Jump to content
BulForum.com

Как стоят нещата с разходките по покривите?


Zrockbg

Recommended Posts

От няколко седмици насам ми е интересно, как стоят нещата, ако искаш да се разходиш на нечий покрив?
Не говоря да тръгнеш и да обираш сателитни чинии и тем подобни глупости, а да си бичиш айляк под топлото слънце.

Някой успявал ли е да се промъкне нейде или вече всичко е "под ключ"? :D

Link to comment
Share on other sites

Покривите са си частна собственост и без разрешение си е наказуемо дори да няма "взлом".

Link to comment
Share on other sites

Частна - на кого? Брои ли се плащането за 'ремонт' на покрива като твоя собственост, ако живееш на това място? 
Просто се интересувам дали ще го отнеса :D

Link to comment
Share on other sites

Частна на собствениците на общите части (ако говорим за блок) т.е. в общия случай, на всички собственици на апартаменти. Ако си наемател, то не е задължително да имаш достъп до там, зависи от договора.

Link to comment
Share on other sites

От няколко седмици насам ми е интересно, как стоят нещата, ако искаш да се разходиш на нечий покрив?

Не говоря да тръгнеш и да обираш сателитни чинии и тем подобни глупости, а да си бичиш айляк под топлото слънце.

Някой успявал ли е да се промъкне нейде или вече всичко е "под ключ"? :D

 

Когато покривът е обща съсобственост в някой блок, може да отнесеш викове и крясъци ако бъдеш заварен горе. Редно е да е заключен и достъпът да е ограничен. Всички съсобственици имат съответните права на достъп, както и на ползване за антени. Външни лица нямат право на достъп, но на дълги и ниски блокове от типа на 4 и 8 етажните - иди ги спри, ако влезнат от друга капандура. На нашия покрив имах много проблеми с непълнолетни, пияни и дори надрусани хлапетии, та съм стигал и до ексцесии, защото са безумно нагли. Като домоуправител разбира се държа ключовете от горе, както и от асансьорната. Раздал съм ключове на съседите от последния етаж, които имат климатици горе. Останалите общо взето не ги интересува. Иначе лятно време си имам столове горе, яли сме, пили сме, имам и по-сериозни планове... :laughing:   

 

Накратко - можеш да си пиеш питието на ваш покрив, но на чужди - не те съветвам. Нямаш работа там. 

Link to comment
Share on other sites

Кофти късмет. В блока, в който живея си имаме домоуправител, но от онези частните...надали ще видя ключ, тъй като бая хора полетяха от покрива през последните години...

Мерси все пак за инфото, явно старите тепета си остават варианта :D

Link to comment
Share on other sites

Задължително е съсобственци да имат достъп до покрива! Даже всеки съсобственик може да си има ключ! Принципно покривите трябвада са постоянно достъпни в случай на аварии (примерно пожар), като именно затова е забранено да се преграждат. Тоест ти като съсобственик имаш право на ключ, платеният домоуправител не. Оттам нататък носиш отговорност какви ги вършиш горе. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...