Jump to content
BulForum.com

SATA III


samkijot

Recommended Posts

... някой има ли впечатления в сравнение със SATA II. чета тук-там, че общо взето потребителите не могат да усетят разликата в скоростта, макар че SATA III го дават 6Gb/s, a SATA II - 3Gb/s

Link to comment
Share on other sites

Ако си с 2 или повече такива диска (и дъното ти поддържа SATAIII), в дадени моменти евентуално би могъл да хванеш някаква малка разлика - все пак не забравяй, че бързината на един диск се определя най-вече от физическата му скорост, която е доста по-ниска от тази на шината.

Link to comment
Share on other sites

Я имам сата 2 и сата 3, казваш ми с какво искаш да тествам и ще ти дам реални резИлтати. Иначе както този прекрасен господин над мен ти е казал - дискът важи. Сигурно има такива на сата2, които работят по-бързо от сата3 :moon:

Иначе последно правех някакви фокуси със ССДто. Бях забелязал, че съм го вързал към сата2, след което го вързах към сата3, но разлика не видях...

Общо взето, ако сата2 вс. сата3 ти е най-голямото притеснение в живота, то мога да кажа, че си щастлив човек. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Тестването на диск SATA2 vs друг SATA3 няма да е много актуално, защото принципно всеки нов модел диск е малко по-добър от предишния, следователно SATA3 диск на теория би трябвало да е с малко по-добри данни от SATA2 такъв, просто защото е следващ модел. По-реален тест е, когато ползваш само един единствен SATA3 диск и го пуснеш да тества първо на SATA2 шина, след това на SATA3 шина и после сравниш резултатите.

Link to comment
Share on other sites

SATA 3 единствено има смисъл при SSD-тата в момента, не и за масовите нормални хардове. И то не при всички ССД-та, а по-бързите (вече доста такива правят по около 500МБ/с). Няма хард който да може да запълни сата2 интерфейса (~300+MB/s). По-евтините ссд-та също.

Днешните дъна общо взето има по примерно 2 сата3 порта, с уговорката че нормално хората ще си пуснат най-много едно ссд за системно, а останалото ще са хардове, за които сата2 е ПРЕ-достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...