Jump to content
BulForum.com

Instalaciq na Windows XP


DJ MaTriX

Recommended Posts

Momcheta, napravih maluk upgrade na sistemata si i sled 6tiq opit za instalaciq na XP se obrushtam kum vas sus zov za pomosht :cry

 

Noviq mi tvurd disk e Hitachi 80 GB SATA. Instalaciqta pri SATA hardoveta se razlichava s tova, che oshte v samoto nachalo na instalciqta se natiska F6 i se postavq disketa sus draiverite za serial ata...slozhih si harda, razdelih go na 20ka i 60ka, formatirah dvata dqla v NTFS, zapochna instalaciqta na XP i tochno sled purviq restart na setupa se poqvi cheren dosofski ekran sus sledniq gaden nadpis:

 

Windows could not restart because the following file is missing or corrupt:

<windows root>system32\hal.dll.

Please re-install a copy of the above file.

 

Opitah drugi diskove, drugi dqlove, no ne shte i ne shte mama mu stara.

Slozhih stariq hard da rabotqt zaedno sus noviq, na stariq mu slozhih XP bez nikfi problemi, dazhe prehvurlih okolo 30 GB ot stariq na noviq t.e. pod XPto Hitachito si raboti, ot tuk otpadat sumneniqta za hardueren problem. No kude po dqvolite burkam pak :confused Samo ne sum probval da formatiram dqlovete na noviq hard v FAT32 i da instaliram XP, na stariq hard dqlovete sa mu tochno takiva fat32 ...

 

P.S. Samo da dobavq, che stariq hard veche e putnik i za tfa naistina seriozno mi trebe help, che ne znam kfo she praa s toq inache ultra byrz hard (7200/8MB)

Link to comment
Share on other sites

Прочети тука.  :ph34r: И стария хард ако е закачен , го отка4и и пробвай тогава.

 

Hmm da, tfa chetivo e naistna dosta dobro. Vqrno e, che boot.ini-to mi se beshe omazalo baq, shte probvam purvo da opravq boot.ini-to, sled tfa shte vidq i s mahnat hard, mislq che problema shte bude razreshen, za koeto mnogo ti blagodarq :)

 

EDIT

Reshih problema, mahnah drugiq hard i instalaciqta mina uspeshno. Thx again :punk

Link to comment
Share on other sites

Az imam podoben problem, samo che ne mislq che e ot harda.S brat mi zapisvahme XP-to, vsichko normalno.Svyrshi instalaciqta, i posle kato iskame da go pusnem mi pishe:

Windows could not start becouse the fllowing file is missing or corrupt: \Windows\system32\config\SYSTEM

Nqmam predstava kakvo da naprava :(

Link to comment
Share on other sites

Az imam podoben problem, samo che ne mislq che e ot harda.S brat mi zapisvahme XP-to, vsichko normalno.Svyrshi instalaciqta, i posle kato iskame da go pusnem mi pishe:

Windows could not start becouse the fllowing file is missing or corrupt: \Windows\system32\config\SYSTEM

Nqmam predstava kakvo da naprava :(

 

Бутваш с инстал диска, избираш repear console, гледаш за system.sav iили нещо такова беше >>>> copy, rename to system и пробваш. Ако не install и на второто запитване - R - repear windows. Нищо няма да ти се загуби, освен малко икони по старт менюто.

Едит: не видях, че е нова инсталация. Нещо се е омазало при инстала. Ако всичко ти е чисто ново по диска - направо повтори инстала

 

 

 

 

 

Относно юнака със САТА проблемите - не си купувай САТА, не си купувай и ПАТА, опаковай си компютъра и го върни в магазина :P

Link to comment
Share on other sites

Any Help

Ne si pisal dali si 1 ili 2 HDD. Podoben problem (zasega nqmam vreme i nervi da go razrovja) imam na edin komp s 2 br. Maxtor UATA - XP-to se instalira bez greshka, kogato dojde vreme da se zaredi - sin ekran. V momenta, v kojto izoliram ot bios 2-ria HDD - nik'vi problemi....zarejda se i varvi kato pushka. Znachi....ako si s 2 br. - probvaj vremenno da izolirash tozi deto ne e s XP-to.

 

P.S. A na "junaka" sas S-ATA-ta....na drugia komp imam 2br. Seagate 160 Gb S-ATA i tochno na nego njamam tozi problem, za kojto pisah po-gore. Taka, che ne ti e problema v S-ATA intefejsa, a i ne razbiram kakvo tochno trjabva da se "usavarshenstva", che da ti haresat? :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

как да направя рековери дискета понеже на един приятел му изписа <windows root>system32\hal.dll. и се опитвам да направя ето това

проблема го реших с преинсталация на уиндоус понеже не успях да направя нещата описани в ето този сайт http://www.kellys-korner-xp.com/xp_haldll_missing.htm интересува ме може ли по някакъв начин да се реши кардинално проблема, защото ако след 1 седмица стане пак същото не ми се преинсталира пак уин :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...