Jump to content
BulForum.com

GSM кодове


Pisach

Recommended Posts

Става въпрос не за кодове за специфичен телефон, а за такива, които се поддържат от доставчика, в моя случай Мтел.

Ще дам пример какво търся: имаше един код, който се пише преди номера, който ще набираме, който скрива нашия номер (CLIR). Това е полезно, когато искаме да се скрием само за едно обаждане, а не от всички, чрез вкл. на CLIR от менюто на телефона.

А ето какво знам: за притежателите на Prima, нека наберат *101# и да видят какво ще се случи (безплатно е!) ;)

Ако някой знае още такива екстри, нека сподели.....

Link to comment
Share on other sites

Това за CLIR,на Сименс става,за другите не съм сигурен,но ще проверя днес на няколко модела и ще ти кажа-#31#

Точно за #31# ставаше въпрос, с тази разлика, че съм го правил не само на Сименс, тези врътки стават на всички телефони. 10х

Link to comment
Share on other sites

Услугата CLIR се потдържа от оператора, а не от телефона, така че става на всички апарати. Глобул няма до колкото знам :) #31# е да ти скрие номера, *31# е да ти го покаже.

Link to comment
Share on other sites

...имаше един код, който се пише преди номера...

 

Мисля,че това(#31#) е този код и се пише пред желания номер.

Не трябва да набираш само него!!!

 

 

Ето аз как мисля,че става:

пр.#31#0888432563

Link to comment
Share on other sites

CLIR е услуга коята и двата GSM оператора предлагат. Условието обаче е да сте на сметка а не с ваучери. Това за сметката на прима карти с набиране на код *101# е пуснато от края на Август. Засега само Мтел го предлат и то само за абонати ползвачи ваучери.

Link to comment
Share on other sites

Аз знам един код за Нокия, ама то сигурно всички го знаят: *#0000# - показва някаква версия (сигурно на телефона) и дата на създаване.

Link to comment
Share on other sites

CLIR е услуга коята и двата GSM оператора предлагат.

 

И аз вчера спорех затова, бях на мнение че Глобул потдържа CLIR и бях просто 100% сигурен. При което този с които спорех званна на някъв оператор, незнам на какъв номер точно защото съм на Мтел, и оператора каза "не предлагаме тази услуга". Чух го лично!

 

pri men ne stava tovas #31#

 

звънни на *88 и им кажи да ти го активират и тогава ще ти стане "товас" :)

иначе пишеш #31#088ххххххх или *31#..

Link to comment
Share on other sites

Тоя номер с *101# е много яко обаче трябва да отбележа че на старите телефони не става ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...