Jump to content
BulForum.com

кое дъно да избера ?!?


Recommended Posts

имам един въпрос към хората които разбират малко повече от мен компютрите въпроса ми е следния искам да разбера кое от тези 2 дана е по добро Asus A7N8X-X ili EPoX 8RDA3+ за6тото пуснах и на други места форуми но никои точно не казва за какво избира едното или другото плс кажете ми благодаря предварително ако искате мога да ви дам и линк към другите форуми но само при ваше желание :D

Link to comment
Share on other sites

Не си взимай точно сега дъно - сега е прехода към 64 битови процесори, ако сега дадеш 100$ за дъно ще съжелчваш че не си ги дал за 64 битово :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Те дъната хубаво ще станат по 100 долара, ами процесорите? Тях има бая да ги чакаме да поевтинеят колкото ни се иска.

Иначе пич ако си решил да купуваш сега - вземи Епокса.Асус правят едни от най-добрите дъна за Интел, но при АМД нещата стоят иначе.

Ако искаш да прочетеш повече подробности мисля,че форума на hardwarebg.com ще ти свърши работа.Регистрираш се, пускаш сърч и ще ти излезнат поне 10 теми, които ще ти отговорят на въпроса.

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос към хората които разбират малко повече от мен компютрите въпроса ми е следния искам да разбера кое от тези 2 дана е по добро Asus A7N8X-X ili EPoX 8RDA3+ за6тото пуснах и на други места форуми но никои точно не казва за какво избира едното или другото плс кажете ми благодаря предварително ако искате мога да ви дам и линк към другите форуми но само при ваше желание :D

 

Mалко е криво да сравняват дъна от различен клас не само като качество/екстри, но и като цена ;)иначе аз бих ти препоръчал EPoX 8RDA3+ :)

Основните разлики можеш и сам да ги видиш:

Дънo ASUS A7N8X-X s. A, nVidia nForce2,DDR400 support, 6CH. Audio,AGP8x, LAN.USB 2.0

Дънo EPOX 8RDA3+ s.A ,Nvidia Nforce 2 Ultra+MCP,SATA,DDR 400 , Dual Channel,sound 6 Ch,2x LAN,IEEE1394,SPDIF+Optic,Debug

 

Единственото което се приближава като възможности до EPOX8RDA3+ е ASUS A7N8X-E DELUXE ;)

Link to comment
Share on other sites

Те дъната хубаво ще станат по 100 долара, ами процесорите? Тях има бая да ги чакаме да поевтинеят колкото ни се иска.

ATHLON64 3000+/2G/512K CACHE 205.00 213.00 220.0

цена в мост има и 64 битов процесор 2800+ 167$ (крайна цена ) мисля ,че това не са чак толкова много пари за процесор пък и цените ще паднат още .. мисля ,че найстина ще е добре да изчакаш още месец - два да си земеш добро дъно с хубав 64 битов процесор пък ,ако имаш и парички за DDR2 ;) изчакай ! няма да съжеляваш

Edit : иначе все пак ,ако си решил да взимаш дъно Epox-a мисля ,че ще е по-добрият избор

Link to comment
Share on other sites

Твърдо Epox-a.

 

64bit-овите процесори едва сега навлизат и според мен няма смисъл да се купува нещо което в момента има приложение на пазара 1-2%.

Link to comment
Share on other sites

ATHLON64 3000+/2G/512K CACHE  205.00  213.00  220.0

цена в мост има и 64 битов процесор 2800+ 167$  (крайна цена ) мисля ,че това не са чак толкова много пари за процесор пък и цените ще паднат още .. мисля ,че найстина ще е добре да изчакаш още месец - два да си земеш добро дъно с хубав 64 битов процесор пък ,ако имаш и парички за DDR2 ;) изчакай ! няма да съжеляваш

Edit : иначе все пак ,ако си решил да взимаш дъно Epox-a мисля ,че ще е по-добрият избор

 

Да, обаче не са и малко.ДДР2 паметта в момента е 2 пъти по-скъпа от ДДР,после ще кажеш,че и видеото е добре да е ПЦИ-Експрес и то стана майка си и баща си :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...