Jump to content
BulForum.com

Искаме си 139 port


Shraika

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply
А някои знае ли дали мога да си пусна ftp сървар :confused

Можеш ама няма кой да се свърже с него, щото порта е филтриран. ;)

Link to comment
Share on other sites

Първо, портовете, които са филтрирани за външни заявки са 1-1024 (без 22 и може би още някой).Следователно, ако си пуснеш ФТП сървър на друг порт няма да има никакъв проблем.Същото важи и за ХТТП сървър, единственото, което на мен ми пречи е, че се филтрира порт 53, защото дори и да пуснеш ДНС сървър на друг порт, международните ДНС сървъри определено няма да се разберат с него и все едно, че не ти работи.Не знам, защо така са сметнали еврокомците, все пак 53 ще генерира най-малко външен трафик, ако него се опитват да ограничат.Както и да е.За Уиндоуския порт 139, ако знаеш какво и как правиш ще хванат пикльовците една мазна ПАЦА.По повод прокси сървъра, преди около 3 месеца беше отворен, като Бритни Спиърс (макар, че това бързо беше поправено, а ситуацията с Бритни е...сещате се какво искам да кажа).Колкото и да ме убеждавате беше отворен за всякакви адреси.Няколко приятеля от Германия, Изреал и Америка доста му се зарадваха, защото с него постигаха доста приличната скорост от 100кб/с до warez.ru.Бяха доста доволни, защото по принцип там няма такива явни warez сървъри.Но след около 2 седмици беше поправено, явно са забелязали трафика.

Link to comment
Share on other sites

За Уиндоуския порт 139, ако знаеш какво и как правиш ще хванат пикльовците една мазна ПАЦА.

Колко според теб са тия, дето знаят какво и как да го правят? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Броим се на пръсти :P :P :P :D

Въпроса не беше в това какво може и какво не може да се прави през 139.То и без това свалям по бързо от фтп в Байкунур,отколкото от п2п (Локал). Лошото е че ядем голямата резачка и си мислим че имаме интернет. Но като няма друго и на тва ще се радваме.

 

Peace All !

Link to comment
Share on other sites

Godfather naistina mi e interesno kak 6te hakne6 9x ma6ina po 139port.Tova e porta na win sharing.Edinstveniq ti 6ans da pravi6 ne6to po tova PC e ako ima6 write prava. Drugiq variant e da moje6 samo da 4ete6 ot PC-to ama ot tova polza nqma. Ako neznae6 samiq port se otvarq o6te 6tom pusne6 sharing-a na Win da e razre6en, no tova ne ozna4ava 4e si 6ernal ne6to.

Ako pod hack razbira6 prosto da razbere6 parolata na share-a togava zna4i si mnoo zle.Tova stava s progrmakata Pqwake koqto ne e koj znae kakvo 4udo na software-a.

 

Kolkoto do dostav4icite: Langame nqmat variant s 600kb ot tehniq server.Tezi hora za koito govorite sa NetVisio(Evro net) i taq skorost e kym tehniq free.evro.net, plus tova si imat lokalen server tuk v plovdiv kym kojto sy6to imat ogromna skorost. Edinstveniq problem e 4e vryzkata se osy6tesvqva po Wireless, koeto e malko gadno, ama vse pak ima6 800k ako si sam.

Kolkoto do Langame ne6to ne ste razbrali. Te si imat licenz za prodajba na net. Nezakonen e na4ina po kojto visqt kabelite, a imenno po blokovete, no na Evrokom v centyra kak im visqt kabelite?!? :punk

Zatova hajde molq vi se podgotvete se malko predi da pi6ete.

SLEZTE NA ZEMQTA HORAAA :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Godfather naistina mi e interesno kak 6te hakne6 9x ma6ina po 139port.Tova e porta na win sharing.Edinstveniq ti 6ans da pravi6 ne6to po tova PC e ako ima6 write prava. Drugiq variant e da moje6 samo da 4ete6 ot PC-to ama ot tova polza nqma. Ako neznae6 samiq port se otvarq o6te 6tom pusne6 sharing-a na Win da e razre6en, no tova ne ozna4ava 4e si 6ernal ne6to.

Ako pod hack razbira6 prosto da razbere6 parolata na share-a togava zna4i si mnoo zle.Tova stava s progrmakata Pqwake koqto ne e koj znae kakvo 4udo na software-a.

ОК пич, щом казваш, значи е така :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ranger, работата е там, че Кръстникът е прав.На този порт по принцип върви NetBIOS, за който можеш да намериш 1001 експлойта.

Link to comment
Share on other sites

Kolkoto do Langame ne6to ne ste razbrali. Te si imat licenz za prodajba na net. Nezakonen e na4ina po kojto visqt kabelite, a imenno po blokovete, no na Evrokom v centyra kak im visqt kabelite?!? :punk

Zatova hajde molq vi se podgotvete se malko predi da pi6ete.

SLEZTE NA ZEMQTA HORAAA :punk  :punk  :punk

Ako ne znaesh ima i license za postawqneto na kabelite, i za predawaneto na suotwetnite danni po tqh.

Towa nqma nishto obshto sus licensa za internet, prosto takuw nqma wse oshte. Wsqka firma moje da stane ISP, no bez ilcenz nikoi nqma prawo da opuva kabeli i da prawi prenos na danni po tqh!

I ne moga da razbera pri polojenie che Netvisio i Langame sa po-dobre zashto polzwash nashite uslugi ?

Link to comment
Share on other sites

Zna4i kabelite ne sa na Langame, a na zalite, taka 4e Langame nqma ob6to s tqh.Napraktika te prodavat net na zalite, a te ve4e si go pravqt kakvoto iskat.

Tova e slujebniq net na ba6ta mi be. Koj ti kazva kyv mi e neta vky6ti ??? :punk :punk :punk

I 139 port vinagi mi e bil otvoren. Zapovqdajte. :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Da si pripomnim topika "Искаме си 139 порт"

i ne samo 139

 

PC tata sa si nashi i sigurnosta im si e nash problem.

Vsi4ki drugi objasnenia sa zamazvane na problemi , no ne na6i /obratnia kanal,kom6iata sas splitera,

za na6e dobro bilo /njakoi dage iskat da si pla6tat za taja blagina a v krajna smetka na tova

az mu kazvam CENSURA

Ako se e prepalnil kanala - da se upgrade-va a ne da se filtrirat portovete poragdasti potencialen trafik

Link to comment
Share on other sites

Da si pripomnim topika "Искаме си 139 порт"

i ne samo 139

 

PC tata sa si nashi i sigurnosta im si e nash problem.

Vsi4ki drugi objasnenia sa zamazvane na problemi , no ne na6i /obratnia kanal,kom6iata sas splitera,

za na6e dobro bilo /njakoi dage iskat da si pla6tat za taja blagina  a v krajna smetka na tova

az mu kazvam CENSURA

Ako se e prepalnil kanala - da se upgrade-va a ne da se filtrirat portovete poragdasti potencialen trafik

Топика взе да придобива политически оттенъци :woot :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Da be - ku4eto si lae kervana si varvi.

Nie si 4e6em ezicite i keyboardite,a "kojto trjabva" i ne poglegda tuka.

Nali kasi4kata se palni vseki mesec :ph34r:

Kato padne neta na 1k 6te mu mislim :beerchug

:beerchug

:beerchug

:argue

Link to comment
Share on other sites

Ogranicheniata na evrokom si gi e imalo vinagi, no skorostta predi beshe po-dobra. Sega "malko" spadna, ta zatva niakolko pati sam kazval che triabva upgrade na kanala, stoto skoro naistina ste padnem na 1-2k/s. E te tochno tva triabva upgrade. Ogranicheniata veche gi preziviavame.

Link to comment
Share on other sites

Fon Tomov kanalite se upgradewat postoqnno.

W momenta ima mejdunaroden kapacitet tolkowa che ne se natowarwa na maximum.

Toest wseki edin koito go polzwa poluchawa dobri skorosti, w mnogo ot sluchaite maximalni, wse pak zawisi i ot otsreshtniq server,

ne zabrawqite wse pak che trafika e negarantiran i dori ako wi padne nqkoi put na 1-2k/s towa si napulno

normalno spored uslugata za koqto plashtate.Ne moje da polzwash 128kbita garantiran za 66lv. pri polojenie che takuw struwa 300-400$ pone

Link to comment
Share on other sites

as sum na tarifa za 40lv.tova vklucva 64kbita vhodiasht i 32 izhodiasht.Te mi kazaha che 32 go delish na 4 i ti se poluchava realno vruzkata koiato shte svaliash.I pri men e taka az svalia 7/8kbita v secunda.

Link to comment
Share on other sites

JESUS, neshto si v greshka. Za da smetnesh realnia transfer v kb trabva da razdelish ne na 4 a na 9. Ili po-tochno kazano niakade mezdu 8.5 i 9. Za po-dostoverno vzemi 9.

V tvoia sluchai realnia transfer za download e 64:9 koeto e niakade okolo 7, 7 i malko k/s. Sam mozesh da si smetnesh za upload kolko e, ako smetnesh 32:9 koeto e niakade okolo 3.5 k/s.

 

Niakoi te e izlagal za taia chetvorka, niama takova neshto.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...