Jump to content
BulForum.com

Загубен портфейл.Награда.


morkof

Recommended Posts

Здравейте, тази вечер,към 18:20 в автобус 29 бе загубен портфейл с жизнено важни документи. Лична крта и шофюрска книжка,знам че шанса е минимален,но ви се моля ако някой го енамерил да се обади на 0895 76 45 98 ,името на книжката и личната карта е Иван С.А. Ако някой го намери ще има възнаграждение.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти върнат документите. Добри хора има. Мой познат си загуби жената в автобуса за Созопол и му я върнаха. Верно чак в края на лятото. Ама му я върнаха :)

Link to comment
Share on other sites

Ще ти върнат документите. Добри хора има. Мой познат си загуби жената в автобуса за Созопол и му я върнаха. Верно чак в края на лятото. Ама му я върнаха :)

И аз се надявам че ще върнат портфейла,той е на брат ми ,тежко му е,адски е притеснен. Има добри хора, дано е попаднал в такъв човек :)

Link to comment
Share on other sites

Намирал съм портфейл - върнах го, дори стана за 20 мин, защото намерих телефонен номер вътре, записан на документ от застраховката на кола. Човека доприпка щастлив. Ако няма нещо, по което да те намерят лесно, тогава силно ти намалаяват шансовете да стане скоростно. Ако изобщо стане, ще е когато на човека му остане време. Стига да е съвестен разбира се. Иначе и лична карта съм намирал - нея също я върнах, след работа - на адреса - оказа се, че девойчето я загубило преди месец с портфейла, ама не я обявила в полицията :huh: Та стават всякакви неща, не знаеш кога някой ще ти потропа на вратата :) Дано се намери и все пак чувах от не добри хора, че тези документи много обичат да ги търгуват с мангалите, които някак си успявали да извадят пари с тях. Как - фантазия :) По-добре брат ти да тича до полицията и да ги обявява за изчезнали, че не знаеш какво може да се стовари на главата му в последствие - я фирмичка, я заем, пък може и някой друг телефон на изплащане...

Link to comment
Share on other sites

Намирал съм портфейл - върнах го, дори стана за 20 мин, защото намерих телефонен номер вътре, записан на документ от застраховката на кола. Човека доприпка щастлив. Ако няма нещо, по което да те намерят лесно, тогава силно ти намалаяват шансовете да стане скоростно. Ако изобщо стане, ще е когато на човека му остане време. Стига да е съвестен разбира се. Иначе и лична карта съм намирал - нея също я върнах, след работа - на адреса - оказа се, че девойчето я загубило преди месец с портфейла, ама не я обявила в полицията :huh: Та стават всякакви неща, не знаеш кога някой ще ти потропа на вратата :) Дано се намери и все пак чувах от не добри хора, че тези документи много обичат да ги търгуват с мангалите, които някак си успявали да извадят пари с тях. Как - фантазия :) По-добре брат ти да тича до полицията и да ги обявява за изчезнали, че не знаеш какво може да се стовари на главата му в последствие - я фирмичка, я заем, пък може и някой друг телефон на изплащане...

Да,така е.предвидихме всичко това,документите са обявени за изчезнали,вече разполага с документ на който пише че са загубени,и аз същото си мислех за фирма или кредит,но  този документ ще му помогне ако се случи такова нещо.Още никой не на е потърсил да връща каквото и да е. Все още се надяваме,минали си едва 24 часа,още е рано да се правят заключения.Та както казваш, всякакви неща стават :)

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли е, че са загубени, а не откраднати?

На мен ми ги откраднаха преди повече от 2 месеца в автобус. Имаше 20 лв вътре, а изкарването на документите излиза към 60-70 лв. Които след сумати главоблъсканици и пълните тъпотии от страна на Уникредит, успях да си изкарам.. Ако е имало повечко хора, почти сигурно е откраднат, а не загубен. Още повече, че като отидох в полицията ми казаха, че за 2 дни, само в това РПУ имало 5-6 подобни случая, а единственото, което те правят е да ти дадат съвет, да си ги пазиш по-добре :wtf:  Още повече, че те съветват да си седиш и да чакаш, а през това време кой знае какво могат да правят с тях. 

Ако ви интересува нещо, ще ви кажа кое и как. Общо взето засега може да си изкара удостоверение в полицията и справка от паспортното.

Link to comment
Share on other sites

Като каза Уникредит та се сетих - аз имах застраховка в друга банка, като ми откраднат картата, документите и т.н. ми броят до 300 лв за нови. Що се отнася до Плолицията - не чакайте да ви търсят документите. Най-добре е моментално да се обявят за откраднати, което вече ги прави невалидни. Но това не ви спасява от кредити, лизинги и т.н. след като са ви я откраднали. Трябва да доказвате, че не сте били вие.

Link to comment
Share on other sites

Най-добре е моментално да се обявят за откраднати, което вече ги прави невалидни. Но това не ви спасява от кредити, лизинги и т.н. след като са ви я откраднали. Трябва да доказвате, че не сте били вие.

Да, аз точно това направих. 

За да се изкара въпросната справка и удостоверение се подават декларации и на двете места с обстоятелствата по случая.

Тъпото беше, че въпросната справка ми я прибраха като си взимах ЛК и сега в случай на нужда трябва да си изкарвам нова. Но за да си опече работата веднага да подаде сигнал. 

Иначе се получаваха и парадокси, като това, че за да си издам удостоверение за кражба ми трябва ЛК в банката или че с пълен набор документи, с които мога да си изкарам нова ЛК и книжка, не мога да шофирам или да тегля пари.  :wtf: 

Link to comment
Share on other sites

А не - има спесимен на подпис и въпрос с таен отговор, освен това ти пазят и копие на лк със снимката. Но това е за парите от застраховката "Кражба, загубване...."

Link to comment
Share on other sites

За това може, но в обикновения случай за всякакви банкови услуги те режат. Единственото спасение е да имаш международен паспорт, какъвто аз нямам. Това е позицията на юристите им. И така за известно време бях изпаднал в една патова ситуация, но удоволствието да си изтегля всички пари от сметката в часа, в който си взех новата ЛК беше наистина безценно. И след като вместо да ми влезнат в положение, допълнително наливаха сол в раната, в най-скоро време ще ги сменя... 

Защото както казваш имат ксерокопие на ЛК, същевременно имам всички документи, които са ми издавали от създаването на сметката и онлайн банкирането, вкл. имам набор документи за откраднатата ЛК, още повече, че се обаждах да ми блокират и картата веднага

Link to comment
Share on other sites

... в обикновения случай за всякакви банкови услуги те режат. Единственото спасение е да имаш международен паспорт... [/size]

И още един вариант има.

В подобна ситуация, чрез електронното банкиране, преведох каквото ми трябваше в картовата сметка на жена ми...

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли е, че са загубени, а не откраднати?

На мен ми ги откраднаха преди повече от 2 месеца в автобус. Имаше 20 лв вътре, а изкарването на документите излиза към 60-70 лв. Които след сумати главоблъсканици и пълните тъпотии от страна на Уникредит, успях да си изкарам.. Ако е имало повечко хора, почти сигурно е откраднат, а не загубен. Още повече, че като отидох в полицията ми казаха, че за 2 дни, само в това РПУ имало 5-6 подобни случая, а единственото, което те правят е да ти дадат съвет, да си ги пазиш по-добре :wtf:  Още повече, че те съветват да си седиш и да чакаш, а през това време кой знае какво могат да правят с тях. 

Ако ви интересува нещо, ще ви кажа кое и как. Общо взето засега може да си изкара удостоверение в полицията и справка от паспортното.

Сигурни сме че са загубени,нелепа грешка на брат ми,това ще му е за обица на ухото ! Щом досега не са върнати,значи ги е намерило някаква нисша форма на живот.

Здраве да е.

Темата може вече да бъде архивирана.

 

Link to comment
Share on other sites

И още един вариант има.

В подобна ситуация, чрез електронното банкиране, преведох каквото ми трябваше в картовата сметка на жена ми...

 

Само при условие, че ти е друга сметката ;) Което е напълно логично и правилно да имаш две разплащателни сметки в една банка - една вързана само с електронното банкиране и втора - вързана и с дебитна карта. Така си нареждаш по всяко време от първата точно колкото пари са ти необходими на втората. При това положение веднага празниш картовата сметка, но обявяването за откраднати остава за да не може да ти теглят от каса или други измами.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...