Jump to content
BulForum.com

Проблем с Power Mac G4


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Аз намерих един човек в Пловдив който ми ремонтира едното захранване и сега другото седи и то за ремонт.

Частите са 20 лева, сега само уговаряме труда. Ами дай снимки да видим какво се е получило. Аз прибързах с даването на захранванията на ремонт, че си легна доста солено да му се не види, но късмета не е бил на моя страна както винаги...

Дай да видим какво се е получило.

Link to comment
Share on other sites

Дано да стане, защото е малко... пипкава работа.Ето как мод-а стана при мен:

 

 

396fb44bcb58a6cb.JPG

Това е изрязан кабел от оригиналното, изрязан преходник 20-24pin и свързано към Fortron.

 

 

b2084eec0c560b29.JPG

Тук изрязах задницата :) на оригиналното захранване.Запоих един захранващ кабел към буксата, за да мога да запазя оригиналния вид на свързване.

 

 

120106f34b49fe2e.JPG

Тук се вижда как точно е станало свързването между преходника и захранването.

 

 

2303683da5b9ca8a.JPG

Така го бях захванал в началото, но се оказа, че захранването е прекалено ниско и когато се затвори кутията, видеокартата опира в захранването и не се затваря.

 

 

802dbdb66bbb78c6.JPG

Затова го повдигнах временно на един метален цилиндър, докато изрежа от оригиналното подходящо парче което да държи новото.

 

 

adc49b274bb46c41.JPG

Така се захранва новото захранване.

 

 

1640932abb34c6cd.JPG

Ето и крайния резултат ;)

 

 

П.С. А да: на последната снимка се вижда една жица, която не се вписва в интериора (долу в ляво на снимката).Това е от мода ми за "светеща ябълка"

 

da677a34452c12ee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да намеря от някъде такъв пин като на Мак захранването без да режа кабела? Дали ще има в Квазер/ВикиВат? Ако оригиналните ги направя да ги пазя читави, за антикварят, а преждевременно да го ползвам с АТХ захранване.

 

Едит: Иначе мода е добре. Харесва ми. ЩЕ видя да направя копи/пейст и при мен.

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да намеря от някъде такъв пин като на Мак захранването без да режа кабела? Дали ще има в Квазер/ВикиВат? Ако оригиналните ги направя да ги пазя читави, за антикварят, а преждевременно да го ползвам с АТХ захранване.

 

Едит: Иначе мода е добре. Харесва ми. ЩЕ видя да направя копи/пейст и при мен.

 

До колкото си спомням пин-а на стандартното захранване също става, просто волтажите са разположени по друг начин.Така, че може да пробваш и да срежеш кабелите от едно изгоряло ATX захранване.

Link to comment
Share on other sites

Ами май така ще направя. В началото на другия месеца като взема захранванията ще покажа с оригиналните захранвания какво се е получило и ако и аз модна едно като теб. Друг е проблема при мен, че за сега и монитор нямам.

Link to comment
Share on other sites

Ами май така ще направя. В началото на другия месеца като взема захранванията ще покажа с оригиналните захранвания какво се е получило и ако и аз модна едно като теб. Друг е проблема при мен, че за сега и монитор нямам.

 

Монитор може да ползваш всякакъв.Взимаш си един преходник към DVI за 5-6лв и си готов.Или ако имаш някакво LCD с DVI пак става.

Успех

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, ще е нужен. Тези дни ще пробвам дали работят останалите части като взема захранванията и да видим какъв ще е резултата.... ЩЕ има снимки след това ;)

Link to comment
Share on other sites

Главния компютър работи на 100%. Вчера му сложих и монитор и си работи на 100%.

За сега го набримчих с 2 ГБ рам и чакам да направя една флашка буутваща да сложа ОС на 160- харда, че сега е с 80, ама мисля този да го сложа в другия Г4 който продавам. Оригиналното си е оригинално, но беше и малко соленко ремонтирането.

Link to comment
Share on other sites

Главния компютър работи на 100%. Вчера му сложих и монитор и си работи на 100%.

За сега го набримчих с 2 ГБ рам и чакам да направя една флашка буутваща да сложа ОС на 160- харда, че сега е с 80, ама мисля този да го сложа в другия Г4 който продавам. Оригиналното си е оригинално, но беше и малко соленко ремонтирането.

 

Важното е, че работи.А къде успяха да ти го оправят?Дай някакви кординати на фирмата/човека.

 

П.С. До колкото си спомням G4-ките не могат да буутват от USB.

Link to comment
Share on other sites

А да имаш диск с някаква ос, че искам да сложа на другия хард диск операционна система, а този който е в момента да го сложа в другия който продавам, че пари трябват в момента и съм доста назор.

Ако имаш човек който си търси Г4 за експерименти захранването има месец гаранция от човека, а координатите му ще дам на лични.

Link to comment
Share on other sites

А да имаш диск с някаква ос, че искам да сложа на другия хард диск операционна система, а този който е в момента да го сложа в другия който продавам, че пари трябват в момента и съм доста назор.

Ако имаш човек който си търси Г4 за експерименти захранването има месец гаранция от човека, а координатите му ще дам на лични.

 

Имам имейдж на моята ОС (около 11GB), че сега искам да му сложа сървърна версиа на ОС-а.

Ти също може да си направиш имейдж и просто да го качих на другото ПС.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...