Jump to content
BulForum.com

Интерактивна телевизия от Мтел - дайте мнение


Recommended Posts

Споко, по-зле ще става...

Задържат ме все още с цената(16.40) за основния пакет от 110 ТВ програми + 50мб нет. Но скоро ми изтича договора, и се ослушвам за аналогична оферта от друг доставчик.

Link to comment
Share on other sites

Задържат ме все още с цената(16.40) за основния пакет от 110 ТВ програми + 50мб нет.

Такива цени няма да има повече, така че ако проблемите са дребни, не се подлъгвай да преподписваш или да ходиш при друг оператор.

 

Преди 2 дни си прекарах оптика от Булсат, подписах бесрочен договор, обаче при Булсат няма фиксирани цени (дори за срочните договори, което ги обезсмисля). Плащаш всеки месец за което си избереш, което е прекрасно, но няма гаранция утре какви ще бъдат цените.

Нетът на Мтел е отличен по ред причини, но цените отдавна не са това, което бяха, няма и да бъдат.

Затова мисли преди да предприемеш каквото и да било, още повече че договорът ти става безсрочен и нямаш проблем да го прекратиш когато поискаш без неустойки.

 

Бъдещето е повече от ясно вече: интернет от един доставчик, IPTV от друг. Защото вече има няколко сериозни играчи на IPTV пазара, които като качество, цена и съдържание на пакетите няма кой бие. Нито кулбокс, нито мобилните оператори, нито N3. Аз вече съм си избрал доставчик на IPTV, имам вече безсрочен договор с Булсат, ще си оставя за няколко месеца и текущият доставчик докато преценя за няколко месеца качеството на нет-а и на двамата. След това единият си заминава. При всички положения, цената ще е под 30 лв за нет и телевизия, което е отлично за мен на този етап.

 

Четейки темата за кулбокс (визирам последните 10-на страници) става ясно, че те не стават за доставчик поради липса на адекватен съпорт. Схемата им е следната: имаш проблем, безкрайно любезно ти отварят тикет в системата и проблема остава. Много несериозно. Сега, има хора които като тестери получават цени, които са символични и те рекламират "чудесното качество" на услугите им, но всичко си има цена. Аз за 10-15 лева не бих се унизил да правя такива неща, но всеки сам решава за себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Абе верно IP TV на МТЕЛ е много зле! Днес една "селска" кабеларка гледах(в Съединение), ми тя ми скри шапката! Съжалявам че преподписах за 2 г. с тия мизерници....

Link to comment
Share on other sites

Абе верно IP TV на МТЕЛ е много зле! Днес една "селска" кабеларка гледах(в Съединение), ми тя ми скри шапката! Съжалявам че преподписах за 2 г. с тия мизерници....

 

Нямаш никакъв проблем да прекратиш договора на минутата. Плащаш 3 такси (без отстъпките) неустойка и си на свободният пазар.

Колкото до селските кабеларки, качеството винаги ще бъде по-високо от това на IPTV, както и CRT мониторите и плазмите (телевизорите) ще бъдат ненадминати от LCD, OLED и т.н.

Ако искаш да плащаш малко и да гледаш качествена телевизия - Булсат. Не знам точно каква компресия използват, но сравних директно ТиВи.бг и Булсат (фюжън) на 40 инча 100 херца Сони. ТРябва да ти кажа, че разлика не забелязах никаква. Нито на HD, нито на SD каналите.

Разликата в цената е малка, но в броя на каналите - огромна.

Може би по-следващата седмица ще пусна ТиВи.бг на Булсатска оптика и ако те интересува, ще ти кажа дали има проблем с нет-а на Булсат.

В момента, фюжън пакета на Булсат е на 96 лв. на година с всички канали включени (не съм сигурен само за диема спорт), което е смешна цена (8 лв. на месец). 100 мегабита са 15 лв. или общо 23 лв. на месец.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Мисля, че питаш в грешната теам за Фюжън :)

 

Иначе, за качеството на телевизията на Мтел, пуснах си най-големия пакет, след като направих темата, и съм супер доволен.

 

Въпрос на гледни точки

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...