Jump to content
BulForum.com

рок клубовете, рока и Пловдив


Barmana

Recommended Posts

фАКТА ,ЧЕ ТОЗИ ФОРУМ СЕ ГЛЕДА,ПИШЕ И ПОСЕЩАВА, означава ,че рока не е умрял и го има и то с пълна сила.За отрепките - ми то ги има на всякъде и в чакарачниците и в кръчметата ,за стадионите да не говорим.Не ми обяснявайте на мен,щото съм "Професионал" в тази област.За тези неща си има лостове - охрана,музиката да предразполага определен кръг хора,за входа за съжаление съм малко раздвоен - има си плюсове и минуси.Залагам и на мнението,че трябва да има и Джаз вечери през седмицата/Естествено с по-комерсиална музика/.Боли ме обаче,че всеки клуб стартира с групи отвън,а не от града за да си правим посещаемост.Съжалявам ,че обидих Остава,но дайте да се обърнем към тукашните групи - Индига,Фрий стайл/колко тъпо се пише на кирилица/,Габана,Ейнджъл,Фул макс - леле колко са много - неизброените моля да не се обиждат.Та всички тези групи,притискани от хонорари и управители,започват все повече и повече да вкарват поп-елементи за да се наложат.С какво са по-лоши от Остава и разни полезни изкопаеми,дето си мислят че свирят?Ако тези момчета получат право на изява - рано или късно ще се наложат.Гараж или не един клуб трябва да събира повече от стотина души и то без да се блъскат и задъхват за да се получи форум.

Днес "Ейнджъл"забиват в Бълборга и тръпки ме побиват,че могат да дойдат повече от 120 човека,а нали имено това е целта.

И накрая - няма нищо лошо една група да е комерсиална,иначе как би пробила?Не може и рока да умре щом го слуша баща ми,аз и синът ми във втори клас!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Вудумен...ндаааа....

 

Роб Халфорд заяви преди време пред около 20 000 души - метълът е мъртъв.След време той се извини на метъл братството.

Рокът(метълът,пънкът,блекът,ой-ят) не е мъртъв.

Има фенове и от най-малките( племенникът ми) до най-старите(баба ми още се мотка из нас със тениска на Мейдън :punk )

Това винаги е била музиката на отритнатите,на аутсайдерите,на хората отказали да се подчинят на обществото.Вмирисани метъли със спарени кубинки ли?Споделящ всеобщото мнение,че металите миришат...Хм,да ние ходим окъсани,с мръсни дрехи,с дълги коси и бради-но на кой от нас му пука какво ще кажат гладко избръснатите и "прилично" облечени хора покрай него(ако е прилично някоя девойка като се наведе и да и лъскат вътрешностите под полата или да развява тлъстия си корем,прелял над ниската талия на панталона :sick ).За нас това е начинът на живот.

За вас - той е неприемлив.Да,стиснати сме.Защото в повечето случаи ни се налага да се оправяме сами в живота.Няма мама,няма татко,които да ми дават по стотина кинта за деня(това е истина-едно 12 годишно лапе ми тръсна 100 кинта.)

 

Но все пак....Има и умни рокаджии.Има и умни чалгари.

Но...почнах да се повтарям,а аз мразя това.

Link to comment
Share on other sites

Умни чалгари,братко ми Вудумен-няма.Просто двете са насъвместими.Не е възможно нито на теория,нито на практика.Съжалявам.Освен това няма и умни простаци.Не се извинявай пред нас,че явно вече не си върл противник на чалгата и че явно ти се случва да си отпуснеш душата и да удариш 2-3 гюбека.Но това не е достатъчна причина да твърдиш,че има хора с капацитет на интелигентност над средното ниво,които слушат чалга.

И нито рокът,нито метълът,нито пънкът са мъртви.И сравнението с валса е тъпо.Защото и валсът не е мъртъв.За теб може и да е,но има хора,за коите не е.Айде.И изказването ти е просашко за мен.Гадно и просташко. :sick

Link to comment
Share on other sites

Просташко... нима? Реално е. Прекалено навътре го приехте това Rock is dead. Ако го бях написал цялото - Marylin Manson - Rock Is Dead как щяхте да реагирате? Да кажете, че тези които слушат чалга са простаци всичките - ще сбъркате. Поради неосведоменост или нежелание да признаете истината.

 

Хм,да ние ходим окъсани,с мръсни дрехи,с дълги коси и бради-но на кой от нас му пука какво ще кажат гладко избръснатите и "прилично" облечени хора покрай него(ако е прилично някоя девойка като се наведе и да и лъскат вътрешностите под полата или да развява тлъстия си корем,прелял над ниската талия на панталона  ).За нас това е начинът на живот.

За вас - той е неприемлив.Да,стиснати сме.Защото в повечето случаи ни се налага да се оправяме сами в живота.Няма мама,няма татко,които да ми дават по стотина кинта за деня(това е истина-едно 12 годишно лапе ми тръсна 100 кинта.)

Този субективизъм не разбирам защо се пльоска тук ей така за красота може би?

Значи всички метъли са дългокоси и мръсни, девойките неслушащи метъл са тлъсти... Метълите са стиснати, лапетата с пари. Кофти примери... Не е така, всеки знае това.

Тези, които слагат равенство между чалга и гюбек - евала за изцепката... Все едно да сложа равенство между Deep Purple и Soulfy.

Не съм искал никой да обидя, не виждам защо някои се чувстват засегнати. Реалността е такава.

И мненията от типа на "ние сме си малка група аутсайдери" изобщо не я променят, а още повече я затвърждават. И аз, и баща ми слушаме рок. Това не променя нещата. Темата май беше за това защо няма свестен рок-клуб...

Link to comment
Share on other sites

Мда стана голямо отклонение.

А за субективизма ми си прав.Наистина не е на място - просто исках да дам пример за причината,поради която сме стиснати.

И не съм казал,че момичетата неслушащи метъл са тлъсти. :lol:

 

Има и тлъсти метълки ;)

Link to comment
Share on other sites

....,но осави това кои пък са Остава?Бах ти лигавата група,майна!!!! :angry1

офтопик /горе-долу/

.....Barmana, много са си добре Остава ше знаеш...дано не си от тея тесногръдите рокаджии дето "hard rock forever" и т'ва е...

Link to comment
Share on other sites

Темата май беше за това защо няма свестен рок-клуб...

Айде сега наистина по темата. Проблемът е, че всеки разбира различно нещо под "свестен" рок-клуб. Един иска AC/DC, друг - хардкор, трети - джаз-фолк с елементи на прогресив метъл. :blink: Аре иди ся че угоди на всички. Затова решението е: да има от всичко.

 

Глейте ся, хора - тва не си го вадя от задника, просто имам някои наблюдения. Да вземем Hannah's Bar в Ливърпул - случи ми се да прекарам известно време там, рокаджия съм - ей ме на в местното клубче. :) Еми да ви кажа, че там нещата също са доста зле в това отношение - наживо рок се свири само на 4-5 места, посещаемостта също не е голяма, вход понякога има, понякога не и варира от символичните 3 паунда до 15-20 в зависимост кой и къде свири. Hannah's се хвалят с по 350 концерта годишно, т.е. почти всеки ден. Финансово и идеологически организацията е такава: два етажа. Горе - жива музика, всеки ден различен стил с определена по програма ротация - примерно (доколкото си спомням) сряда - джаз вечер - смучеш чай и се кефиш на музикантите, приятна, спокойна вечер, кеф. Вход няма. В различни дни от седмицата - хардрок или класически хеви метъл. Всяка втора и четвърта събота от месеца - Whiplash - моята любима вечер - екстремна музика - дет и блек метъл, понякога може и метълкор (ама те там всичко мешат на едно, така че големи разлики няма). Жулиш Guiness до пълен фалит и куфееш, в паузите DJ пуска брутализми. На такова събиране никога не съм виждал повече от 20 души. Освен това те се държат крайно апатично, няма бутане, пого, и т.н. всички седят със скръстени ръце и слушат, някои си куфеят. Културно един вид. И скучно. ;) (ама един път вокалът на една група как скочи от бара с кубинките напред в-у публиката (т.е. мен) после два дни ходех приведен :lol: ) Накрая бандите разпъват сергия и продават квото там имат изкарано - албуми, демота, квото има. Оборудването - яко - 120 ватови Маршъли и т.н. ама звукът - гаден, дори в Пд съм чувал по-добър. Помещението - не особено голямо, изкъртено и ....празно. Маси и т.н. няма. (и по-добре). Та тва е вторият етаж. (Ама аз как обяснявам като невидял.. Едва ли някой го интересуват толкова подробности... Извинявам се. :unsure: )

 

На първият етаж - нормални хора. DJ. Денсене и пиене. Това е. Предполагам хората вадят пари най-вече от това. Живата музика май я ползват само за реклама - иначе отдавна да са фалирали орицата, мен ако питате. Така че проблемът не си е само наш. Май и другаде куцат рок-клубовете. Чалгата не я намесвайте, едва ли бай Пенчо от Карнобат ще се зариби с рок ако в хоремага пускат Dream Theater вместо чалга. :woot Така че с нея и без нея - се тая. Само се джавкате за няма нищо - че някой и коктейли Молотов в "Сянката" ще хвърлят :woot :lol: Що така бе? :lol:

 

Та идеята на цялата тази глупост беше, че разнообразието му е майката, мумчетъ! Трябва да има мегдан за всякаква музика, за да са доволни повече хора. В момента има търсене, което не е удовлетворено и има предлагане на неща, за които няма особено голямо търсене. Свестните групи в одобрения формат са малко и логично свирят повече и по-често. Да, ама започват да се повтарят, щото и тяхната не е лесна. Казвам "в одобрения формат", защото той е в границите от хардрок до класически хеви метъл. По-твърдо от Мейдън - "сори, пич, не може да свирите такива неща в нашия клуб, вие знаете ли кво ще стане, тея вандали ще изпотрошат всичко, bla, bla, bla, bla...." (бе не навсякъде е така май, ама в общи линии...) В резултат на това се налага един вид автоцензура - искаш да те чуят хората наживо някъде? Ми тогава давай по-леко, че да не се стресне някой...

 

/в този момент писачът се самопрекъсва, виждайки размера на горния post, който заплашва да заеме цял екран във форума и засрамен се чуди кои от всичките глупости да отидат в коша, но тъй като не му се занимава в момента пуска цялата боза с риск да го обвинят във flood-ване с безполезни и не търсени от никого мнения. Аре! Стига толкова.

Link to comment
Share on other sites

Tоку-що се прибирам от разходка по главната! Минах през SAX и какво да видя - GABANA ще свирят утре! От 22 часа, вход 2 лв, за студенти 1 лв. Ама като го знам чичкото с билетите колко е лош, ще взима на всички по 2 лв :)

Желаещи да дойдат с мен? Обръснал съм се и ставам за компания ;)

Така значи, и няма да пратиш един ПМ да ме предопредиш! :( Не можах да отида! :angry:

 

Бармана, абе бяхме веднъж с Виктор и Никсъна на кръчма, казаха, че щяха да свирят в Бългборг(бяха планувани за някъв понеделник,тва в края на лятото като, че ли беше)ама май така и не стана работата,май нещо не се бяха разбрали ли със собственика, не помня.

Ти от къде ги познаваш? Често ли си ходил в Сакса? Сигурно те познавам и аз!

 

И мисля,че е нормално да дадеш 5 кинта за Остава,след като Габана-пишлеметата,дето нямат една авторска песен ми искат 2лева.

Ха-ха-ха! За остава бих дал 5лв. ако те на мен ми върнат 10лв! Апсолютни малоумници и лигльовци са за мен! Никаква музика не е това дето правят!

А относно Габана - 1.Не определят те цените, защото ще подбиват другите групи! и 2. Имат около 12 автурски песни, които са супер яки и често си пускам в нас, докато ако си пусна Остава и ще ми забие Уиндоуса!

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има мегдан за всякаква музика, за да са доволни повече хора.

 

Ами точно там е проблемът, че има мегдан само за някои стилове и то неравностоен. За бай Пенчо от Карнобат всичко е ясно, ама част от младите хора може би наистина биха формирали вкуса си по друг начин ако имаха достъп до по-широк кръг музика. Много хора си мислят примерно, че Мейдън и Кенибъл Корпс са еднакво твърди. А като чуят например No Prayer For The Dying и не ми вярват, че е песен на хеви метъл група. Да не говорим, че някои от по-леките готик групи могат да се харесат от доста хора, ама никой няма да си прави труда да ги издирва и да ги слуша ако не му ги налеят наготово в главата. Те и такива като Пърпъл, Уайтснейк и Мейдън затова са се радвали на комерсиален успех - просто им се е давала гласност. Не може вси4ки да са меломани и да губят по цели дни ровейки се по магазините или в нета за да си намерят еди-кой си албум на еди-коя си група. Масовата аудитория се ръководи от медиите.

Та да си дойдем на думата за клуба. Един добър клуб трябва да има и разнообразие (например тематични вечери), но в определени рамки (клуб с метъл и техно примерно няма да привлече нито едните, нито другите фенове). А и в името на имиджа не трябва да се страхува да организира събития на които може да има по-малко хора. Даже и да е на загуба за една ве4ер, ще я избие от пе4албата от някоя друга. Ама няма да може да разчита на няколкостотин души всяка вечер при 3лв. вход, като при чалготеките. Това е проблема - за да се направи хубав рок клуб трябва да има хора, които да поставят идеята над печалбата в ценностната си система. Само не знам откъде ще ги намерим тия хора :unsure: :( :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Това за Мейдън и Корпс ми хареса ;) . И за мен са си 1х1 :punk . За популярността. Ако Wizard си направят телевизия и я пуснат по кабеларките до 2 години ще се вдигне търсенето ако се пуска главно rock/heavy. Аз примерно съм си търсил в Google gothic състави, защото са адски непопулярни. А мен примерно ме кефи нещо с женски вокали мелодично.

@offtipic Пробвали ли сте да спите следобеден сън на Cradle Of Filth - аз се събудих изпотен :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Ако Wizard си направят телевизия и я пуснат по кабеларките до 2 години ще се вдигне търсенето ако се пуска главно rock/heavy.

@offtipic Пробвали ли сте да спите следобеден сън на Cradle Of Filth - аз се събудих изпотен  :bgrin: .

 

Ако Wizard си направят телевизия....Не лошо като идея :punk

 

А за следобедния сън на Кредъл.... :evil .

Пробвал ли си да правиш секс на една песничка от Cruelty And The Beast - Venus In Fear? :)

 

По темата-хора с такава ценностна система са обикновено стари рокаджии.Преблемът при тях е, че трудно биха възприели тази идея - за тематичните вечери.Така че пак се появява омагьосаният кръг,за който говорихме в началото.

Link to comment
Share on other sites

Та да си дойдем на думата за клуба. Един добър клуб трябва да има и разнообразие (например тематични вечери), но в определени рамки (клуб с метъл и техно примерно няма да привлече нито едните, нито другите фенове). А и в името на имиджа не трябва да се страхува да организира събития на които може да има по-малко хора. Даже и да е на загуба за една ве4ер, ще я избие от пе4албата от някоя друга. Ама няма да може да разчита на няколкостотин души всяка вечер при 3лв. вход, като при чалготеките. Това е проблема - за да се направи хубав рок клуб трябва да има хора, които да поставят идеята над печалбата в ценностната си система. Само не знам откъде ще ги намерим тия хора  :unsure:  :(  :unsure:

100% си прав,въпреки ,че не е приятно да губиш-в бълборга всяки вторник и четвъртък свирят джаз и ми е мъка за момчетата ,щото им идват по 5-6 човека,а никой от музикантите не иска празна зала. А от по-твърдо всеки клуб се пази- знаеш как е!!!Ченгета ,актове,сбивания,чупене ..............!

Link to comment
Share on other sites

@ Barmana Мисля че при свястна охрана може и да се избегнат проблемите. Все пак ако има нещо много твърдо и хората няма да са кой знае колко.

Освен това трябва да се попроучи какви групи и при какви условия биха събрали повечко публика. Може би в момента на много малко хора им се слуша джаз. Пък и няма разгласа. Аз например това за джаза в Бълборг ей сега от теб го научих. За много други концерти разбирам чак след като са минали, а кой знае за колко не съм разбрал въобще.

Иначе за Ел Пасо съм навит, даже много. Можеш ли да ми кажеш дали ще има вход и колко ще е той? Може да пробвам да навия повечко хора за каузата.

Link to comment
Share on other sites

@ Barmana Мисля че при свястна охрана може и да се избегнат проблемите. Все пак ако има нещо много твърдо и хората няма да са кой знае колко.

Освен това трябва да се попроучи какви групи и при какви условия биха събрали повечко публика. Може би в момента на много малко хора им се слуша джаз. Пък и няма разгласа. Аз например това за джаза в Бълборг ей сега от теб го научих. За много други концерти разбирам чак след като са минали, а кой знае за колко не съм разбрал въобще.

Иначе за Ел Пасо съм навит, даже много. Можеш ли да ми кажеш дали ще има вход и колко ще е той? Може да пробвам да навия повечко хора за каузата.

Vhoda e svoboden - zapoviadai, a pari4kite za vhod moje da si gi izpie6

Link to comment
Share on other sites

Vhoda e svoboden - zapoviadai, a pari4kite za vhod moje da si gi izpie6

 

E shtom e bez vhod, nnogo iasno che shte idvam... avantata si e avanta. Puk i grupite koito sviriat tam sa si mnogo gotini/niakoi ot muzikantite sa sladuri/. Shte idvame po- 4esti4ko s moite priatelki da si piinem po 1,2,3,4 birichki i da poslushame hubav rock.

:inqn :inqn :inqn Neka ima pove4e mesta kato BULBORG... oshte ot edno vreme si be6e hubavo tam :)

Link to comment
Share on other sites

E shtom e bez vhod, nnogo iasno che shte idvam... avantata si e avanta. Puk i grupite koito sviriat tam sa si mnogo gotini/niakoi ot muzikantite sa sladuri/. Shte idvame po- 4esti4ko s moite priatelki da si piinem po 1,2,3,4 birichki i da poslushame hubav rock.

:inqn  :inqn  :inqn Neka ima pove4e mesta kato BULBORG... oshte ot edno vreme si be6e hubavo tam :)

Охоооооооо да не забравиш да ми се обадиш /с приятелките де!!/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ Barmana sorry da ne te obidia , ama kade e tozi bulborg , 4e ne6to sum poizostanal s klubnia live (i umstvenno sa6to :woot )

mejdu drugoto nai iakata jica koiato sa puskali po BG radio be60 po ...

radio .. koe..... Veselinaaaa.bravo na poznalite. edna ve4er ima6e Sodom night :punk to4no predi 10 godini be6e tova.

:beerchug :punk :woot :devil :hump: :moon:

Az obi4a da prai :spam:

Link to comment
Share on other sites

Tоку-що се прибирам от разходка по главната! Минах през SAX и какво да видя - GABANA ще свирят утре! От 22 часа, вход 2 лв, за студенти 1 лв. Ама като го знам чичкото с билетите колко е лош, ще взима на всички по 2 лв :)

Желаещи да дойдат с мен? Обръснал съм се и ставам за компания ;)

 

Чичкото с билетите не е лош. :-) Не, че нещо ама си е много свястен.

 

Ами гадничко е да идеш, 2 лева вход, 2 лева минимум за пиене...соленко излиза да се порадваш на жива музика.

Според мен не би трябвало да има вход, особено ако групата, която свири, не е особено известна. Така само се гонят клиенти (евентуални фенове).

 

Първо ти какво искаш да няма вход и да се събират и всякакви утрепки ли? Отгоре на всичко ако ходиш с 4лв. на заведение по-добре не ходи. Ако няма вход ще има много повече посетители, но що киснат цяла вечр на по една биричка и само калабалък да става. А и не мислиш ли, че групите които свирят трябва да им се плаща. А и в края на краищата 2лв. е горе долу едно питие не е някаква космическа сума. Вие к'во искате без пари да пиете и купонясвате ли бре, ми не става и никъде го няма. И "Устата" после "Ухото" Винаги са имали вход. И бирата не беше кой знае колко по-евтина, беще 1лв. сега из клубовете и заведенията от 1.30 до 1.50лв. Друг е въпроса, че живота наистина си е по-тежък и скъп.

 

 

ЧАЛГАТА не е виновна, че рока в Пловдив куца.

Идеята за голям рок клуб в Пловдив е супер - място където винаги да знаеш, че ще срещнеш някой познат и ще изпиеш по бира, където да чуеш малко хубава музика ... и все хубави неща. Лошото е че като се съберет повече от 30 човека на едно място, всяка вечер ще стават сбивания ... хората ще се отделят на фракции метали, блекари, рокери ... скейтъри ... алабала всеки ще реве и ще се сърди, че не му пускат музиката ... после ще се карат за мацките. Все пак не би било лошо ако наистина има такова заведение.

Петното мен лично в последно време ме дразни, щото искат вход последните години .. слагат едно тъпо ченге горе дето знае само "ДВА ЛЕВА" е защо да ти дам 2 лева ... за да пия една бира от 3.50 ???? ами отивам си в Найлона и да го духат тези от Петното, щом това е тяхната политика, щом са решили да наблегнат на по-заможните ок. Същото се отнася и за групи като Остава ... хи-хи-хи 5 лева ... на ушенце ли ще ми свирят ?!? За капацитета на Сакса ами аз съм виждал сигурно повече от 120-150 човека вътре ... голямо мазало .. много пот и е било супер весело, отвънка се събират много отрепки ... яко бира и веселба, приятели ... голям купон. Но както се каза и преди еднообразието убива .. не може да ходиш всяка седмица на едни и същи групи, да слушаш една и съща музика ... затова ми и изтъпяха Устата/Ухото.

 

Не е вярно, че като се съберат повече от 30 човека и ставали сбивания.

Навремето в "Устата/Ухото" бях всеки ден, за всичкото време което съм прекарал съм бил свидетел само на едно сбиване. Друго свидетел на нещо подобно като пого съм бил само в Бълборг наскоро когато свириха Енджълите(забиват си много яко момчетата). По-интересно е, че беше пълно с недорасли тийнеджърчета, всички ми изглеждаха под 15 какво правеха в Бълборга така и не разбрах. В Сакса съм най-редовния клиент от както съществува това заведение. Нито веднъж не съм бил свидетел на сбиване, и никога не съм виждал утрепки и боклуци там. Е за второто от време на време се случва (много рядко) но в което и заведение да влезеш ги има и то с много в повече.

Вярно е, че Сакса малко го занемаряват лятото, есента и зимата обаче канят доста групи и различни. Освен в "Ухото" другаде не си спомням да са свирили "Сигнал", "Дияна Експрес", Звезди от "Ахат", "БТР", "Контрол" мисля познати на всички групи някои от тях и по няколко пъти са идвали да свирят в Сакса. Надявам се тази есен и зима също да идват добри групи. По-миналата седмица свириха "Енджълс" заедно с Кольо от "Ира" беше супер яко.

Та стига толкова по въпроса.

 

/offtopic Само да ти кажа,Био,че входът в Петното е 1 лев.И мисля,че е нормално да дадеш 5 кинта за Остава,след като Габана-пишлеметата,дето нямат една авторска песен ми искат 2лева.

 

"Габана" имат си момчетата авторски парчета и не само едно. Това, че ти не си ги слушал е друг въпрос. И повярвай авторските им парчета са си доста добри.

 

 

Първо за Остава, щото се сещам за тях - какво искате - да вземат 50 лева хонорар целия състав ли? Евала, така ще да е.Нали знаете - сиренето е с пари.

Защо аджеба чалгата убивала рока и как нямало едно голямо рок заведение и какви омагьосани кръгове, някой да отвори прозорец, че замириса на несменяни две седмици чорапи.

Защо няма свестен рок клуб? Защо?!??!? ЗАЩО?!?!??!

Много е просто и не виждам как не се сещате. Как нормален човек ще отиде в рок клуб, където се събират утрепките на града (които са събрали пари за входа) и шанса да му разбият главата, да го оберат е доста завишен??? Не искам никой да се обижда, но едно е нормално облечен човек, друго е метъл с немити крака и спарени кубинки, трето е скинар с нашивки на келтски кръстове и немски орли (които и той не знае какво символизират, но е чувал че са свързани с НЕО-НАЦИСТИТЕ?!?) и така нататък, и така нататък.

Ами да - аз също имам желание понякога да слушам рок - но не на цената на това да ме включат в пого по мое нежелание и да ми разбият бутилка в главата.

Това ще кажете го има и в чалга баровете - има го да, но в рок-клуб с гореизброените типажи си е доста по-вероятно. Говоря за натъпкан рок клуб. Щото в празен кой ходи...

Защо има празни рок-клубове? Пари, пари и пак пари. Щом философията "2 лева за вход са много, я да направим партия за 2 литра от домашната ракия на бай Георги и след това каквото сабя покаже", как да очакваме един рок-клуб да просперира. Че нали идеята е дори да се отбележи печалба, щото авантата е хубаво нещо, но все пак е за сметка на някой.

Защо просперират другите нощни заведения - ами защото си имат достатъчно парични постъпления - и от вход (поне 3 лева), и от консумация вътре.

Ама нали там има простаци, нали там някой може да ме халоса по тиквата? В пълна дискотека шансът за това е доста минимизиран сравнено с пълен рок-клуб.

Ама защо е така, хората са дебили, не разбират, тъпани, чалгари, простаци!

От чалгата се затъпява! Те нощните клубове не са само чалга... Наистина повечето са поп-фолк ориентирани, но не е зле да се замислим защо именно те се радват на посещаемост?

Всичко с времето си. Защо не танцуваме фокстрот и къде отиде валсът? Все интересни въпроси, на които не се стараем да търсим отговори. Не са актуални. Iron Maiden залязват с Fear Of The Dark. Кога беше това? Не е много скоро.... определено. 90-те с Nirvana, Korn и множеството последователи си заминаха. Всичко се променя, застоят не е хубаво нещо.

Факт е, че чалгата се промени и не е това, което беше - вече е много по-лъскава и по-добра и тепърва ще става по-добра. Защото там се влагат пари. Не е като да се събере кварталът в гаража на Генчо и да се мъчат да правят нещо. Така е.

В темата не са писали много хора. Толкова са рокаджиите във форума явно. Да - рокаджиите не са само отрепки, има и доста начетени  люде. Но и сред феновете на поп-фолка и клубната музика се срещат много хора над средното за страната интелектуално равнище. Е, има и такива под средното - посетете Чевермето например и ще разберете за какво говоря.

Rock is dead или поне по начина, по който го търсите.

Истината е в комерсиалните продукции - те винаги са били успешни и радващи се на популярност.

Deep Purple и Iron Maiden също са били комерси за времето си и са се продавали доста добре, за Metallica не говорим - те са още по-напред. Holy Smoke на Maiden стига доста напред в MTV TOP40 (някой ми беше казал, че са били на първо място, може и да не е така и да са били в тройката). Били са комерсиални за времето им.

Затова рокът е в историята и трудно ще се промени статуквото. Когато БТР събере публика колкото Планета може и да се промени нещо. Може пък Graviti Co с появата си в MTV да дадът едно ново начало? Знае ли човек? Засега такъв вариант няма.

 

Вече писах по въпроса ама аз интересно що не виждам там където ходя мръсни, потни и мизерни хора? В не, че понякога не се случва но.........За побоищата вече писах, за толкова години веднъж не съм въдял в Сакса или Безистена или което и от заведенията съм изброил. Виж по чалгите или дискотеките, често виждам такива неща. А в Сакса все пак ходя поне 2 пъти седмично Петък и Събота задължително, станал съм като част от интериора там. Не мога да разбера къде ги виждате тия боища.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Открих още едно заведение където се свири рок, ама ънплъгт. Заведението се казва Dreems Намира се срещу синдикалния дом! Дори тази вечер ще свирят Габана ънплъгт (Акустана :lol: :lol: :lol: :lol: ) Ще се събират бая народ. Вход - свободен! Голяма водка - 1лв

Link to comment
Share on other sites

Чалгата си просперира,хубавата музика запада!Останаха няколко бастиона на рока,но те едвам кретат.Зашо?Чакам препоръки!

 

 

Мене ако питате, причината е ясна. Просто хората, които харесват стойностна музика, много намаляха в България. Не поради промяна на вкуса си, а поради промяна на паспорта си. Кой го смени за новозеландски, кой за канадски ... Останаха колебаещи се, канещи се и огромното болшинство - разни индивиди, които имат за основна житейска цел и максима израза

"Обичам салама, хлеба и да *ба " .

Просто въпрос на пазар. Намалява търсенето, намалява и предлагането.

Тъжно но факт ...

Иначе рок групи Бог дал по нашите земи.

Но поради факта, че сме си държава на абсурдите, електоратът предпочита да слуша Азис . Въпреки, че уж сме в челната десятка по презрително отношение към меките китки.

Link to comment
Share on other sites

spored men horata deto slu6at stoinostna muzika pak si gi ima.prosto ne gi vijdame 6toto nqma kade da hodqt.95% ot zavedeniqta v pld sa 4alga i dens prostotii, a ostanalite moje bi sa po omraznali malko.dano noviq klub - rock art kafeto da posabudi malko horata

Link to comment
Share on other sites

Веште ся, ние може да си говорим за кви ли не клубове, ама като няма свястни банди накъде???Останаха малко тези като Грях, Mindowm,AciDust и така нататък.Сега всеки си мисли че може да свири и да пее!А според мен не трябва да е така. Най-якия клуб за сега е SAX, щото все още бачка де...Ама трябва да има и хора, който да влизат!А входа ОБЕЗАТЕЛНО трябва да бъде премахнат!"Не пийте пред клуба!""Тука е достатъчно евтино!"Да ама като се кихнеш 2,3лв и кво ти остава?Особено ако си пушач като мен!Едно време в XXX беше 2лв+бира!Е тва е някакво решение! :punk :beerchug :punk

Link to comment
Share on other sites

"spored men horata deto slu6at stoinostna muzika pak si gi ima.prosto ne gi vijdame 6toto nqma kade da hodqt.95% ot zavedeniqta v pld sa 4alga i dens prostotii, a ostanalite moje bi sa po omraznali malko.dano noviq klub - rock art kafeto da posabudi malko horata "

 

Антихрист, не съм съгласен с тебе! Проблемът не е в това, че чалга заведенията са много, а че са ПЪЛНИ. И то с хора, което не са закарали на сила там. Търсенето определя предлагането, това е.

Иначе е тъжно, мамка му! През последните години такова здраво изпростяване виждаме, че акъла ми се взима ... Ужас!

Е, поне научих моя син да слуша Dimmu Borgir (без майтап, слуша си ги човекът )

Link to comment
Share on other sites

"spored men horata deto slu6at stoinostna muzika pak si gi ima.prosto ne gi vijdame 6toto nqma kade da hodqt.95% ot zavedeniqta v pld sa 4alga i dens prostotii, a ostanalite moje bi sa po omraznali malko.dano noviq klub - rock art kafeto da posabudi malko horata "

 

            Антихрист, не съм съгласен с тебе!  Проблемът не е в това, че чалга заведенията са много, а че са ПЪЛНИ. И то с хора, което не са закарали на сила там. Търсенето определя предлагането, това е.

            Иначе е тъжно, мамка му! През последните години такова здраво изпростяване виждаме, че акъла ми се взима ...  Ужас!

            Е, поне научих моя син да слуша Dimmu Borgir  (без майтап, слуша си ги човекът )

 

 

pozdravleniq za sina ti super qko :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...