Jump to content
BulForum.com

Проблем с оптичен звук от периферно устройство към рисийвър


pa_lta

Recommended Posts

Здравейте имам следния проблем: като се опитвам да изкарам звук от лаптоп с Win 7=> Toshiba Dynadock=> Home cinema чрез оптичен кабел се получава много странно накъсване/насичане на звука!!! Идеи?

Същото се получава и от другия ми лаптоп с XP- т.е. според мен драйвер проблема отпада още повече свалям последните драйвери от саита на Тошиба!!! Кабела го проверих с друго устройство работи като пушка!

1. Може ли да има проблем в SPDIF/оптичната/ букса на порт репликатора на Тошиба?

2. Какво друго би могло да е?

 

Благодаря предварително :bowdown:

 

П.П. Лаптопа ми няма оптичен изход а дом. кино има само оптичен цифров вход, за това се набутах с тази бръкма :wacko:

Няма значение дали плейвам mp3 или blu ray :(

Link to comment
Share on other sites

Като подаваш звука от лаптопа към друго устройство има ли проблем?

А като подаваш само звук към ресивера през съшия оптичен вход и със същия оптичен кабел от друго устройство, различно от лаптопа?

Link to comment
Share on other sites

От лаптопа звука си върви перфектно, но през стерео жак, за това сложих репликатора, за да мога да изкарам 5.1!

"Кабела го проверих с друго устройство работи като пушка!" От HD приемника на цифровия ми оператор към рисийвъра ми звука няма забележки със същия кабел и през същия вход

Link to comment
Share on other sites

От лаптопа звука си върви перфектно, но през стерео жак, за това сложих репликатора, за да мога да изкарам 5.1!

"Кабела го проверих с друго устройство работи като пушка!" От HD приемника на цифровия ми оператор към рисийвъра ми звука няма забележки със същия кабел и през същия вход

 

Ами по това, което си написал, проблема май е в междинното устройство. За съжаление обаче, не съм ползвал такова чудо и не мога да ти кажа как да го оправиш.

А ако го вадиш през стерео жак, няма как да изкараш истински 5.1 звук. Ще е някаква виртуализация, която и ресивера ти може да направи съвсем спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Toва ли си си купил?

http://us.toshiba.com/accessory/PA3927U-1PRP/

Няма много добри отзиви за него, освен да се пробваш да го върнеш.

 

Има някакви външни USB аудиокарти с оптичен SPDIF, но пак са скъпи.

http://www.firestone-audio.eu/shop/

Link to comment
Share on other sites

Всъщност купих дядото на Тошибата, към която си дал линк!

Има и по-евтини външни аудио карти но аз не знам защо се забих така :angry1

 

Въпроса е при тази конфигурация къде би могъл да е проблема!!!???

Link to comment
Share on other sites

Всъщност купих дядото на Тошибата, към която си дал линк!

Има и по-евтини външни аудио карти но аз не знам защо се забих така :angry1

 

Въпроса е при тази конфигурация къде би могъл да е проблема!!!???

 

Щом две от устройствата работят, значи проблема е в третото.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...