Jump to content
BulForum.com

Kylix


Recommended Posts

Има ли някой който да пише малко по сериозно с Kylix? Трябва ми някой да ми компилира програма, писана на Delphi, т.к. ми е shutdownat-о FreeBSD-то за неопределено време :(

Link to comment
Share on other sites

проблеми ли създава? :( Аз подкарах инсталацията на BSD-то на един 2.5гб диск, дано се събере, ама дали ще тръгне Kylix-a? - божа работа. Някой пускал ли го е на БСД?

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:Абе Карамане да те питам нещо:

Понеже виждам че си на ти с линукса. Преди време ти ми препоръча Fedora core 2, до тук добре инсталлирах си го, подкарах му се, въпреки че беше доста по-различен от Mandrake 9.0, който бях ползвал преди това. Така и не му свикнах, и не можах да си настроя да ми върви мрежата и интернет (въпреки че бях въвел всички IP-та DNS-и и Gatway-я) Така реших да го махна (Малко уточнение HDD-то ми е цепено на 4 части: 1 x NTFS 1 x FAT32 и 2 линукс партишана). Та виж ква глупост направих аз:

Качих си Partition magic 8 и делийтнах двата линукс партишъна от там ми се скапа и boot менюто.

Е моя въпрос към теб е има ли начин да деинсталирам по някакъв начин тоя линук че да не ми се прецака това boot меню :confused

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:Е моя въпрос към теб е има ли начин да деинсталирам по някакъв начин тоя линук че да не ми се прецака това boot меню :confused

 

Зареди си DOS или от бутиращо CD/дискета на win98 и напиши командата:

fdisk /mbr

и си готов ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерси за съвета, следващия път като сгомнясам нещо ще се опитам и с тая команда

Link to comment
Share on other sites

Мерси за съвета, следващия път като сгомнясам нещо ще се опитам и с тая команда

 

Тази команда единствено възстановява стандартния виндовски MBR (използва се ако си решил да махаш другите ОС и въобще мултибуута). ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

аз го пуснах без кой знае какви проблеми ....

говорим за Kylix 3 Enterprise нали?

единствения проблем при мене беше LC_ALL=C

при което той си реве че не е валиден сетинг ... блабла сменяме го на en_US

и всичко е 6 :)

 

... с Slackware 9.1 KDE 3.1 Linux 2.4.24

Link to comment
Share on other sites

хах :) това е интересно .... на стария ми слак правеше така .... ама той беше на доста бавничко писи ... абе то тоя кайликс е голям шит бъгаф до няма и къде ... друго си е делфито :punk ... и все пак погледнал ли си из форуми моруми за подобен на твоят проблем?

Link to comment
Share on other sites

а ти с каква дистрибуция си?

дам и .нет-а на делфи смуче яко ... точно 10 минс оцеля при мене ... толкоз колкото да го инсталлна и да видя че за никакав ку* не рърши работа :)

 

 

....

дам видях с кви дистро-та си го пробвал кайликс-а .... наистина нямам идея какво може да се е прецакало ... но при кайликс-а определено не се учудвам ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...