Jump to content
BulForum.com

Колко мога да взема за тези части?


Recommended Posts

Дъното ми изгоря, и си търся ново, но понеже е старо, и мога да не намеря друго на изгодна цена, обмислям да купя комплект 775, с процесор и видео. Забелязах, че цените на комплектите са доста изгодни, но въпроса е ще мога ли да взема достатъчно пари за моите части.

Моите компоненти, и цените на които се надявам са:

 

Дъно - Asus K8N NF3, s.754 - 5 лева (дъното завърта вентилаторите но не пали, в сервиз ми казаха че не подава напрежение към процесора, но няма видими повреди по дъното)

Процесор - Athlon64 2800+, s.754, 1.8Ghz - 20 лева

Видео - Magic Prism GeForce 7300GT, 128MB DDR3 RAM, 400Mhz GPU, 700Mhz RAM - 20 лева

Памети:

512MB, DDR400, V-Data, едностранна - 15 лева

512MB, DDR400, Super Talent, Made in USA, двустранна - 12 лева

512MB, DDR400, Kingston, двустранна - 10 лева

Захранване - Fortron FSP350-60THN-P, 350W - 15 лева

VGA кабел за монитор, ползван много малко, с ферити от двете страни, мисля че е китайски - 5 лева

 

Дали ще мога да ги продам на тези цени, и ако не, на какви цени мога да ги продам?

Link to comment
Share on other sites

Дъното ми изгоря, и си търся ново, но понеже е старо, и мога да не намеря друго на изгодна цена, обмислям да купя комплект 775, с процесор и видео. Забелязах, че цените на комплектите са доста изгодни, но въпроса е ще мога ли да взема достатъчно пари за моите части.

Моите компоненти, и цените на които се надявам са:

 

Дъно - Asus K8N NF3, s.754 - 5 лева (дъното завърта вентилаторите но не пали, в сервиз ми казаха че не подава напрежение към процесора, но няма видими повреди по дъното)

Процесор - Athlon64 2800+, s.754, 1.8Ghz - 20 лева

Видео - Magic Prism GeForce 7300GT, 128MB DDR3 RAM, 400Mhz GPU, 700Mhz RAM - 20 лева

Памети:

512MB, DDR400, V-Data, едностранна - 15 лева

512MB, DDR400, Super Talent, Made in USA, двустранна - 12 лева

512MB, DDR400, Kingston, двустранна - 10 лева

Захранване - Fortron FSP350-60THN-P, 350W - 15 лева

VGA кабел за монитор, ползван много малко, с ферити от двете страни, мисля че е китайски - 5 лева

 

Дали ще мога да ги продам на тези цени, и ако не, на какви цени мога да ги продам?

би трябвало да можеш

Link to comment
Share on other sites

Можеш, да, но защо Kingston и Supertalent паметите са по-евтини от В-датата? На захранването спокойно можеш да му вземеш и 20 лева. На паметите поне по 15 за бройка..

Link to comment
Share on other sites

Това ме подсеща да отворя направо една обща тема за въпроси, касаещи цени на даден хардуер (без значение какъв). Настоящата тема няма да я затварям, но във всяка следваща с подобни въпроси, ще каня (любезно:bgrin:) този, който пита, да се прехвърли в другата тема.

Link to comment
Share on other sites

Можеш, да, но защо Kingston и Supertalent паметите са по-евтини от В-датата? На захранването спокойно можеш да му вземеш и 20 лева. На паметите поне по 15 за бройка..

 

V-Data-та е едностранна, има по-добра съвместимост и се намира по-трудно. Kingston го купих преди няколко седмици за 10 лева, малко ще е грубо да го продавам за повече пари, пък и е made in China. За Super Talent-а това е минималната цена на която бих го продал, само в краен случай ако не мога да му взема 15 лева и няма интерес в дълъг период от време. За захранването, не знам, не са ли PNF сериите, които се водят много добри и могат да държат дори съвременни конфигурации? Моето беше най-скъпия 350W Fortron, но просто не помня за колко го купих тогава.

 

edit: За щастие, успях да си намеря хубаво дъно, всъщност точно същото като това, което ми изгоря, но на около 6-7 месаца работа, така че продаването на частите се отлага. Темата е за заключване.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...