Jump to content
BulForum.com

Sony Ericsson T610


Smokie

Recommended Posts

:wacko: Otskoro sam s tozi telefon, no zabelqzah 4e nqma funkciq da pi6a na bulgarski. Menutata su6to sa na English. Nqkoi znae li kak moga da go napravq taka, 4e ponq da moga da pi6a na kiriliza. Shtoto sq imenata v ukazatelqt mi sa na kiriliza ot stariq telefon, i ne moga da tursq, 6toto ne moga da pi6a na kirilza :blink:
Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си?

BTW и представа си нямам от къде е купуван телефона щото не съм го използвал аз до ся...

 

 

Savetvam te da ne ti vkarvat nishto !

Link to comment
Share on other sites

Да му се вкара БГ означава да му се смени софтуера, а това (почти) винаги води до множество бъгове!

Link to comment
Share on other sites

Моят е с БГ както си го зех...ами защо просто не използваш друг телефон сменяш СИМ картата - запишваш сички номера и наново в телефона - вярно е бавно :wir ,но нито ти сменят нещо нито даваш пари просто ще се поопражняваш да пишеш на него :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za kirilica no toq telefon e ujasno smotan, overall. Software-a mu e mnogo muden. Ekranyt mu e absoliutno neizpolzvaem na slynce... trqbva da se nau4i6 kak da tyrsi6 telefonite s opit i gre6ka. Da ne govorim 4e gubeh signal kato otivah ot hola v kuhnqta.

Edinstvenoto koeto mi haresva6e be6e design-a, no tova otminava. Kupi si Nokia 6600(kakto napravih az) i mislq 4e nqma da ima6 nikakvi problemi s kirilicata.

Link to comment
Share on other sites

Бе много мъдреци станахте. Що не му предложите направо 7600 или Р900, що пък не? Че те са много по-добри от Т610 :confused

 

Smokie, не се потдавай на подобна провокация. Това са глупости!

Link to comment
Share on other sites

Бе много мъдреци станахте. Що не му предложите направо 7600 или Р900, що пък не? Че те са много по-добри от Т610 :confused

 

Smokie, не се потдавай на подобна провокация. Това са глупости!

Ot tova koeto stana qsno i kakto alchemi poso4i, toi nqma da moje da vkliu4i kirilicata na toq telefon. Zatova az mu kazah da si vzeme drug(6600) koito ima sy6tite(ako ne i pove4e funkcii), no izpylneni po-dobre + vyzmojnostta za kirilica.

Link to comment
Share on other sites

а парите? Или те са без значение? За американеца може и да няма, но за обикновения българин има огромно значение. Не че Т610 е телефон от нисък клас, но нека когато се прави сръвнение, да се прави с телефони от същия клас.

Link to comment
Share on other sites

Tova e moje bi vtoriq pyt, pri koito 4uvam za klasove telefoni. Ne sym zapoznat s tova, taka 4e se izvinqvam i obe6tavam da ne govorq za mobilni telefoni pove4e, za6toto ot razgovorite mi s moite priqteli zabelqzah 4e america e dosta nazad v tova otno6enie.

BTW dosta se otdale4ihme ot temata, taka 4e da 4uem o6te nqkolko mneniq za kiriliziraneto na T610.

Link to comment
Share on other sites

Ако си твърдо решен да си слагаш кирилица намери някой сервиз, в който хората наистина си знаят работата.Някой голям магазин или пък някой познат. Виждал съм как в разми мижави магазинчета сменят чаркове от телефоните с дефектни/бъгави такива.

А тези съвети с нокията са просто пълна глупост...

Много много не ми е ясно как може да се сравняват телефони, които са в съвсем различен клас.Ако Pixel4e случайно не е забелязал между двата апарата има поне 200 лева разлика, която изобщо , ама изобщо не си струва. Играл съм си и с двата телефона, и стигнах до извода,че нокията просто не си струва парите.Ако ще е нещо от нейния клас то по-добре да е к700и.

Link to comment
Share on other sites

А тези съвети с нокията са просто пълна глупост...

Виж сега, като си фен на Sony-Ericsson, нямам нищо против. Човека ИСКА ДА ПИШЕ НА КИРИЛИЦА! Като говориш за класове, Нокиа 3310 е и по-стар и по-нисък клас от Т610, но спокойно работи с кирилицата. И няма проблем да се качи кирилица. Това основно имах предвид.

И когато някой ми твърди, че си купува телефон от по-висок клас, защото имал "повече екстри" и бил "по-добър", направо ме напушва смях.

Абе, хора, колко от функциите на телефона ви вършат работа на практика и ползвате действително? 80%? 50%? Нищо подобно. Повечето хора ползват постоянно не повече от 20% от възможностите на телефона си.

Останалото е суета. И мерене на пи**и.

Едва ли си струва да се дават пари за шаренийки и глезотийки, когато е за едното "ало", ама, нали, да не останем по-назад.

Link to comment
Share on other sites

Не съм фен на никой.Аз съм фен на парите си и гледам като ги давам да си взимам най доброто.Което в случая не Нокията.

При теб ако е суета и мерене на пишки, при мен не е.

Link to comment
Share on other sites

Въобще не ме интересува кви нокии и сони ериксони имало и от кви класове били. Много ясно че няма да си сменя телефона, още по-малко за едната кирилица. Ще отида и ще ми вградат. Тея понятия "бъгава" и "чупена" не знам как да ги дешифровам но както и да е... Чул някой си че на някъв негов приятел на приятеля му се скапал телефона, ама май било от кирилицата щото преди един месец ходил да му слагат кирилица, и айде! Тея дето вграждат кирилица са ебати шарлатаните!

 

P.S. На всичко отгоре смятам да отида в най-долнопробния възможен магазин на бул. Руски и тук да ви пиша как е минало всичко и как нямам никакви "бъгове".

Link to comment
Share on other sites

Въобще не ме интересува кви нокии и сони ериксони имало и от кви класове били. Много ясно че няма да си сменя телефона, още по-малко за едната кирилица. Ще отида и ще ми вградат. Тея понятия "бъгава" и "чупена" не знам как да ги дешифровам но както и да е... Чул някой си че на някъв негов приятел на приятеля му се скапал телефона, ама май било от кирилицата щото преди един месец ходил да му слагат кирилица, и айде! Тея дето вграждат кирилица са ебати шарлатаните!

 

P.S. На всичко отгоре смятам да отида в най-долнопробния възможен магазин на бул. Руски и тук да ви пиша как е минало всичко и как нямам никакви "бъгове".

Айде да почнем подред! "Вкарването" на кирилица не става с фуния. И биосът на телефона е с точно определена големина. Накратко, става по следния начин: Сваля се софтуерът на телефона на компютър. Отваря се с подходяща програма и някой (най-често с посредствени познания по англииски, а и български) си избира едно от менютата (да речем на чешки) и започва да замества един след друг чешките означения с български. Както и всички линкове, шорткъти и пр. От кадърността на този образ, зависи да се преведе всичко правилно (разбираемо!) и да се постави на същото място, на което е било преди това чешкото. И разчитаме да не е пипано никъде другаде (впрочем и там се бърка, за да се настрои телефона към някоя мрежа, да се премахнат защити и забрани и пр.). Приготвя се новият биос и се флашва телефонът. И, тъй като има няколко ревизии биоси и различни български менюта е важно да си подбере подходящият. Пък после някоя функцийка ако липсва или при извикването й телефонът забива или се изключва -карай нали е на български. Та това са бъговете и грешките, за които питаш. А Тея дето вграждат кирилица са не само шарлатани, ами и некадърници и най-често си нямат и понятие, какво точно вършат. Е, не всички, ама повечето. Пък ти си избери на кой ще попаднеш. Естествено, горното е описано по най-баламския начин!

Link to comment
Share on other sites

Абе хора как може за една кирилица тука да говорите да се сменя телефона...

Това че, Вие сте фенове на нокиа...не значи че и другите хора я искат...

Както казах моя телефон е с кирилица както си го зех, но само телефоните вътре са ми на кирилица - имам и на латиница :)

Smokie давай смени и кажи има ли буболечки :devil

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...