Jump to content
BulForum.com

Network Problem


N00KiE

Recommended Posts

Znachi pri men e slednata istoriq.Moi sased e vyrzan kym eurocom-a a az i oshte 2-ma sme v lokalna mreja i taka imame net.Vsichki pc-ta sa na XP i nqmat problemi osven men.Rabotata e che neshto po nqkoe vreme se sriva i ostavam bez net-a i vryzka kym router-a..samo che tfa samo pri men stava! Lan-kata mi e Realtek RTL8139 makar che ne sym siguren dali tq ima neshto obshto..koftito e che samo pri men se sluchva tova i samo Disable/Enable na Lan connection-a opravq neshtata..a kakto znaete da go pravite rychno i to chesto edva li e priqtno...Daite nqkyf akul ako i na vas vi sa e sluchvalo neshto podobno.

Link to comment
Share on other sites

kolko metra ti e kabela do rutera i kakav???

6oto ako e otvan nqkade i e UTP da kajem podobni smu6teniq sa normalni s ogled na tova 4e na otrkito ima mnogo signali koito precakvat tvoq....vzemi samo GSM gletkite naprimer...

Ako e otvan moje da opita6 da smeni6 kabela s STP(sa6toto kato UTP no s izolaciq) i moje bi ne6tata 6te se opravqt.Az li4no polzvam takav i to na raztoqnie ot okolo 120 m i ne6tata varvqt bez problemi.MOag daje da ti kaja kade da ide6 za kabel :)

Baq narod se e oplakval ot LAN-ki Realtec, no i mene me samnqva da e ot neq.....

Link to comment
Share on other sites

az mislia che ne e ot windows..

 

ili kratata ili kabela.

 

po-lesnoto e da probvash s druga karta.., no i ot kabela e lesno da probvash, stiga da imash niakyv vid statistika za tezi prekysvania.

zakarai go po-blizo do rutera i probvai s drug kabel.

 

ianche az imah edna Realtek ot koiato mi se restartirashe pc-to..

 

ako problema izleze che ne e nito v kartata nito v kabela, probvai da smenish driverite. vse pak ima po-novi ot tezi, koito ti predlaga windowsa

ako i tova ne pomogne, naistina moje da probvash da preinstall win. A i ako tova ne pomogne.., ne ti zavijdam :))

Link to comment
Share on other sites

1. A kabela chitav li? Da ne bi niakoia ot shtipkite (v dvata mu kraia) da igrae nomera? Ako neshto ne e "shtipnata" kato horata moze da se poiaviava takav problem.

2. Drugia variant e Windows-a. Opitai da preinstalirash kato vtori variant.

3. Siguren li si che saseda prez chieto PC izlizash navun ne te ebava?

Link to comment
Share on other sites

Znachi pri men e slednata istoriq.Moi sased e vyrzan kym eurocom-a a az i oshte 2-ma sme v lokalna mreja i taka imame net.

Hajde po-seriozno da reshim problema ,4e edni umnotii se pi6at

edni posledni predupregdenia :punk :punk :punk

 

1.Kakav vi e routera/ proxyto ?

2.Savsem li ti iz4ezva neta ili stava mnoooogo baven

3.Samo internet dostapa li ti iz4ezva ili i drugite 2 PC- ta /probvaj s PING xxx.xxx.xxx.xxx kadeto

xxxx e IP-to na saseda startira se v MS DOS prompt

 

 

Za da ti se re6i problema trjabva info

 

Spoko sha sa opravi

Link to comment
Share on other sites

N00KiE seriozno kaji za kabela, 4e da mojem da ti pomognem pi4....

Spored men e vinoven toi. NAistina proveri si i konektorite za6toto i ot tqh moje da ima6 problmeli.

Link to comment
Share on other sites

Opala...sorry che sa zabavih s toq reply ama bqh v bolnica za sedmica :wacko: (fnimavaite sas zypkite decaaaaa :sick )Znachi po red.

Edva li e ot kartata...probvah s drug Realtek ama lainarshtinata si ostana sashtata...

Kakto kazah na XP sym..preintallaciqta s nishto ne pomogna-syshtoto si e.

Kolkoto do saseda mi-ne e nqkakav vcherashen-razbira si ot rabotata,programist e i dokolkoto sym uspql da se uverq posledniq mesec si razbira ot rabotata-toi syshto predpoloji che moje da e ot connectorite(shtipkite) samo che vlenah v bolnica i... e predi 1 chas me izpisaha)

KGN znachi...net-a si izchezva kakto i fakta che sym v mreja..ping-a do router-a i do drugite v mrejata ne ebava...demek "Nobody Home" Kabela mi e UTP ne e ot gumiranite.. a razstoqnieto na koeto varvi kabela e 80-90 metra,inache razstoqnieto mejdu men i routera e savsem malko,prosto kabela obikalq malko poveche shtoto nema kak da go opana direktno... mi tfa e..ako neshto druu da dobavq..kajete :pirate

Link to comment
Share on other sites

UTP CAT 5E CABLE ..kato gleam tocho CAT 5 si e .. Godfather ne nam..ne vqrvam problema da e v kabela shoto dopredi vreme vsichko si beshe nared... e taka prosto edin sledobed se pochna i ottogava si e*alo mamata..osven dneska da smenq connectorite i ako ne stane..zema sa nanesa u saseda :blink:

 

JESUS chak pyk 80-90 metra da e mnogo...

Link to comment
Share on other sites

btw chak dopredi malko obarnah vnimanie...tova s razpadaneto na vryzkata vinagi stava na kryglo chislo...v smisal na 10 min, na 20 min, na 30 min.............. idei?!?? :(

Link to comment
Share on other sites

Е с тва направо ме разби :tongue

Ако наистина има такава точна последователност, значи не е хардуерен проблем (т.е. във физическата среда ;)).

Кажи нещо за топологията на връзката, кво използвате за NAT?

Link to comment
Share on other sites

I na mene mi se struva nevazmojno da prekasva na kraglo vreme. UTP kakto kazah ve4e e mnogo dobro ma ako e vav vatre6ni prostranstva. Ako e oba4e navan napalno e vazmojno da dava podobni otkloniniq. Raztoqnieto ne e ot nai-golemite imaiki v predvid, 4e po standart e 100 m trqbva da raboti. Proveri po patq na kabela dali nqma nqkvi gadorii ot sorta na elekri4eski jici i red o6te drugi ralti deto mogat da pre4at. Mislq, 4e ti se sbosqsva zaradi nqkkav van6en draznitel deto e na patq na tvoq kabel.

Moqt savet e da si vzeme6 STP da si si siguren. Navsqkade savetvat, 4e ako trqbva da e navan kabela zadaljitelno trqbva da e STP. Aide tova be6e ot men toq pat. ama naistina iskam podrobno da znam otkade ti minava kabela.

Link to comment
Share on other sites

Na teb ti se vijda nevyzmojno.. ne si edinstven..az syshto gledam kato iztrebitel ama na... ideq si nqmam shto stava taka.. vse edno s rele go pravi maamu deba :((( Pyrvo misleh che nekoi viruslqk sam fanal..ama osven che formatirah posle slojih antivirusna....ne e bilo ot tfa

Kabela e taka che varvi po nai gornata chast na bloka..demek na pokriva i posle se spuska nadolu..shot sam na 1-vi etaj...prosto nqma nachin da go opanem drugo qche...no me samnqva nqkoq antena da go smushtava pri polojenie che dopredi skoro tova ne beshe...

Osven utre da vzema 3-4 lanki ot averi i da probvam dali s nqkoq nqma da e po dobre...

a inache STP kabela kak varvi?

Link to comment
Share on other sites

mi zna4i pri men kabela minava po tavana(po vazdu6nata vazglavnica) do sasedniq blok i dosega ne e imalo otkloneniq. Daje mu e malko mnogo metraja kam 140-150 metra, no dosega problemi lipsvat. Zatova ti prepora4vam STP-to.

Link to comment
Share on other sites

spored men raztoianieto 80-90 m sa mnogo moze i zatova da ne se poluchava

Spored men ne e problema v metrite na kabela,shtoto moq kabel e 112metra i vruzkata mi e super sushtata s kato na drugite deto kabelite im sa po 20,30m!!!Zatva ne mislq 4e problema e v Kabela.

Link to comment
Share on other sites

N00KiE,Слушай сега.Що не вземеш PC-то на един от другите двама пичове,да го занесеш у вас и да пробваш със същия кабел и същите конектори,как ще е.Ако е наред поне ще елиминираш възможността за дефект в кабела,и ще търсиш проблема в твоето PC.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...