Jump to content
BulForum.com

Накъде отива развелкателната електронна индустрия?


Curunir

Recommended Posts

Е не е точно така.Скалъпените работи дали ще се продават толкова добре, колкото нещо наистина добро ?

 

Не разбира се, но винаги ще се намерят хора които да си я купят. Разработчиците търсят бързата печалба. Изкарват нещо което е вече доказано, че е добро, което им гарантира печалбата. Ще ти дам един пример - от поне 10-на години насам всяка божа година излиза нова FIFA с малко козметични промени и някой друг оправен бъг и хората се скъсват да я купуват все едно че е чисто нова игра :angry1 . Ми че те EA GAMES покрай спортните серии станаха най-големия издател на игри в света :blink: . Така, че и в скалъпените набързо игри има много хляб. Затова докато хората си ги купуват, ще има все по-малко готини и оригинални игри.

Link to comment
Share on other sites

Големите имена сред разработчиците просто не искат да си дават повече усилия в търсене на оригиналност и иновации, явно е достатъчно приходите от продажби всяка година да са стабилни, независимо дали трябва да играем Quake 7 или Zelda - Wind Wanker 6, или Warcraft 4 - Orcs and Vogons (които за жалост с радост ще бъдат глътнати от mainstream-а).

 

Ако мога да се цитирам :P

Link to comment
Share on other sites

Аз работя като оператор в зала и мога да ти кажа какво се играе: Counter-Strike i GTA Vice City. За два месеца не съм видял някои да пусне нещо друго... Всички играят игри за които не е нужно на мозъка да работи повече отколкото за да ти мръдне пръста за да изтереляш патрона. Според мен гаме-индустията запада. Аз лично харесвам игри с добре написана история. Като Старкрафт, Warcraft, Heroes 3. Повечето игри които излизат сега разчитат единствено да красива графика и нищо повече... Което е много жалко

Link to comment
Share on other sites

може би си прав до някъде но бих искал да кажа че си попрекалил.Това че игрите са по безинтерстни със сигорност не е така.но тази глупава надпревара ме натъжава и мен.

Link to comment
Share on other sites

Az moga samo da dobavq: dobre che navremeto izlezoha mnogo (na broi) dobri igri che ima da gi igraq oshte 30-40 godini napred. Taka she moga da umra spokoen :bgrin:

 

 

Еееее кажи някоя и аз да се порадвам :D Не бъди скръдза :D :D

Сериозно кажи някоя добра стара игра :) Ако дадеш обаче РПГ имай предвид,че има 98% шанс да съм я играл :rolleyes:

 

 

П.П.Няма само ти да умираш спокоен я :punk :punk :punk

П.П.П.Сюжета на Warcraft наистина рулира,но като чиста стратегия 100% отстъпва на Brood war(и това от устата на човек,който мрази Brood war :) ).И това не е мое мнение.Всеобщо е признато,че единиците в Broodwar са по-добре балансирани :(

Link to comment
Share on other sites

Az moga samo da dobavq: dobre che navremeto izlezoha mnogo (na broi) dobri igri che ima da gi igraq oshte 30-40 godini napred. Taka she moga da umra spokoen :bgrin:

 

Не са чак толкова много на брой, защото съм ги изиграл всичките, при това доста отдавна. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Проблем е че излизат твърде много игри. Аз се хващам, че от както имам нет една игра рядко я играя повече от 1 седмица. Преди като си ги купувах и си взимах по 1-2 на месец не беше същото.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като се замисля това е наистина така. Аз си купих компютър през 95 и започнах с Колонизацията - буквално съм я разбил тази игра. И всяка следваша съм я играл по цели месеци Особенно на PaximpaerII. Но това е може би от по слабия избор, който имаше. Всеки диск струваше 6 долара и трябваше специално да ходя до центара, за да го купя. А пък да не говорим, че на харда бе изключено да се съберат повече от две игри.

 

Сега я тегля, исталирам я играя половин час и казвам - "Браво направили са интересна игра". След което е трия и търся нова. И всичко това за един следобед. Проблемът не е, че игрите са тъпи и еднообразни проблемът е на консуматорското обшество - прекаленият избор.

 

Когато влеза в някой от големите магазини, за да пазарувам аз не си спомням какво точно съм взел предния пък и затова взимам наред без да обръшам внимание на продукта.

 

Така е и с игрите. Непрекъснато искам да видя нещо ново и очакванията ми за всяка игра са винаги повече, от това, което могат да предложат производителите. Вече не се задържам дълго на някоя игра. Вече не играя до засиняване. А непрекъсното скачам от игра на игра, за да видя НЕЩО НОВО. Обаче уви! Ново има, но разпределено във всички игри по малко, така че накрая ти се струва, че няма нищо ново и всички са еднообразни.

Link to comment
Share on other sites

Проблемите на развелкателната електронна индустрия с лопата да ги ринеш. Който е запознат с историята на компютърните игри знае че това същото се е случвало и преди. Първата игра, която излиза е Pang и хората се влюбват в нея. След това се появават игри като Tetris и такива и после се появяват най примитивните игрови платформи. След това пазарът бива залят от простотии до такава степен, че хората почти спират да играят игри на цяло. Компании фалират, сливат се и се разпродават, заглавията намаляват и умират, и след това, ако не се лъжа с нещо като Mario, всичко се възражда. Хората започват отново да копуват, появяват се компании, правят хубави игри и забогатяват. Пазарът расте и дава все повече и повече възможности за все по-глпави и по-глупави игри. В момента пазарът е пренаситен. Цените падат, качеството пада и от това страдаме ние. Компаниите вече нямат смелост да направят нещо ново, защото, както казват в шивашките предприятия: "Вънка другите чакат." В момента има толкова игри и компании, че и половината да изчезнат, въобще няма да го усетим. В геймърският свят налягането на игралната атмосфера е доста високо, и само се качва още.

 

Друг проблем са разбирасе и геймърите. Когато хората забият на една игра, играят само нея, защото нея я играят много добре. Колко ми бяха сладки Qake-арите в първите дни на Unreal Tournament. Те знаеха само да тичат, скачат и да натискат едно копче, в следствие на което аз, дето хич не съм добър, ги биех всичките, просто защото те не използваха оръжията умно. Да не говорим за CTF или Assault. Същото със StarCraft, Diablo II, Counter Strike и т.н. След като хората нямат желание да пробват новите игри за повече от половин час, как могат да ги харесат? Аз не харесвах Qake 3 въобще, обаче ме накараха да го играя, първо сещу ботове, после срещу хора, които ми се оставяха и т.н. Накрая взе да ми харесва, въпреки че съм доста слаб. Но фактът си остава, че геймърите просто не искат да играят нови игри. За това никой не играе Battlefield 1942 или Expansion-ите, UT2004, C&C Generals и подобни. Всички цъкат StarCraft, Warcraft 3 и CS.

 

И разбира се, проблемът сме и самите ние. Колкото и да не ми харесва, вече сме порастнали. Виждаме и цоеняваме нещата по друг начин. Аз лично съм играл Capitan Comic като бях на 7 години, защото имаше хубави шарени картинки. Сега като я пусна, пак бих я играл, но това е защото ми е близка до сърцето. Само като и чуя гадната музичка и се усмихвам. Иначе играта въобще не струва. Играли сме старите игри в една по-ранна възраст, когато сме се впечатлявали по-лесно, и тези спомени са ни останали. Дори и сега, когато пуснете някоя стара игра, дори да нямате спомени за нея, тя пак фигурура някъде в подсъзнаието ви. Поне при мен е така.

 

На последно място, проблемът е задобряването на всички геймъри. Всички са вече толкова добри, че простичките игри като обикновения Half-Life вече не се харесват. Трябва играта да е сложна, трябва да е трудна, трябва да си експерт за да я играеш. Като резултат, игрите стават трудни, тежки и уморителни. Хората така са задобряли, че вече свършват игрите за един следобед и търсят други. За да станат от това по-трудни, игрите стават тъпи, и все пак хората ги харесват. На мен пък ми е писнало да трябва да планирам 30 level-а напред в Diablo 2. Омръзнало ми е да търся най-продуктивното разписание в Warcraft 3. И преосто ми се повдига от aD&D системата и хилядите и зарчета с по сто страни и хилядите и умения с по сто ефекта и прикачени зарчета. Искам нещо просто. За мен това е UT2004, това е Dungeon Siege, това е Prince of Persia - The Sands of Time. Никоя от тези игри не изискват прекалено внимание или прекалено умение. Те ти позволяват да си почиваш играейки, вместо да се натоварваш допълнително. Поне за мен.

 

Извинете ме за дългия post.

Link to comment
Share on other sites

Проблемите на развелкателната електронна индустрия с лопата да ги ринеш. Който е запознат с историята на компютърните игри знае че това същото се е случвало и преди. Първата игра, която излиза е Pang и хората се влюбват в нея. След това се появават игри като Tetris и такива и после се появяват най примитивните игрови платформи. След това пазарът бива залят от простотии до такава степен, че хората почти спират да играят игри на цяло. Компании фалират, сливат се и се разпродават, заглавията намаляват и умират, и след това, ако не се лъжа с нещо като Mario, всичко се възражда. Хората започват отново да копуват, появяват се компании, правят хубави игри и забогатяват. Пазарът расте и дава все повече и повече възможности за все по-глпави и по-глупави игри. В момента пазарът е пренаситен. Цените падат, качеството пада и от това страдаме ние. Компаниите вече нямат смелост да направят нещо ново, защото, както казват в шивашките предприятия: "Вънка другите чакат." В момента има толкова игри и компании, че и половината да изчезнат, въобще няма да го усетим. В геймърският свят налягането на игралната атмосфера е доста високо, и само се качва още.

 

Друг проблем са разбирасе и геймърите. Когато хората забият на една игра, играят само нея, защото нея я играят много добре. Колко ми бяха сладки Qake-арите в първите дни на Unreal Tournament. Те знаеха само да тичат, скачат и да натискат едно копче, в следствие на което аз, дето хич не съм добър, ги биех всичките, просто защото те не използваха оръжията умно. Да не говорим за CTF или Assault. Същото със StarCraft, Diablo II, Counter Strike и т.н. След като хората нямат желание да пробват новите игри за повече от половин час, как могат да ги харесат? Аз не харесвах Qake 3 въобще, обаче ме накараха да го играя, първо сещу ботове, после срещу хора, които ми се оставяха и т.н. Накрая взе да ми харесва, въпреки че съм доста слаб. Но фактът си остава, че геймърите просто не искат да играят нови игри. За това никой не играе Battlefield 1942 или Expansion-ите, UT2004, C&C Generals и подобни. Всички цъкат StarCraft, Warcraft 3 и CS.

 

И разбира се, проблемът сме и самите ние. Колкото и да не ми харесва, вече сме порастнали. Виждаме и цоеняваме нещата по друг начин. Аз лично съм играл Capitan Comic като бях на 7 години, защото имаше хубави шарени картинки. Сега като я пусна, пак бих я играл, но това е защото ми е близка до сърцето. Само като и чуя гадната музичка и се усмихвам. Иначе играта въобще не струва. Играли сме старите игри в една по-ранна възраст, когато сме се впечатлявали по-лесно, и тези спомени са ни останали. Дори и сега, когато пуснете някоя стара игра, дори да нямате спомени за нея, тя пак фигурура някъде в подсъзнаието ви. Поне при мен е така.

 

На последно място, проблемът е задобряването на всички геймъри. Всички са вече толкова добри, че простичките игри като обикновения Half-Life вече не се харесват. Трябва играта да е сложна, трябва да е трудна, трябва да си експерт за да я играеш. Като резултат, игрите стават трудни, тежки и уморителни. Хората така са задобряли, че вече свършват игрите за един следобед и търсят други. За да станат от това по-трудни, игрите стават тъпи, и все пак хората ги харесват. На мен пък ми е писнало да трябва да планирам 30 level-а напред в Diablo 2. Омръзнало ми е да търся най-продуктивното разписание в Warcraft 3. И преосто ми се повдига от aD&D системата и хилядите и зарчета с по сто страни и хилядите и умения с по сто ефекта и прикачени зарчета. Искам нещо просто. За мен това е UT2004, това е Dungeon Siege, това е Prince of Persia - The Sands of Time. Никоя от тези игри не изискват прекалено внимание или прекалено умение. Те ти позволяват да си почиваш играейки, вместо да се натоварваш допълнително. Поне за мен.

 

Извинете ме за дългия post.

Mnogo tochno kazano! Samo ne sym syglasen s tova che igrite stavat po-trudni! Po-slojni da no ne i po-trudni. Az oshte igraq starite igri i gi namiram za dosta po-trudni (oshte ne moga da prevyrtq comic :bgrin: ), dokato novite stavat vse po-lesni. Primeri mnogo, no v momenta mi idvat 2: gta1 i gta3 i nfs4 i nfs6/u.

Link to comment
Share on other sites

Да, сложни да кажа. Мерси :)

 

И как може още да не си превъртял Capitan Comic? Я кажи до къде си да те упътя :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен проблемът на нас, българите ни е, че нямаме все още такива машини, достойни за най-новите зарибявки и затова си пляскаме каквото знаем(доброто старо:)А относно старите игрици - в сравнение с новите поялници мога да направя такъв анализ:

 

Стари игри: Бърз Геймплей, улесняване на машината до заспиване, страхотен интерес(при някои), който и да се скъсат няма да могат да потулят, намаляване на размера на играта до минимум - не се притесняваш за харда си :)

Нови игри: Зареждане около една цигара време(поне при мен:), пълни са с глупости например перфектна графика или мърдане на всичко около теб(което затормозява машината), наблягане на глупостите от този род и пренебрегване на геймплея,размерът, от порядъка на 3-4-5 диска кара харда ти (при някои) да се забави.

Извод: Джъткай си старите изпитани зарибявки или спестявай за самолет!

Link to comment
Share on other sites

Според мен проблемът на нас, българите ни е, че нямаме все още такива машини, достойни за най-новите зарибявки и затова си пляскаме каквото знаем(доброто старо:)А относно старите игрици - в сравнение с новите поялници мога да направя такъв анализ:

 

Стари игри: Бърз Геймплей, улесняване на машината до заспиване, страхотен интерес(при някои), който и да се скъсат няма да могат да потулят, намаляване на размера на играта до минимум - не се притесняваш за харда си :)

  Нови игри: Зареждане около една цигара време(поне при мен:), пълни са с глупости например перфектна графика или мърдане на всичко около теб(което затормозява машината), наблягане на глупостите от този род и пренебрегване на геймплея,размерът, от порядъка на 3-4-5 диска кара харда ти (при някои) да се забави.

Извод: Джъткай си старите изпитани зарибявки или спестявай за самолет!

Ne e vqrno! Az si imam 'samolet' v nas i pak ne gi igraq!

Link to comment
Share on other sites

Не са проблема машините. Мен са ме разглезили със свински компютър дето кара ВСИЧКО на 1024х768 с Х4 AA, та някои и повече. И ето, аз пак седя и си играя неща, като Heart of Darkness, Rockman X4 (да, харесва ми) и тем подобни, които съм ги превъртал по сто пъти.

 

Обаче аз съм седял и съм мислил защо, аджаба, ми е харесавала оная еди-коя-си игра преди време толковоа повече от ей-та тая тука. Поне за себеси знам, че едно време много по-лесно се впечатлявах и имам много по силни спомени и без да мисля търся това, което ми е харесало преди. В крайна сметка, ако сега обявят, че ще правят Capitan Comic 2005, ще си го взема на момента и ще се насиля да го харесам, пък каквото и да е. Но съм си дал сметка за тоя факт и сега давам на игрите доста по-голям шанс да ме впечатлят. Например Demo-то на Prince of Persia: Warrior Within въобще не ми хареса, и въпреки това планирам да изиграя цялата игра от край до край, защото обещава да е хубава. Никак не харесвам Doom, и все пак изиграх Doom 3 до края.

 

А що се отнася до графика, ако играта е добре направена и интересна, повечко ефекти и детайли никога не са в повече. На мен машината ми лети и това не е проблем. Но игри, които се концентрират върху "яки" ефекти и "заебават" gameplay-а никак не са ми по вкуса. Винаги съм казвал, че е по добре една игра да е добра и грозна, от колкото красива и тъпа, но добра и красива винаги е за предпочитане и пред двете.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Curunire e praw... prawqt nqkoq hubawa igra i posle q osirat qko s nqkwo maloumno prodylzhenie... i to kwo ostawa... samo minesweeper i frogger... i digger eventualno... wsichko osirat teq hora... a ako ne go oserat se spirat... NWN - expansion 1 expansion 2.... i do tam... i kwo? mi Dungeon Keeper? 3-kata kyde e?!?...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...