Jump to content
BulForum.com

Въпрос до Graphic Designрите


Sempliok

Recommended Posts

Някой ще ме светне ли на какъв принцип бачка offset печата. По спецялно искам да знам как излизат преливките(градиентите).Аз до колкото знам излизат на точки но тези точки аз ли трябва да ги правя на компютъра или самата машина ще си ги направи?

Също искам да питам какви са цените примерно за текстилна щампа 30см на 30см едноцветна,двуцветна и много цветна?

В какъв фаил трябва да се занесе във печатницата.(AI,CRD,EPS,PSD.....)?

Link to comment
Share on other sites

офсетовия печат е печат на хартия.

печата се на основата на цветовата гама CMYK (cyan, magenta, yellow, black)

Съвкупността от тези 4 цвята ти правят пълноцветният печат.

В печатницата се отива с цветоотделки на това, което искаш да печаташ.

Ако ти е преливка от 1 цвят примерно:

post-3-1091525671.gif

 

За да ти го изкарат на филм това нещо, трябва да отидеш в студиото за цветоотделки с конкретния файлт: tiff, eps .., които задължително трябва да съставени то cmyk цветовете, иначе ще стане мазало голямо, и трябва да бъде от 200 до 300 dpi (точки на инч), изображението което караш на цветоотделки.

След което, в зависимост от машината на която ще се печата, трябва да им кажеш на каква линиатура да ти го изкарат.

Ако си нямаш хабер от тези неща, и отидеш в печатницата с тези файлове, ще ти вземат пари за малко предпечат и разкарването до студиото за да ти го цветоотделят.

 

Това всичко е ама във възможно най-съкратения вариант обяснение.., просто за да видиш, че сам няма да можеш да се справиш.

Послушай Naggy, отиди в печатницата и там ще те светнат. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...