Jump to content
BulForum.com

Windows 98 SE


DJ MaTriX

Recommended Posts

Nalaga mi se da instaliram edna boza ot disketi :wir , obache varianta sus 400-500 dikseti mi se struva koshmaren :sick . V instalacionnoto CD na 98 SE ima dosta papki i failove s obsht kapacitet nad 650 MB. Mozhete li da mi kazhete koi papki i failove moga da mahna za da mi stane na polovina i instalaciqta da prikluchi uspeshno. Cqlata paturtiq e zaradi edin laptop, na koito CDto mu ne mozhe da mi razchete diska s 98 i mislq s 2 disketi da si igraq okolo 8 chasa. Papkata "cdsample" mi se struva izlishna :P , i e 300 MB :confused Thx people :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Олееееееееееее, Ти не си наред чесно! Как ще си играеш така? по добре отиди до Ресет или ERA computers, си земи едно свесно CD-rom-че, продай твоето и си готов какво ще си играш с дискети............пфуууууууууу

Link to comment
Share on other sites

Nalaga mi se da instaliram edna boza ot disketi :wir , obache varianta sus 400-500 dikseti mi se struva koshmaren :sick . V instalacionnoto CD na 98 SE ima dosta papki i failove s obsht kapacitet nad 650 MB. Mozhete li da mi kazhete koi papki i failove moga da mahna za da mi stane na polovina i instalaciqta da prikluchi uspeshno. Cqlata paturtiq e zaradi edin laptop, na koito CDto mu ne mozhe da mi razchete diska s 98 i mislq s 2 disketi da si igraq okolo 8 chasa. Papkata "cdsample" mi se struva izlishna :P , i e 300 MB :confused Thx people :rolleyes:

Това лаптопче нещо мрежова карта няма ли :confused

Link to comment
Share on other sites

CD sample е абсолютно излишна.МАХАЙ Я!Не сум сигурен ама мисля че в диска с 98 има няколко папки,ена от които е win98 и само тя ти трябва.Аз бях си го събрал в 200МВ даже и по-малко.Само не виждам как ще правиш това с дискети,като след 10 презаписвания съм почти сигурен че ще се прецакат.По-добре виш тоя лаптоп има ли лан и ако има намери някой приятел,занеси си го в тях и той да ти го прехвърли.С дискети не става работата само ядове ша имаш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Няколко пъти съм правил един номер: Вързвам 2-те машини по сериен или паралелен порт и с Norton Commander (>= 4.0) прехвърлям дистрибутивите на харда и оттам инсталирам. Обаче трябва да имаш подходящ кабел с усукана двойка 2-3 пин. После се стартира NC (събира се на 1 дискета) и на двете машини и се прави link, като единия е master, другия - slave. Ще се поразровя за конфигурацията на пиновете, ако те устройва.

Link to comment
Share on other sites

ami man 98 gold e 170 mb ako iska6 moje da go ka4a v wareza i e po dobyr ot se

Не съм съгласен с теб.Това си е лично мое мнение,но съм имал и двата и мога да кажа че SE е по добър.Има много програми които поддържат само Windows 98SE.Ако не си съгласен с мен по-добре не пиши за да не го обръщаме на спор(и без това има много).

Link to comment
Share on other sites

Nachi papkata CDsample q maham, dano da si siguren sempliok...

Imam 39 perfectni disketi na razpolozhenie i pochvam da pravq SFX Dos arhivcheta, stiskaite palci ;)

Shteshe da e idealno ako mozheh da si namerq edin originalen disk na Windows 98, shtoto toq CDROM chete samo matrichni diskove :tongue LAN na laptopa si imam obache e na PCMCI slota i namiram drivers samo za pod win ...

Link to comment
Share on other sites

Nachi papkata CDsample q maham, dano da si siguren sempliok...

Imam 39 perfectni disketi na razpolozhenie i pochvam da pravq SFX Dos arhivcheta, stiskaite palci ;)

Shteshe da e idealno ako mozheh da si namerq edin originalen disk na Windows 98, shtoto toq CDROM chete samo matrichni diskove :tongue LAN na laptopa si imam obache e na PCMCI slota i namiram drivers samo za pod win ...

Сигурен съм за СD sampels че не ти трябва защото там има само рекламни трейлъри на Майкрософт.Успех с инсталацията.

Както вече казах провери дали на самия диск няма папка "win98".В нея трябва да има setup.exe.Само тая папка ти е нужна да си инсталнеш уиндолса.Поне аз така правя и нямам никакъв проблем.Папката беше нещо от порядъка на 200-250МВ.Ако има и папка tools тя също не ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

mi man do sega mi se e slu4valo samo t 3 programki da iskat se inak si4ko si mi e vyrvqlo = tova dr extra e 4e si e cracknat i neiska key pri install:))

DJ MaTriX  sled 3 4asa go ima6

Ми на мен ужасно много ми забиваше.Дори драйверите не успях да си инсталирам както трябва.даваше ми постоянно някви грешки.На мен примерно драйверите за ТВ тунера искат задължително Секънд едишън инъче не става работата.Е то като цяло 98 си е супер насран и се ще ти вади тъпи грешки така че.......няма значение кое ще използваш.

Dj Matrix в този случай и аз ще ти препоръчам Голда щото е доста по малко от Секънд едишън и по малко ще си играеш да записваш дискетите.

Link to comment
Share on other sites

Ми 99% съм сигурен че само тва ти трябва.Аз преди така си бях оставил само тази папка и си го инсталирах без никакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

DJ MaTriX, като си решил с дискети, що не подкараш ланката с W95PE (~70 MB), пък после с нея си инсталвай каквото желаеш? има го на Warez-a като *.rar

Link to comment
Share on other sites

За 98SE - Папката се казва win98 и това е дистрибутивът. Копират се само файловете, които са в нея и са около 120 МВ. Вътре има още има две излишни папки OLS и TOUR - те не ти трябват, защото са реклами и тур. Копираш само това и си готов. Успех!

Link to comment
Share on other sites

DJ MaTriX, като си решил с дискети, що не подкараш ланката с W95PE (~70 MB), пък после с нея си инсталвай каквото желаеш? има го на Warez-a като *.rar

 

Tazi ideq sushto mi se vurteshe v glavata, no predi godini kogato rabotih s Win3,1 sled tova Win3,11 i v edin moment se poqvi Win95 bqh super tvurdoglav i 3 godini vse otlagah smqnata na tazi moralno ostarqla OS..i napravo preminah na Win98, iskam da ti kazha, che neam opit s Win95 i ne znam kak shte se opravq s nastroikite mu. Po dobre da ne riskuvam :D

 

Toku shto npravih 122 SFX arhiva s best quality, let the party begin :bgrin:

 

Sled dobavkata na lsn26 arhivchetata namalqha na 87 :punk

Link to comment
Share on other sites

...Toku shto npravih 122 SFX arhiva s best quality, let the party begin  :bgrin:

Преди да почнеш: сети ли се да направиш exe-то по-малко от 1.44 и да сложиш recovery record? (в случай, че някоя от дискетите се скапе)

Link to comment
Share on other sites

Можеш да изтеглиш и 95 OSR2 - той е добър за по-стар хардуер, защото интернет експлорър не се стартира като процес и поддържа USB. По отношение на инсталацията и драйверите е същият като 98. Но имай предвид, че някои нови драйвери са написани като WDM, а те не се поддържат от 95 и 98, а само от МЕ и 98SЕ.

Така че ако е някой пентиум или ранен пентиум 2, няма да сгрешиш ако си сложиш 95 OSR2 - ще работи по-леко от 98 и около 60 МВ.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора стига сте го обсипвали с тия предложения той вече си е напраил архивите и вече сигурно е започнал да ги записва на дискети.

 

Като го инсталираш Опиши моляте как е минала инсталацията,че ми стана много интересно.

Link to comment
Share on other sites

това съм го правил с winrar. от прозореца за задаване параметри на архива долу вляво на страницата "General" има поленце, в което може да зададеш обем на тома (например 1 200 000 bytes), а вдясно с отметка да зададеш "Put recovery record" + отметка за SFX

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...