otnosno grafika ..... PROSTO nevijdano kat vidite reklamata det sam dal po nadulu 6a vidite za kvo staa vapros si4ko na film4eto (to si pi6e) e ot igrata (REAL TIME GAME FOTAGE) i kakto si ia gledam OPA KVA MUZIKA PO4VA..... BG folklor ludnica :D

http://www.gamespot.com/xbox360/action/alo...dark/media.html

na4i tuk vlizate i davate official trailer 1 kam kraia na klipa ^_^ tva govori za niakaf progress na bg muzikata :D

Link to comment
Share on other sites

Най-големия проблем е че повечето БГ изпълнители пеят на Български език, а така е невъзможно да се пробие навън. Ако пък направят някоя песен на англ. ез., не ги пускат по радията и няма как парчето да стане известно... Получава се омагьосан кръг, от който няма излизане. Последно време се забеляза разчупване на тоя кръг и почват да се чуват все повече БГ песни на англ. ез., а апогея е песента, която ша ни представя на Евровизия. Само че вече сме изостанали адски много от другите и не знам кога ша ги настигнем :huh: Румънците си имат О-Зон, Актив и Муранди, турците - Таркан, гърците - Елена Папаризу и Деспина Ванди, а ние?!?! Ние си имаме една Светла, дето беше като като някакъв екзотичен придатък на песента на Deijan(даже не го знам как се пише на БГ) :wacko: И т'ва е нашия "пробив" в Европа...

 

 

Съвсем друга тема пък е че фолклора ни се слуша повече на Запад и на Изток отколкото тук в България и можем поне да го използваме като мотиви, както правят гърците и турците в порчетата си, ама -НА! Гледай там да копираш западняците, че е по лесно така и чакай после да пробиеш навън след като не си измислил нищо ново и различно :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Истината е че няма кой да даде пари за младите да пробият и за това отиват и стават поп-фолк изпълнители, ако имаше и качествени продуценти и така на татък които да вливат пари, за да се направи един албум за 1 - 2 години ама албум с хитови парчета дето да има някакъв смисъл в тях а не да се кълчат хората по дискотеките с тях щяха да излизат и извън българия ама уви няма, няма и хубави продуценски къщи та боже ние една свясна песен за евро висия не може да измислим като имаш в напредвид, че имаме толкова много народни инстроменти и различни фолклорни окръзи трябва ли да ви напомня за " Мистерията на българските гласове " как подлуди света и особено американците ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...