Jump to content
BulForum.com

Купувам Windows XP


Recommended Posts

Еми незнам какво точно включва, но мисля че трябва да има диск, лепенка, некви холограмни стикери някъде и някъде да го пише серийния номер:) Контакти на л.с.

Link to comment
Share on other sites

Еми незнам какво точно включва, но мисля че трябва да има диск, лепенка, некви холограмни стикери някъде и някъде да го пише серийния номер:) Контакти на л.с.

 

Колега ХР вече не се продава. Варианта ти е да си закупиш компютър който си върви със WINDOWS. Ако те интересува мога да ти предложа 2 варианта

1 - вариант -> Р4 - 3ghz , 80 gb HDD, 1 gb ddr2 windows prof XP - > 210лв

2 - вариант -> core 2 duo E5300 2,6 ghz; 2 gb ddr3, 160 hdd + windows xp prof -> 350 ЛВ

 

ако се интересуваш 0883 37 38 43

Link to comment
Share on other sites

Колега ХР вече не се продава. Варианта ти е да си закупиш компютър който си върви със WINDOWS. Ако те интересува мога да ти предложа 2 варианта

1 - вариант -> Р4 - 3ghz , 80 gb HDD, 1 gb ddr2 windows prof XP - > 210лв

2 - вариант -> core 2 duo E5300 2,6 ghz; 2 gb ddr3, 160 hdd + windows xp prof -> 350 ЛВ

Колегиално казано, цените ти са доста нагли...

1 - вариант -> Р4 - 3ghz , 80 gb HDD, 1 gb ddr2 windows prof XP - > 189 лв, гаранция 6 м.

2 - вариант -> core 2 duo E5300 2,6 ghz; 2 gb ddr3, 160 hdd + windows xp prof -> 309 ЛВ, гаранция 12 м.

 

В тоя ред на мисли, plameni, и твоите цени не са много ниски... Цените, които съм дал са крайноклиентски.

 

Цените не са мои, а на фирма и не ги продавам аз.

Посочих ги, защото спецификациите и на двата компютъра са едно към едно с тези на naik_iv, който очевидно е прекалил с желанието за печалба.

Link to comment
Share on other sites

На човека предполагам му трябва легален ХР. ХР вече се продава от Microsoft refurbisher фирмите, които внасят техника 2ра употреба. Ако си купиш такъв компютър, с ХР лиценз, получаваш освен стикера, диск и фактура за закупуването му :).

Иначе предполагам, че има откъде да си намери само стикер.

Ето, на 1во четене от пловдив-ска фирма: (конфигурациите са линкове към сайта на фирмата)

 

Процесор: Intel Pentium 4 3.0 Ghz

Рам памет:1 GB DDR2

Хард диск:80GB

Оптично у-во:CD

Гаранция: 6 месеца

туй е 160 лева с ДДС-то.

 

Fujitsu Siemens Esprimo E5916 + 17" Fujitsu ScenicView A17

Компютър + монитор втора употреба

Процесор:Inte Core 2 Duo 6320 1.8GHz

Рам памет:1GB DDR2

Хард диск:80GB

+Windwos XP Professional

Монитор

Резолюция:1280 x 1024

Подарък - клавиатура, мишка и пълен комплект кабели

Гаранция:6 месеца

туй е 299.

 

Второто е направо с монитор даже.

Цените, които съм дал са крайноклиентски.

 

ЕДИТ: @plameni, извинявам се. Вземам си думите назад.

 

Поздрави,

Link to comment
Share on other sites

Колегиално казано, цените ти са доста нагли...

1 - вариант -> Р4 - 3ghz , 80 gb HDD, 1 gb ddr2 windows prof XP - > 189 лв, гаранция 6 м.

2 - вариант -> core 2 duo E5300 2,6 ghz; 2 gb ddr3, 160 hdd + windows xp prof -> 309 ЛВ, гаранция 12 м.

 

Колега аз давам предложение. Не е казано че трябва да си ги вземе от мен. Това е моето преложение всеки сам си решава от къде какво ще взема. Естествено ако някой излезе с по добра оферта че ще си ги вземе от там.

Поздрави !

Link to comment
Share on other sites

Малко допълнение:

 

1.Достоверност на оригинален софтуер се доказва задължително с фактура.Без нея си си дал парите на вятъра.

2.За да е валиден лиценза трябва да си закупил заедно със софтуера и хардуер,който да е опоменат във фактурата.Освен ако лиценза ти не е genuine kit,който не е обвързан с хардуер,но пък струва 2 пъти повече от ОЕМ.

3.Веднъж активиран ключ не може да се активира повтрно,камо ли " до 5-7 пъти без проблем"без да се обаждаш в майкрософт и да им обясняваш,че ти се е развалил компа ,сменил си нещо си и трябва да го преинсталираш.Тогава по телефона ти дават друг код за активация на базата на ключа от холограмния стикер.Тези с 5-7-10 пъти активиране са корпоративни лицензи и едва ли твоя е такъв,още повече закупен от мултирама.

4.При проверка от компетентните органи нямаш ли фактура за закупуване на софтуер + хардуер,оригинален холограмен стикер залепен на компютъра , активиран ключ от стикера все едно си с пиратски софтуер и подлежиш на глоба и по добре не давай и лев защото не легализираш нищо

 

 

 

Необвързано с горния пост ,тъй като ХР не се продава вече има вариант да се даунгрейдва Win 7 Pro до XP pro.Повече инфо в сайта на майкрософт или на телефона за поддръжка.

Link to comment
Share on other sites

Гледам че модераторите са ми изтрили постовете, явно защитават колегите който искат да ти пробутат старите кошници от 44-та със стикерчето..

Ако все още ти трябва пиши ми, намира ми се оригинален диск с лиценза и всичко нужно за използването му

Абе човек, какъв диск с лиценз и всичко нужно?

Нужна е фактура на името на купувача, какво като ти се намира оригинален диск?!

И аз имам оригинален диск и стикер, но това не значи, че имам право да ползвам лиценза!

И какви кошници от 44-та?! това са компютри от близките 4-5 години, които все още се ползват. И не ние, а ТИ се опитваш да си пробуташ стикерчето с диска, та после автора да яде... каламара....

ХР не се продава вече като самостоятелен пакет, поне аз не съм срещал. Единственият друг начин, освен refurbished програмата, е този, който каза mrdds, но тогава се обаждаш на MS България, изпращаш им копие на стикера със сериен номер на машината, стикера със сериен номер на 7/Виста, фактура за закупуването на въпросния компютър и чак тогава правиш даунгрейда и си ползваш лиценза.

В първия пост те питах дали ще издадеш оригинална ВАЛИДНА данъчна фактура на името на купувача, че си закупува лиценза от теб.

Вече, ти дали имаш право да го продаваш/препродаваш него не го интересува, защото той ще има фактура от теб и при проблем съответните органи ще търсят сметка от теб.

Сега ясно ли ти е?

Мислиш ли, че ако човека си търсеше просто стикер и диск, нямаше откъде да си намери досега?

Link to comment
Share on other sites

Modedit: :censored2:

 

Разбира се, че е необходима и фактура за закупуването на Windows, но дори и да сте прави в даден спор, моля да се въздържате и да спазвате точки 1 и 2 от правилата на форума, касаещи добрия тон.

Link to comment
Share on other sites

:censored2:

Съгласна съм, моя като е на 8 години вече, си е пушка и изобщо не ме е предавал до сега, какво като е "стар", върви си с 3 ГБ рам, дори си му върви 7-та идеално, а и да вметна, че на тези "старите кошници" частите са им по-скъпи за разлика от на новите - сам помисли защо :)

Много са ми странни такива личности с подобни изказвания... Вероятно са някакви келеши, които не са виждали дори и Уиндоус 95, ама инъче се правят на големите разбирачи!

Link to comment
Share on other sites

Ами в крайна сметка предложих офертите Ви на човека на който правя услуга и той избра да вземе диска със стикер и каза, че ще им каже, че е загубил фактурата при проверка. В крайна сметка който дава парите той решава. За мен лично бих си закукупил втора ръка с тоя рефушабъл да съм си спокоен ама друг решава. Благодаря Ви за офертите и съветите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...