Jump to content
BulForum.com

Бихте ли напуснали България?


Original`Prankster

Къде предпочитате да живеете?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Няма да напусна!!!Нямам причини да се срамувам,че съм  БЪЛГАРИН!!!

Ако всички зачезнем,какво ще остане от България?

Американската мечта е л***на работа.Аз съм мислещ,интелигентен,средностатистически човек,а не институционализиран,бъкащ от холестерол и неможещ да мисли бройлер от Кентъки Фрайт Чикън.

 

БЪЛГАРИЯ Е ЕДНА!!!!

 

ОК наистина красиво! Само че колко хора мислят като теб! Аз лично за много неща се срамувам че съм БЪЛГАРИН и не си кривя душата и ще го призная. Предполагам че и за доста хора в БГ даже е супер живота - около 5% , но за останалите незнам. Каквото и да си говорим веднъж човек видял спокойствието на живота навън рядко се връща в БГ. Тук може спокойно да се отвори една тема за процента на хората върна ли се БГ.

Не вярвам в прераждането ,а и с мойта сстойносна система просто невиждам как в БГ може да се живее нормално , без да откраднеш , дали от държавата или от съседа без значение.

Истината че при първа сериозна възможност се спасявам!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

И аз съм за България.Но не бих се отказал от възможността да поживея 2-3 години в ...Нова Зеландия примерно :D :P

Link to comment
Share on other sites

Наистина бих напуснал България.Но в никакав случай не завинаги.Просто състоянието на държавата в момента е такова,че където и другаде да идеш ще е по-добре.И няма нищо лошо в това че има толкова емигранти.

Лошото е че повечето никога няма да се върнат обратно... :(

Link to comment
Share on other sites

hora minaloto lqto 4 meseca bqh v america i moga da vi kaja 4e po hubaVO MQSTO OT VKA6TI NQMA.Balgariq naistina e raisko kat4e i tova e mqstoto kadeto iskam da bada i za v bade6te

Link to comment
Share on other sites

За Америка: Лично мнение базирано на медии и глупости. "И са лицемери! Само ти зе хилят и се правят на много добрички, ама кой ги знае к'во мислят всъщност" - една бивша даскалка.

 

За Германия: На един приятел брат му живее там и мнението му е, че са супер нагли! Няк'ва германка, не помня как точно (като затваряла вратата на накъкъв магазин май) щяла да м строши ръката, обаче имал чесовник на ръката и строшила него. И просто го погледнала и си тръгнала! Пача проста!

 

За Франция: Добре де. Т'ва за косматите и нежните може и да е породено от омразата ми към един конкретен петел (и неговото нещастно семейство)... Кинчо.

 

За У.К. Ми там наистина много вали. Пък и пият бирата топла.

 

За Другаде: Най-важните за Мен!

Link to comment
Share on other sites

Абе Original`Prankster, бравос!

 

Това е все едно да ти кажа, че комбинацията от таратор и сок ананас е хубава и ти да ми повярваш (примерно) - тъпо е когато не си бил на дадено място да говориш все едно си бил - загряваш ли...?!?!?!

 

айде със здраве и ти пожелавам да идеш навсякъде, за да си изградиш СОБСТВЕНО мнение, а не да пробутваш информацията от трети лица. Просто всичкото това става като развален телефон.

Link to comment
Share on other sites

Истината че при първа сериозна възможност се спасявам!

 

 

"Земи жена хубавица

или грозна със имот;

народи рояк дечица

и с сюрмашки ги храни пот.

 

Тъй глупецът, тъй залита

да прекара добър живот,

и никога не се пита

човек ли е той или скот!"

 

Хр.Ботев

Link to comment
Share on other sites

Абе Original`Prankster, бравос!

 

Това е все едно да ти кажа, че комбинацията от таратор и сок ананас е хубава и ти да ми повярваш (примерно) -  тъпо е когато не си бил на дадено място да говориш все едно си бил - загряваш ли...?!?!?!

 

айде със здраве и ти пожелавам да идеш навсякъде, за да си изградиш СОБСТВЕНО мнение, а не да пробутваш информацията от трети лица. Просто всичкото това става като развален телефон.

 

Абсолютно съгласен! Добре е подобни изказвания да са само от първа ръка! :devil :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

А защо доста хора си мислят, че като отидат навън и всички проблеми им се решават и че са отишли в Рая и са избягали от Ада :confused Ама хич не е така, има много преуспяли хора, българи навън, вярно е но как са го направили. Ако нямаш познати за да ти помогнат и да те насочат къде и как да тъсиш работа, няма да ви е доста лесно. Някои ще кажат, че не може да се вярва на приятели в чужбина, но не е точно така. Аз имам доста наблюдения за UK, USA, Ireland и Germany верно не съм бил там, но съм работел 2 години във фирма за работа в чужбина и зная какви са отзивите. А те никак не са малко

И какво, тези, които искат да се 'спасят' са съгласни да отидат и да мият чинии, да работят по 15 часа на ден и за мизерни за стандартите в тези държави пари, така ли??? Да не си мислите, че веднага ще ви сложат на работа за минимум $2000 без нищо да правите по цял ден.

Верно е че държавата или по-точно управлението ни е скапано, в България има доста корупция и мафия, но в последните години сякаш понамаля. И още нещо, все повече фирми с чуждо участие се появяват в България, това също е добре. Така че всички трябва да се стегнем и да разберем какво искаме от себе си.

Аз за мен си зная, че искам да съм тук. И тук може да се успее и искам да посъветвам всички, които с нетърпение очакват да се махнат от тука, добре да си помислят, за да не съжаляват някой ден.

Това, че някой е имал късмет и си е намерил лесно работа някъде навън, не означава, че всички ще имат този късмет

Link to comment
Share on other sites

mdaaaaa.....ne samo 4e iskam da zamina ami i sled po malko ot mesec 6te go napravq..... kato si doida lqtoto, 6te vi razkazvam kakvo e v USA-to...

btw.... dosega ne sum si mislila da ostana tam za postoqnno.. vse si vikam sled 20 godini 6te si doida i 6te po4na biznes tuka :D

Link to comment
Share on other sites

hora minaloto lqto 4 meseca bqh v america i moga da vi kaja 4e po hubaVO MQSTO OT VKA6TI NQMA.Balgariq naistina e raisko kat4e i tova e mqstoto kadeto iskam da bada i za v bade6te

ami pi4 ti ne si li 4uval za kulturen shok we!!! :D.. pojivei nqkade pove4e ot 6 meseca i togava mi govori!

Link to comment
Share on other sites

Ако ще напускам БГ бих отишъл в Швеция или Дания.

Link to comment
Share on other sites

Аз вече я напуснах тази държава веднъж,но се върнах.Иначе ми се иска да посетя няколко местенца-Испания/Пуерто де Виго/,Португалия,Дания,Швеция,Холандия/Толкова бях близо до Амстердам и не отидох да го видя/,Австралия,Англия/баси обетованата земя/,Бразилия,Перу.Ей,дано някой ден да ги посетя :D

Link to comment
Share on other sites

Oще съм млад и ме издържат родителите ми . Когато дойде време да се издържам сам ,ще направя всичко възможно да си остана в Бг ,но ако найстина няма да видя "светлина в края на тунела " ще напусна колкото и да обичам малката ни държава България

 

Edit: Original`Prankster това което си написал като начален пост на темата .. хмм не си ли се се замислял ,че животът не е само бира ,че от нея не може да живееш да издържаш себе си и семейството ти ,че не може да седиш и да се наливаш . И щом не ти харесва никъде не може ли да не го показваш точно по този начин ?! И не мислиш ли ,че след като си на 15 години още не може да разбереш дали ще живееш в България или ще се наложи да я напуснеш ?!

Link to comment
Share on other sites

Според мен във въаможните избори трябваше да има и "Бих напуснал България но временно" примерно за да учиш или да поживееш за малко или да поработиш....

Иначе аз съм оптимист.Мисля че нещата в близкото бъдеще ще се оправят,но за да се оправят трябва да има повече такива като мен защото именно младите хора ще я оправят.А като заминат всички по чужбина?При това за да се издигнеш в чужбина не е хич лесно.За да станеш компютарен специалист в щатите,първо трябва да минеш през сервитиор,чистач и какво ли още не.Вярно е че заплатите са много по големи в сравнение с тези тук,но не мисля че това ще е за дълго.

Link to comment
Share on other sites

Не че горя от желание да заминавам, но мечтата ми е да се занимавам с кино. Искам да следвам режисура и/или анимация. В България поне за момента няма нито много условия за учене, нито за работа в тази насока :(

Но ако замина на някъде 100% ще се върна тук като се уредя... дано се уредя де ;) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

България си е България и друга като нея няма!Ако отидем в друга държава няма да намерим толкова искрени приятели,толкова шумни компаний,няма кой да ни даде нужната подкрепа,няма да я има тази обстановка.

Но въпреки всичко при първия удобен момент бих отишла в чужбина,но само за да разботя,в никакъв случаи не бих живяла там(естествено има и малки изклучения). :cry

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...