Jump to content
BulForum.com

Chaintech GeForce FX5500 256MB DDR TV DVI 8x


Recommended Posts

Та значи решил съм да си взема тази карта. Цената и е 100$ и това е максимума който мога да си позволя. Много бих искал да чуя мнението на някой който има такава карта или да ми предложите друга (до 100$) която е по-добра от нея(желателно е да е geforce)

 

EDIT: Поне доколкото разгледах из нета разликите между 5200 и 5500 са:

честота на ядрото: 250 - 270 MHz (8% up)

fillrate: 1000 - 1080 Mpix/s и Mtex/s (8% up)

 

Също разчитам че картата е Chaintech и на 256 MB - овата памет (доколкото разбирам засега не е кой знае колко голямо преимущество)

 

От друга страна пък 5200 е 64$ а разликата не е малка

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм такава как работи, разлика с FX 5200 има, но не е голяма, тоест тя е малко по-мощна от нея. Ако си зимаш все пак гледай да е 128 МБ, щото няма смисъл от тея 256 МБ

Link to comment
Share on other sites

Vij da kajem moga da ti prepora4am GF FX5600XT/128 DDR/TVOUT/DVI-$90.00.Sprqmo 5200 e po dobra,ako re6i6 druga karta gledai DA E 128 MB DDR. No az smqtam 4e tazi karta e xubava,ne e ot nai-mo6nite no e dobra. :punk

Link to comment
Share on other sites

според мен няма смисъл да си я взимаш тъй като сега навлиза нова технология PCI-Express може би до 1-2 месеца цените на картите с 8х AGP ще паднат найстина много .. моят съвет е да изчакаш кой знае ... може до 2 месеца за тези пари да си купиш чист 5900 ;) късмет с покупката каквато и когато и да е тя

 

Edit: Kолкото до това 256мб найстина мисля ,че дори и в Doom3 няма смисъл колкото и да се говори по този въпрос по-добра работа там би ти свършил 1гб рам

Link to comment
Share on other sites

Много пари ($100) за тази карта. Това цената с включено ДДС ли е? Защото за без ДДС е много скъпа.

Аз съм с FX5600XT и по производителност едва ли ще се различават много, ако въобще. Игрите вървят приемливо(става въпрос за новите игри с DX9 поддръжка). Проблема обаче на FX5200 - 5600, е че поддържат DX9 ефектите, но не са достатъчно производителни. Изключение прави 5600 Ultra. Както и да е игрите ще ти вървят , но не очаквай някви невероятни резултати.

 

Няма смисъл да взимаш 256MB карта. Първо защото за да нямалят цената производителите слагат по-бавна памет в 256MB вариант. Ако сложат бърза памет пък цената се вдига доста.

За DOOM3 както е отбелязъл X-4eto, няма да видиш кои знае какво подобрение в производителността ако си вземеш 256MB карта. По-добре си вземи RAM така поне ще имаш подобрение във всичко. ;)

 

Edit: Гледам , че има FX5700LE за $100. Това е явно орязания вариант на FX5700, но не знам какви са честотите на GPU-то и VRAM-а. Най-вероятно ще е по-бърза от тази, която си си избрал сега.

Link to comment
Share on other sites

Много пари ($100) за тази карта. Това цената с включено ДДС ли е? Защото за без ДДС е много скъпа.

Аз съм с FX5600XT и по производителност едва ли ще се различават много, ако въобще. Игрите вървят приемливо(става въпрос за новите игри с DX9 поддръжка). Проблема обаче на FX5200 - 5600, е че поддържат DX9 ефектите, но не са достатъчно производителни. Изключение прави 5600 Ultra. Както и да е игрите ще ти вървят , но не очаквай някви невероятни резултати.

 

Няма смисъл да взимаш 256MB карта. Първо защото за да нямалят цената производителите слагат по-бавна памет в 256MB вариант.  Ако сложат бърза памет пък цената се вдига доста.

За DOOM3 както е отбелязъл X-4eto, няма да видиш кои знае какво подобрение в производителността ако си вземеш 256MB карта. По-добре си вземи RAM така поне ще имаш подобрение във всичко.  ;)

 

Цената е 100$ защото е Chaintech (иначе е с 15$ по-малко).Освен това разликата между 128 и 256 е ~ 15$ което не е много и за това се ориентирам към 256. иначе 5500 с 128 я има и за 72 $. А тази 5600XT имам чувството че е по-слаба и от 5200. А иначе мисля че вече дойде момента за смяна на видеото защото от това видео дето съм в момента "страда" цялата ми система

FX5700LE е май доста орязана в сравнение с FX5700

 

едит: ето един много хубав сайт с характеристики: http://overclockers.ru/faq/video/video.htm

Link to comment
Share on other sites

Цената е 100$ защото е Chaintech (иначе е с 15$ по-малко).Освен това разликата между 128 и 256 е ~ 15$ което не е много и за това се ориентирам към 256. иначе 5500 с 128 я има и за 72 $. А тази 5600XT имам чувството че е по-слаба и от 5200. А иначе мисля че вече дойде момента за смяна на видеото защото от това видео дето съм в момента "страда" цялата ми система

FX5700LE е май доста орязана в сравнение с FX5700

 

едит: ето един много хубав сайт с характеристики: http://overclockers.ru/faq/video/video.htm

 

Единствената разлика, която видях между FX5600 и FX5600XT беше в работната честота на GPU-то. Паметта и на двете беше Samsung и работеше на еднаква честота.

И все пак тази цена е без ДДС така ли?

 

I will say this for Chaintech though, slapping 256MB on an FX5500 is a fantastic idea. It will allow people to own an inexpensive card that can still handle most newer games. I wouldn't suggest running Doom III or Half-Life 2 (once these games are released) on this video card without first overclocking it (and even then), but those are extreme examples.

 

Доколкото видях работните честоти на GPU/VRAM на тази Chaintech FX5500 са

270/400. Честота на GPU-то е колкото на моята, но на VRAM-а ми е 460 MHz.

Link to comment
Share on other sites

Единствената разлика, която видях между FX5600 и FX5600XT беше в работната честота на GPU-то. Паметта и на двете беше Samsung и работеше на еднаква честота.

И все пак тази цена е без ДДС така ли?

 

I will say this for Chaintech though, slapping 256MB on an FX5500 is a fantastic idea. It will allow people to own an inexpensive card that can still handle most newer games. I wouldn't suggest running Doom III or Half-Life 2 (once these games are released) on this video card without first overclocking it (and even then), but those are extreme examples.

 

Доколкото видях работните честоти на GPU/VRAM на тази Chaintech FX5500 са

270/400. Честота на GPU-то е колкото на моята, но на VRAM-а ми е 460 MHz.

Едно сравнение. На мойта 5200 250-400 са честотите. Паметта ми е самсунг. Ако отидеш в Мост няма да плащаш ДДС

Link to comment
Share on other sites

Супер зле са тези карти, ако можеш си намери Xpert Radeon 9600, струва стотина долара и спокойно се клоква до честотите на 9600ПРО.Бях по едно време с 5600ХТ и е просто трагедия...същото ще е и с тези 5500 и 5200, между които разликата е само в честотите.

Link to comment
Share on other sites

И аз да дам скромното мнение.

 

Влизаш в който и да е хардуерен форум и си харесваш карта 2-ра ръка.Скоро ми се изплъзна една R9600Pro@XT с 1 година гаранция за 120лв.Яд ме беше,но нямаше как да ида до София тея дни.

 

Още един съвет.Не взимай орязани карти - LE,SE,XT (за nVidia) или междинни модели,които служат за пробутване на стока.

Link to comment
Share on other sites

Mai e po dobre da iz4aka6 malko za da spadne cenata FX 5900,no mai tova 6te stane skoro :D. FX 5900 e edinstvenata dobra ot seriite FX(FX 5200,5500,5600).Kolkoto do novite LE ne si vzemai takava karta 6te te razo4arova.NE sa dobri tezi LE

Link to comment
Share on other sites

И аз да дам скромното мнение.

 

Влизаш в който и да е хардуерен форум и си харесваш карта 2-ра ръка.Скоро ми се изплъзна една R9600Pro@XT с 1 година гаранция за 120лв..Яд ме беше,но нямаше как да ида до София тея дни.

 

Още един съвет.Не взимай орязани карти - LE,SE,XT (за nVidia) или междинни модели,които служат за пробутване на стока.

Дай ми примери на хардуерни форуми В ПЛОВДИВ ако можеш че нещо не ми идват на ъкъла (се за софийски се сещам)

Link to comment
Share on other sites

http://hardwarebg.com/forum/

http://www.comexgroup.com/forums/index.php

 

Няма форум на определен град,а по-скоро юзър от определен град.Пък и ако ще взимаш картата все пак има и куриери.Макар,че аз лично ще ида на място да си я тествам.

 

EDIT - О,да и стой далеч от всичко дето е 64 битово :D

Link to comment
Share on other sites

Mai e po dobre da iz4aka6 malko za da spadne cenata FX 5900,no mai tova 6te stane skoro :D. FX 5900 e edinstvenata dobra ot seriite FX(FX 5200,5500,5600).Kolkoto do novite LE ne si vzemai takava karta 6te te razo4arova.NE sa dobri tezi LE

 

 

Има един тънък момент- Цените на 5900 няма да паднат много , по простата причина, че ще изчезнат, за да могат да се продават новите карти от висок клас.Ще останат ей такива недоразумения като ФХ5500 и 5700ЛЕ.Винаги така се случва.

 

Аз редовно си пазарувам от горепосочените два форума, до сега не съм бил излъган.

Link to comment
Share on other sites

Има един тънък момент- Цените на 5900 няма да паднат много , по простата причина, че ще изчезнат, за да могат да се продават новите карти от висок клас.Ще останат ей такива недоразумения като ФХ5500 и 5700ЛЕ.Винаги така се случва.

 

Аз редовно си пазарувам от горепосочените два форума, до сега не съм бил излъган.

Za sajelenie e taka,6toto az se nadqvax na to4no tova da spadne cenata na 5900 i da q zakupa :(

Link to comment
Share on other sites

5600 и 5200 са едно и също нещо.Различават се само по честотите и по неоправданата цена на 5600.

@Divaka - В момента в мост радеон 9800 СЕ струва 150 долара.Ако се модне успешно получаваш 9800про за 150 долара :)

Link to comment
Share on other sites

Spored men za okolo 100 $ zaloji na radeon 9600 koito ima preli4na proizvoditelnost . Za sazalenie Direct X 9 efektite sa mnogo tejki . Predi 2 dni s bratmi si vzehme GB Radeon 9800 pro 128 MB koito e to4no karta za direct 9 no e 240$ bez DDS . V momenta se o4artava 2 tipa karti nad 200$ geimarski i pod 100 $ ofis karti . Kakvo da se pravi politika na ATI i NVIDIA. Uspeh v zbora

Link to comment
Share on other sites

Spored men za okolo 100 $ zaloji na radeon 9600 koito ima preli4na proizvoditelnost . Za sazalenie Direct X 9 efektite sa mnogo tejki . Predi 2 dni s bratmi si vzehme GB Radeon 9800 pro 128 MB koito e to4no karta za direct 9 no e 240$ bez DDS . V momenta se o4artava 2 tipa karti nad 200$ geimarski i pod 100 $ ofis karti . Kakvo da se pravi politika na ATI i NVIDIA. Uspeh v zbora

Taka si e,mai nie geimarite trqqq da otdelqme pove4e pari za komputar. :( Az sam s GF FX 5200/128 MB DDR i sam dovolen e 4estno kazano ne igraq tejki igri.Az igraq Cs online.Otkakto imam net ne igraq tolkova,no ako igraq tova e CS.Vsi4ki znaem iziskvaniqta na CS-a.Vij mandirimuniak zavisi za kakvo 6te q polzva6 ta q karta ako za igri opasqvam se 4e 6te dade6 pove4e ot 200$ :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Taka si e,mai nie geimarite trqqq da otdelqme pove4e pari za komputar. :( Az sam s GF FX 5200/128 MB DDR i sam dovolen e 4estno kazano ne igraq tejki igri.Az igraq Cs online.Otkakto imam net ne igraq tolkova,no ako igraq tova e CS.Vsi4ki znaem iziskvaniqta na CS-a.Vij mandirimuniak zavisi za kakvo 6te q polzva6 ta q karta ako za igri opasqvam se 4e 6te dade6 pove4e ot 200$ :bgrin:

Ами виж каква ми е картата която сменям в момента.Според теб тя не става ли за офис приложения :confused .Естествено че с тази която ще взема ще се играят и игри. Но пък не се и надявам на върхова производителност.Ако имах над 200$ за видеокарта едва ли щях да се консултирам тук. То ако имаш много пари избора е далеч по-лесен. Друг е въпроса че ако имах над 200$ за видеокарта щях да си взема не видеокарта а цял компютър.

 

Между другото с настоящата ми карта си играя доста прилично Доом3 на медиум със 800/600. Не че не насича малко при вратите ама е в рамките на търпимото.Абе просто скоро си събрах новото PC и vga-то остана последния "стар" компонент и смятам и него да го сменя.

Link to comment
Share on other sites

Ами виж каква ми е картата която сменям в момента.Според теб тя не става ли за офис приложения :confused .Естествено че с тази която ще взема ще се играят и игри. Но пък не се и надявам на върхова производителност.Ако имах над 200$ за видеокарта едва ли щях да се консултирам тук. То ако имаш много пари избора е далеч по-лесен. Друг е въпроса че ако имах над 200$ за видеокарта щях да си взема не видеокарта а цял компютър.

 

Между другото с настоящата ми карта си играя доста прилично Доом3 на медиум със 800/600. Не че не насича малко при вратите ама е в рамките на търпимото.Абе просто скоро си събрах новото PC и vga-то остана последния "стар" компонент и смятам и него да го сменя.

Moga da te posavetvam NE vzimai Chaintech,kazaxa mi 4e sa bukluci,ako 6te vzima6 vzimai na ASUS ili MSI :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.clubedohardware.com.br/v8-4.html - прави си сам извода ;)

[OFFTOPIC] Междо другото ся мисля да си купя Volari V8 - ей така за гъзария с 256МБ [/OFFTOPIC]

Tva redeona golqma rabota zna4i. Kazvam ne za6toto za prav pat 4uvam za ATI Radeon prosto sam u4uden 4e i na dvata testa e nai-dobra.Prosto do sega bqx protiv ATI i podkrepqx Nvidia,no sega 6te imam edno na um za ATI ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...