Jump to content
BulForum.com

Проблем с дебитна карта


warp

Recommended Posts

Така, ето за какво става въпрос. От 4 месеца не съм я ползвал дебитната карта и си забравих пин кода.. Днес бях да тегля пари и го обърках 2 пъти. И сега ме е страх да не блокирам картата. Някой има ли представа от колко грешни въвеждания на пина се блокира картата(ако въобще става такова нещо)? Картата е от испанска банка, затова няма начин да проверя за пина..

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ами Visa Electron е картата.. И няма проблеми с тегленето.

Още един въпрос - ако я блокирам какво може да се направи след това? На името на баща ми е картата. Ако той отиде в La Caixa(банката) ще може ли да ми оправи бакиите?

Link to comment
Share on other sites

Ако се блокира, трябва да се ходи в банката да се разблокира! Простичко ;)

Ако баща ти ще ходи, не си давай зор да я блокираш, просто нека му кажат кой е пин-а!

Link to comment
Share on other sites

При всички положения трябва да се свържеш с банката издател на картата(независимо дали е дебитна или не),значи баща ти трябва да отиде и да му я разблокират.Има изключително много проблеми с испанските карти, затова работете внимателно и гледайте да не обърквате ПИН-а.

@Teddy-King, Visa Electron издава и интернационални дебитни карти.

ТУК има повече инфо за кредитни и дебитни карти.

Link to comment
Share on other sites

ПИН-а не могат да му го кажат, могат да му го сменят. Това струва пари, но повече от 5 евро няма да е.

Международни дебитни карти се предлагат както от Visa/Visa Electron, така и от Mastercard.

Link to comment
Share on other sites

ПИН-а не могат да му го кажат, могат да му го сменят. Това струва пари, но повече от 5 евро няма да е.

Международни дебитни карти се предлагат както от Visa/Visa Electron, така и от Mastercard.

 

Щях да го пиша това за пин-а. По принцип повечето банки анулират старата, ако не е вече блокирана и издават нова.

----

Абе вие как я мислите тая работа с пин кода :) Даже паролите на форума не могат да ви кажат админите какви са. Правят се с еднопътно кодиране (MD5 най-често), така че в базата се пази само нещо като 65b4deaffc27195de6d25c43e492beaf :) и не може по обратен път да се намери изходния стринг

Link to comment
Share on other sites

Щях да го пиша това за пин-а. По принцип повечето банки анулират старата, ако не е вече блокирана и издават нова.

----

Абе вие как я мислите тая работа с пин кода :) Даже паролите на форума не могат да ви кажат админите какви са. Правят се с еднопътно кодиране (MD5 най-често), така че в базата се пази само нещо като 65b4deaffc27195de6d25c43e492beaf :) и не може по обратен път да се намери изходния стринг

Аха даже в банката не знаят кой ти е пин-а. На мен ми се случи да си блокирам една българска дебитна карта преди два дни, но се оправиха бързо нещата - право в банката и те я разблокират (по точно BORIKA).

Link to comment
Share on other sites

Значи ако се объка pin кода картата ще бъде блокирана от банката, която притежава банкомата и глътната от съответния банкомат - трябва да се иде в съответната банка и да се поиска да я извадят от банкомата + да я разблокират (1лв такса). Банката притежател на картата няма как да разбере, че се е случило такова нещо ако не се обадите вие. Борика хич не ги ебе...

преди няколко седмици един банкомат на ОББ ми глътна картата съвсем без причина - веднага се обадих в моята банка да блокират допълнително картата, но така или иначе картата трябва задължително да се извади - ходих в ОББ и им казах - те ми я извадиха - моята банка даже не си направи труда да ми я подновява - само свалих и допълнителната блокировка от моята банка...

 

visa electron - не се ли тегли от нея в левове като се минава по курса на деня?

миналата година имах пари във visa electron и ми отказаха да тегля от терминал - казаха, че може само от банкомат - полудях :angry1 - и от тогава не съм я ползвал ...

 

аа да - никакъв проблем не е да идеш и да поискаш да теглиш от терминал в банка - само, че така или иначе ти трябва pin-а ... поне ги питай за инфо...

Link to comment
Share on other sites

Баща ми вкарва пари в евро, и аз оттук си ги тегля в левове.. но нямам представа по какъв курс се изчислява еврото. Иначе аз досега съм теглил пари с нея само от банкомат.

Днес ще ходя да се пробвам за трети път с пина, въртят ми се някакви цифри в главата.. дано да ги налучкам. Ако ли не.. трябва да търся номерата на банката, която притежава банкомата.

Между другото вчера видях един нов банкомат, на който беше залепен стикер какво да се прави когато картата бъде глътната.. бяха посочени и съответните телефони, на които да се обади клиентът.

 

LifeFeel след като не е на мое име картата се съмнявам да ми я разблокират...

Link to comment
Share on other sites

LifeFeel zashto da ti gylta kartata we az kato si blokirah moita ne mi q glytna samo trqbvashe da otida do Raifaizen bank za da mi q razblokirat i da mi kajat pin-a

 

банкоматът прибира картата - може да се случи и по технически причини, може и за няколкократно въвеждане на неправилен pin

тогава автоматично се блокира картовата сметка

не разбирам какво ме питаш ?

Link to comment
Share on other sites

Когато картата е блокирана поради забравен ПИН (а и не само ) разблокирането става единствено от банката издател на картата - в случая картата е от чуждестранна банка, следователно трябва да се обади в Испания.Оттук не БОРИКА , ами и Господ не може да я разблокира.

ПОС терминалите вече са настроени да пускат само левове, но е много сложно да се определи по какъв курс става обмяната.Освен това има и такси, които са много разнообразни и зависят от вида на картата.А отделно някои банки си слагат допълнителни, измислени на местна основа такси за теглене от ПОС.

ОББ Булбанк ПИБ

Link to comment
Share on other sites

хъмм, добре де важното е че всичко е ок сега. за това - майната им на дебитните карти - пинове минове - аз все не ги помня. кога в БГ ще пуснат чекове да мирясаме всички и да не ни искат... колко станало вече 40-50 ст за теглене... тъпи банки - само от такси за какво ли не живеят - ей на (сори малко офтопик) преди ден-два трябваше да вбнасям 60 лв за паспорт. 4 лв такса на банката (която познайте беше си-банк - бойкоборисовата банка разбира се - където има кат има сибанк :-) ). баси банките - нищо не е наред тука ей...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...