Jump to content
BulForum.com

Роми пребиха с метални тръби 5-ма горски стражари


charovni

Recommended Posts

Роми пребиха с метални тръби 5-ма горски стражари

 

Петима горски стражари от Регионално управление на горите – София днес преди обяд са зверски пребити на пътя Самоков-Ихтиман при изпълнение на служебните им задължения, съобщиха от пресцентър на Министерството на земеделието.

 

Инж. Светослав Николов, Христо Христов, Красимир Ненчев, Пламен Петков и Здравко Алипиев – стражар от ДЛ-Пирдоп, са били служебно командировани в района на Държавно лесничейство- Самоков в помощ на колегите им при охраната на горите.

 

Около 11.00 часа, докато пътуват в служебния си джип УАЗ, петимата били засечени от автомобил “Жигули”, от който внезапно изскачат петима роми, които се нахвърлят да ги бият с метални тръби.

 

Свидетели на инцидента стават двама дежурни по това време служители от ДЛ- Самоков, които в своите рапорти посочват, че трима от циганите са системни нарушители, познати както на лесничеите, така и на полицията в града.

 

Двамата очевидци се опитват да прекратят побоя, при което единият от нападателите пробва да отнеме законно притежаваното оръжие на един от потърпевшите, но не успява. Впоследствие ромите се качват в колата и избягват към Самоков.

 

На мястото на инцидента остават пребитите служители, двама от които са сериозно наранени в резултат на нанесените им удари.

 

Пострадалите лица са транспортирани до спешна медицинска помощ в Самоков за изследване, своевременно са уведомени РПУ в града и Районната прокуратура.

 

В резултат на побоя, нанесен от ромите Трайко Василев, Васил Касабов, Борис Илиев и още двама засега неизвестни - всички от гр. Самоков, единият от горските стражари е с комоцио, а двама са в неподвижност и са настанени в болницата в града.

 

:angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Абе, charovni, завчера насред София застреляха 10 човека посред бял ден... Къде беше да ни осведомиш?! Това тук да ти прилича на Бюлетин на МВР? Пресцентъра на МВР е на адрес:

http://press.mvr.bg/default.htm

Ето какво е изнесено там по случая:

Горски стражари пострадаха при инцидент в Самоков

 

Горски стражари пострадаха днес при инцидент в Самоков.

По първоначална информация конфликтът между служителите на лесничейството и група роми е възникнал около 10.30 часа в района на „ Ихтиманско шосе” в града, където на пост били седем стражари – петима командировани от София и двама от местната служба. Когато край тях спрял автомобил „Лада” с четирима роми, един от служителите разпознал сред пътниците момче, преследвано безуспешно от екипа им предишната вечер за незаконна сеч. След като стражарят му припомнил скорошното бягство, момчето обвинило горските служители, че са му откраднали резачка. След размяната на репликите, свадата прераснала в побой, ромите се нахвърлили върху служителите от лесничейството с юмруци и метална тръба.

След получаването на сигнала в полицията на местопроизшествието незабавно е изпратен екип от местното РПУ. В полицейското управление  са доведени четиримата роми, уличени в извършване на побоя. И в момента продължават процесуално-следствени те действия. Продължава работата по изясняване на обстоятелствата по инцидента.

Двама от стражарите са настанени в самоковската болница. Единият е с травма в главата и наранявания по ръцете, а другият – с рани по крайниците. Останалите служители са с леки наранявания и натъртвания. Нито един от ромите, участвали в инцидента не е потърсил медицинска помощ. По случая е образувано дознание- съобщават от РДВР-София.

 

Забелязвам лееееки разминавания с твоята информация... Ако на някой му се занимава да изброи разликите...

Link to comment
Share on other sites

Аз си признавам це мразя циганите, макар по-принцип да съм против расизма. Но в случая дали са роми, българи или филипинци няма значение. Явно са някакви местни отрепки, който се взимат твърде насериозн. Мутри на местно ниво или нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам лееееки разминавания с твоята информация... Ако на някой му се занимава да изброи разликите...

 

Много разлики бре човек кво си правил, когато си го писал?

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че ромите ги мързи да работят/както и всеки нормален човек, ама на нас като ни опре ножа до кокала няма какво да правим/. Те просто са хора на веселието и затова все гледат да минат по-тънко. Не ги съдя ама в днешния свят прогреса става със всяка изминала секунда и няма място за мързел. Те все още отхвърлят тази идея и се опитват да живеят по стария начин, ама и те ще се усетят като вземат да мрат като мухи и никой не им обръща внимание че не могат да щракат с пръсти. А който ми каже че ромите умират от глад да ми каже и виждал ли е циганка от 25 години нагоре да тежи по-малко от 100 килограма/изключвам Софи Маринова и Бони от уравнението :D /.

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че ромите ги мързи да работят/както и всеки нормален човек, ама на нас като ни опре ножа до кокала няма какво да правим/. Те просто са хора на веселието и затова все гледат да минат по-тънко. Не ги съдя ама в днешния свят прогреса става със всяка изминала секунда и няма място за мързел. Те все още отхвърлят тази идея и се опитват да живеят по стария начин, ама и те ще се усетят като вземат да мрат като мухи и никой не им обръща внимание че не могат да щракат с пръсти. А който ми каже че ромите умират от глад да ми каже и виждал ли е циганка от 25 години нагоре да тежи по-малко от 100 килограма/изключвам Софи Маринова и Бони от уравнението :D /.

Аз горе пясних моето отношение към циганите, но смятам да те поправя. То и до нашия вход има една много дебела котка , която обаче се храни само с боклуци. Това, че са с наднормено тегло не означава, че живеят добре. Факторите са много и всичко е комплексно, смятам, че и ти го знаеш. И освен това има и доста слаби циганки над 25

Link to comment
Share on other sites

Аз горе пясних моето отношение към циганите, но смятам да те поправя. То и до нашия вход има една много дебела котка , която обаче се храни само с боклуци. Това, че са с наднормено тегло не означава, че живеят добре. Факторите са много и всичко е комплексно, смятам, че и ти го знаеш.  И освен това има и доста слаби циганки над 25

 

 

прав си ама бедните хора не са дебели като мартенски котараци - аз поне не съм виждал беден човек с корем до коленете/е па нема такова животно :tongue / . Бедните хора са гладни и мършави, а не оплути-та какво значение има какво ядат след като ядат якооооооо и дебелеят здравооооооо-ние да не би да ядем по-качествени храни/в смисъл и аз си нагъвам некви некачествени салами и кифтаци вместо пържолки примерно/. Та още веднъж-един беден човек му личи още от километър като го погледнеш/ако можеш въобще да го видиш че те са като сламки/- НЕМА такова животно като дебели и гладни хора.

Link to comment
Share on other sites

ми кво да ви кажа ся не мразя определено всички цигани но 98% ся като видя някое малко детенце ми става гадно жално за него ма като видя някой цигани дето ша убият за 1 цигара и ми идва да кажа само 1 : всички .... на сапун!

Link to comment
Share on other sites

Абе, charovni, завчера насред София застреляха 10 човека посред бял ден... Къде беше да ни осведомиш?!

 

то тоя дето са го застреляли явно има за какво да го застрелят. щом и преди тва са се опитали колата да му гърмят. а че циганите са напаст... напаст са. претендират че не им се позволявало образование. ми като са мързеливи кво образование искат? то сигурно ако някой циганин завърши осми клас го правят кмет на района с доживотен мандат или поне докато не се пръкне някой дето е завършил 9-10 клас (11 и 12 са много трудни за това не ги пиша).

Link to comment
Share on other sites

Просто сме прекалено толерантни към циганите и те ни се качват на главите.Всички плащаме за това,че те не работят и разчитат изцяло на кражби и помощи, че крадат ток и така нататък.Предстои да видим новото енерго какво ще ги прави...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...