Jump to content
BulForum.com

Препращане на е-мейл?


viiipeer_

Recommended Posts

Здравейте! Комшията ме помоли, ако може по някакъв начин, мейлите, които получава от някой, след препращането им, да не се вижда оригиналните детайла, в това число мейла на оригиналния изпращач, като место това да се вижда след препращане само името на препращача, заедно с оригиналната прикачена информация, ако има такава.

 

Някакви идеи как да стане това? Аз се сещам само за един - яко триене...

 

Моля, да ме извините, ако не съм уцелил правилния раздел.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Можеше да кажеш каква е пощата.

 

И все пак:

 

Инсталира Thunderbird, прекарва пощата през клиента и като иска да препрати някое писмо, цъка с десен бутон на него и избира "Edit as New". После си въвежда мейла на получателя горе и ще излезе все едно той е писал писмото, а не го препраща.

Link to comment
Share on other sites

Можеше да кажеш каква е пощата.

 

И все пак:

 

Инсталира Thunderbird, прекарва пощата през клиента и като иска да препрати някое писмо, цъка с десен бутон на него и избира "Edit as New". После си въвежда мейла на получателя горе и ще излезе все едно той е писал писмото, а не го препраща.

 

 

Благодаря!

 

Пощата е Gmail.

 

P.S. Пробвах и не става!

Или може би от мен се изисква да трия всичко, което не искам да се вижда?

 

Ако имаш множество навързани мейли в един, отдолу може да се види оригиналния мейл.

Link to comment
Share on other sites

Или може би от мен се изисква да трия всичко, което не искам да се вижда?

 

Ако имаш множество навързани мейли в един, отдолу може да се види оригиналния мейл.

 

 

Това ти е съдържанието на мейла. Оригиналния мейл, който искаш да изпратиш се запазва. Това съдържание си остава с него. Няма как да го избегнеш. Мейл клиента няма как да знае магически какво искаш да остане.

Друг вариант е през Thunderbird да маркираш това, дето искаш да остане в писмото и да натиснеш Reply, но тогава пак ще пише от къде си го взел и на кой Reply-ваш. И ще трябва да триеш.

Link to comment
Share on other sites

Това ти е съдържанието на мейла. Оригиналния мейл, който искаш да изпратиш се запазва. Това съдържание си остава с него. Няма как да го избегнеш. Мейл клиента няма как да знае магически какво искаш да остане.

Друг вариант е през Thunderbird да маркираш това, дето искаш да остане в писмото и да натиснеш Reply, но тогава пак ще пише от къде си го взел и на кой Reply-ваш. И ще трябва да триеш.

 

 

Благодаря, че ми помагаш, но от това, което разбрах е, че опцията на Thunderbird - edit as new, е еквивалентна на това директно от пощенската кутия в случая Gmail да дам на бутона forward и да трия ненужното съдържание?

 

Извинявам се, ако задавам тъп въпрос.

 

P.S. За да изясня какво точно искам - да речем, че съм си писал с определено лице, което ми дава важна информация, като същевременно прикачва файлове към писмото си. След това, аз искам същия този мейл да го го напиша на трето лице, като в случая - то да получи информацията така, както би я получил от "първа" ръка - тоест да не знае, че преди това съм получил инфо от лицето "X", или иначе казано от получения мейл да не може да види историята - какво съм си писал с първоначалното лице. Дано да съм пояснил, какво точно искам.

Link to comment
Share on other sites

P.S. За да изясня какво точно искам - да речем, че съм си писал с определено лице, което ми дава важна информация, като същевременно прикачва файлове към писмото си. След това, аз искам същия този мейл да го го напиша на трето лице, като в случая - то да получи информацията така, както би я получил от "първа" ръка - тоест да не знае, че преди това съм получил инфо от лицето "X", или иначе казано от получения мейл да не може да види историята - какво съм си писал с първоначалното лице. Дано да съм пояснил, какво точно искам.

 

 

Точно това ще се получи с опцията Edit As New, но ако цитатите от предните писма няма как да ги махнеш. Трябва да ги изтриеш на ръка. Те реално са си част от писмото, което искаш да изпратиш на третото лице. То ще си го получи така, все едно към него е адресирано, но историята от предишна кореспонденция ще седи ако я има в оригиналното писмо.

Link to comment
Share on other sites

Понеже си правя експериментни, като си препращам писма на двете пощи, които имам - за да проверя резултата с "Edit As New" - нищо не става! Тоест от информацията може да се види, че мейла е forward-нат/ препратен.

 

Аз не съм много в час с манипулацията по мейлите.

 

Просто искам да свърша услуга на комшията, че нищо не разбира, ако му посоча какво да направи.

 

И за да ми стане по-ясно - да разбирам, че използвайки опцията "Edit As New" - пак ще изисква "яко" кастрене на информацията, за да я приведа във вид, както на мен ми харесва?

Link to comment
Share on other sites

Опцията EDIT AS NEW отваря писмото така, както го е видял онзи, който го е пратил на теб. Сега разбра ли ме?

Ако има цитати от предишна кореспонденция, няма как да ги избегнеш, защото те с нищо не са по-различни от новото съдържание. Няма код, който да ги разграничи. Те са си част от писмото, което човека ти е пратил.

 

Edit as new трябва да дадеш на полученото писмо, което искаш да препратиш без да се вижда, че е препратено.

Link to comment
Share on other sites

Опцията EDIT AS NEW отваря писмото така, както го е видял онзи, който го е пратил на теб. Сега разбра ли ме?

Ако има цитати от предишна кореспонденция, няма как да ги избегнеш, защото те с нищо не са по-различни от новото съдържание. Няма код, който да ги разграничи. Те са си част от писмото, което човека ти е пратил.

 

Edit as new трябва да дадеш на полученото писмо, което искаш да препратиш без да се вижда, че е препратено.

 

 

Това го разбрах, още първия път, когато използвах опцията и видях, че нищо не става, или по-скоро не това, което съм си мислел че извършва. След това осъзнах, че пак се налага да се трие ръчно инфото, което не трябва да се види от получателя. Направих и един search в Google и разбрах, че "Edit As New" = да натисна бутона forward от пощата, тоест получил съм писмо в gmail и натискам "forward", при което в полето "Относно", трия :FW: и задавам каквато искам тема, след това кастря всичко в съдържанието, след което въвеждам адреса на получателя. Това ще е, ако използвам Forward опцията, която пак ти извежда цялата информация, съдържаща се в писмото, затова казах, че не виждам с какво се различава "Edit As New". :))

 

P.S. Използвайки Forwad - не се различава много от това да се използва Edit As New, по-скоро използването на втората е за тези, които не знаят какво правят. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Forward прикача писмото като attachment към новото писмо или го цитира отдолу цялото с FW: и всичките му там притурки, като ти оставя място да си пишеш отгоре.

Edit As New маха всичката информация и оставя писмото чисто, като слага текста на последното писмо в тялото на писмото, все едно ти си го писал.

 

Няма начин пощата да прочете мислите и желанията на този, който праща новото писмо и да остави съдържанието, което на теб ти се иска.

 

Прати си едно чисто ново, празно писмо с 1 прикачен файл. Отговори с Edit as new и после го Forward-ни. Ще видиш разликата и тя определено е там.

 

Ако двете имаха една и съща функция, нямаше да ги има и двете.

Link to comment
Share on other sites

Forward прикача писмото като attachment към новото писмо или го цитира отдолу цялото с FW: и всичките му там притурки, като ти оставя място да си пишеш отгоре.

Edit As New маха всичката информация и оставя писмото чисто, като слага текста на последното писмо в тялото на писмото, все едно ти си го писал.

 

Няма начин пощата да прочете мислите и желанията на този, който праща новото писмо и да остави съдържанието, което на теб ти се иска.

 

Прати си едно чисто ново, празно писмо с 1 прикачен файл. Отговори с Edit as new и после го Forward-ни. Ще видиш разликата и тя определено е там.

 

Ако двете имаха една и съща функция, нямаше да ги има и двете.

 

Дам, това го направих, преди да Ви пиша.

 

От Thunderbird, като дам на forward и в полето за писане има текст под черта, който гласи FW: детайлите от кой е изпратен - към кого е изпратен, час и дата, както и темата. Това лесно може да се изтрие, както и да се редактира темата.

 

Чрез метода "Edit As New" си спестяваш процедурата - триене на FW инфото в мейла. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Чрез метода "Edit As New" си спестяваш процедурата - триене на FW инфото в мейла. :beer:

 

И махаш форматирането на оригиналното писмо, ако има такова. Също така автоматично прикача и файловете, които са били в оригиналното писмо.

 

Както и да е. Това, което се опитвате да направите с твоя съсед е невъзможно да се направи автоматично. Най-добри вариант е EDIT AS NEW и триене на всичко под чертата, което е било цитат от предни писма.

Link to comment
Share on other sites

И махаш форматирането на оригиналното писмо, ако има такова. Също така автоматично прикача и файловете, които са били в оригиналното писмо.

 

Както и да е. Това, което се опитвате да направите с твоя съсед е невъзможно да се направи автоматично. Най-добри вариант е EDIT AS NEW и триене на всичко под чертата, което е било цитат от предни писма.

 

Още веднъж, благодаря! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...