Jump to content
BulForum.com

Norton Antivirus 2005


Lame_0ne

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply
Хм аз съм със СП2 и ми даде ерор при инсталирането, преди имах 2004. Май ми се е бъгнал уиндоуса

 

И на мен ми се разказа играта. Стигнах до там, че изчистих всички инсталации на Симантек, както е описано на сайта, с техните изтривачки. Не можа да се инсталне и не можа. Иначе на другото ми чисто XP SP2, няма никакъв проблем заедно с NIS2004. Загадка пълна

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се разказа играта. Стигнах до там, че изчистих всички инсталации на Симантек, както е описано на сайта, с техните изтривачки. Не можа да се инсталне и не можа. Иначе на другото ми чисто XP SP2, няма никакъв проблем заедно с NIS2004. Загадка пълна

Преинсталирах уиндоуса и се инсталира нормално. Проблема е бил, че имах нортон 2004 преди това

Link to comment
Share on other sites

Здрасти, първо СП2 има цяял списък с приложения и игри които правят проблем или изобщо не са съвместими с него! Второ след инсталация на СП2 по подразбиране се активира вградения в уиндоус файъруол който прави невероятни бози поне с Нортон Интернет Секюрити пакета както и с доста други антивирусни и файъруол приложения и трето, но не последно преди да инсталирате нова версия на Нортън продукт изчистете всякакви следи от стария, в регистрите и като файлове! Това означава първо нормална деинсталация след това пускате search за файлове с имена Norton или Symantec и триете всичко което намерите, след това: run=>regedit=>F3 търсите и изтривате всички ключове които съдържат Norton или Symantec, и чак тогава вече можете да инсталирате наново! По същият начин можете да подновите регистрацията ви ако вече е изтекла! Това е успех :)

Link to comment
Share on other sites

@BurNedSouL

 

SP2 няма абсолютно никакви проблеми с NIS2004 и NAV2005 - работят си прекрасно при мен (на Вин на който никога не е инсталиран преди това NAV). Включително с измисления микрософтски фиревалл (пак за тея дето не разбират стига :) )

 

Що се отнася до деинсталацията, всичко описано като процедура в сайта на symantec, плюс забърсване на всички директории, където официално е писал incl. common files, всички doc and settings за всички юзери съм проверил, всичко в регистри в което има symantec, virus, norton съм изтрил, включително тези дето трябва да им давам права за да ги трия. NIS няма проблеми NAV2005 в края на лога пише, че има вече инсталиране версия, която трябва да деинсталирам :angry1 при все, че инсталацията започва с искане не сериен номер. Както и да е - отказах се да го боря. И без това е време да започна на чисто. От 1999 година не съм правил чист инстал, все ъпгрейд :) Естественно стария го пазя а този инсталирах да се бутва от другия масив.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Хора вчера си инсталирах Skype 1.1.0.6.1 и тоя Norton 2005 постояно ми вади някакви предупредителни съобщения,че някой се опитва да влиза и излиза в компа ми и този някой е Skype.От настройките на Norton избрах да не блокира Skype,ама Norton си продължава в същия дух.Излишно е да ви обяснявам колко е изнервящо...някакви идеи какво да направя?

Link to comment
Share on other sites

Хора вчера си инсталирах Skype 1.1.0.6.1 и тоя Norton 2005 постояно ми вади някакви предупредителни съобщения,че някой се опитва да влиза и излиза в компа ми и този някой е Skype.От настройките на Norton избрах да не блокира Skype,ама Norton си продължава в същия дух.Излишно е да ви обяснявам колко е изнервящо...някакви идеи какво да направя?

 

в настройките му някъде на worm protetction-а имаше да не ти излиза за определена програма това,същото изьлиза и като пращаш през DCC в IRC,но бях преди 2 месеца с 2005 и не помня къде беше:)

Link to comment
Share on other sites

Настроката се прави от Options>Internet Worm Protection>Program Control.Ама пак си вади предупреждение за Skype...

незнам:(

 

az imam norton 2003 trqbva li da si svalqm 2005 tq mi sa updateva ama kajete

махай го този 2003!

версията е прекалено стара и лови java script

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ще ти кажа че всичко което над 2003 е пълен въз за Norton Anti-Virus говоря  :)

 

ми може,ама 2004 ме е спасявало не само от вируси

 

 

беше ми се прецакал уин инсталер и нищо не можеш да сложа чрез него

 

трагнах да слагам 2004

пак излезе същото,че не работи,след което нортъна изписа,че ще опита да се качи 2-ри път,тъй като уин инсталлер се е прецакал,качи се и след това уин инсталлер си рабпотеше както преди :P

 

а това,че бави,не е вярно,на мен не ми бави повече от каспперски,mcafee Или панда!

Link to comment
Share on other sites

QUOTE(M-Star @ Jan 11 2005, 19:58 PM)

Настроката се прави от Options>Internet Worm Protection>Program Control.Ама пак си вади предупреждение за Skype...

 

 

 

 

 

незнам

 

 

QUOTE(danny_man @ Jan 11 2005, 20:10 PM)

az imam norton 2003 trqbva li da si svalqm 2005 tq mi sa updateva ama kajete

 

 

 

 

 

махай го този 2003!

версията е прекалено стара и лови java script

 

ok ama taq 2005 bavi li neta

Link to comment
Share on other sites

чесно да ти кажа не си спомнян,нека да кажат тези,които го ползвеат в момента,мисля че не,но...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...