Jump to content
BulForum.com

BG Encyclopedia update


Recommended Posts

  • 9 months later...

ako ne se luja, stava vupros za encyclopedia-ta na v.trud i nejniat update.

ne sum mnogo siguren,no mislya che ima nyakakva zashtita.edno che mnogo trudno se kopira(zabiva na 92%) i vtoro - image file-ove trudno stavat(pone tozi na warez-a ne e pulen)

kolkoto do update ......... bez CD-to ne mojesh da go slojish.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

няма ли начин да се разбие защитата ?

щото сега ще ми дават ЦД с листовките за КАТ ;)

ама тоя ми каза че не можело да се копира :(

Link to comment
Share on other sites

Ами аз имам копие на оригиналния диск и работи свястно. За ъпдейт не съм пробвал, но samkijot, как така разбра, че имиджа не е пълен?

Link to comment
Share on other sites

при мен стана ъпдейта, въпреки че диска не ми е оригинален, дори напротив - на един диск съм записал Енциклопедията заедно с Фотошоп 7

интересното е че не стана от първия път, незнам какво направих за да тръгне, изненада ме, аз исках да видя още веднъж съобщението за грешка което дава за да го потърся в exe-то, но то взе че се уплаши и не ми го показа, направо се инсталира :confused

 

само че сега не тръгва, казва да му дам оригинален диск, не че е нещо изненадващо де, ама да знаете че има и втора "бариера"

 

ако имам някакъв успех, ще се похваля тук

Link to comment
Share on other sites

аз таковата... ъ-ъ-ъъъ, май успях, такова, да го пусна де, искам да кажа :pirate

ето с това трябва да се промени exe-то СЛЕД като мине ъпдейта

проблема се оказа че е следния - програмата проверява реда в който са записани на CD-то файловете и директориите, трябва да са в точно определен ред за да разпознае диска като оригинален, обаче ако диска е записван не 1:1 ами първо са били копирани файловете на харда и след това записани - програмата с която записвате ги подрежда по друг начин, най-вероятно по азбучен ред

от това следва, че при копие 1:1 би трябвало да си работи и без това

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
проблема се оказа че е следния - програмата проверява реда в който са записани на CD-то файловете и директориите, трябва да са в точно определен ред за да разпознае диска като оригинален, обаче ако диска е записван не 1:1 ами първо са били копирани файловете на харда и след това записани - програмата с която записвате ги подрежда по друг начин, най-вероятно по азбучен ред

от това следва, че при копие 1:1 би трябвало да си работи и без това

 

Два пъти я качвам тази Енциклопедия-искам да стартира от твърдия диск.Май че този съвет/от цитата/ е най-близо до това,което съм си мислил.

Проблема при мен още не е оправен.Предполагам,че има някакъв запис в регистрите,който може и да се изчисти,ако преинсталирам Windows-a наново.Да не га урочасвам,но той пък упорито се стабилизира и май засега няма да го преинсталирам/с форматиране на съответния дял/.

Все пак да попитам-някой знае ли дали и къде в регистрите може да има вероятен запис,който да кара Енциклопедията да стартира само от CD устройството?

Или да създам виртуален диск/лошото е,че нямам място на твърдия диск/?

Link to comment
Share on other sites

Ами разбери сам - отвори си един regedit (или друга програма за работа с Регистрите) и ползвай функцията му за търсене- търси името на програмата, фирмата производител, директорията в която е инсталирана (пълен път)... Където са тези данни, там е и всичко останало свързано с програмата и евентуално настройките й за работа (работна директория, директория/устройство където да търси файловете си). Този номер върви за коригиране на пътя до инсталационните файлове на самия Уиндоус, ставал е и за друг софтуер. Има логика да успее и тук.

Link to comment
Share on other sites

не си губи времето да търсиш, в конкретния случай нищо няма да постигнеш : програмата прави проверка с GetDriveType дали устройството е CD-ROM, и също така използва FindFirst и FindNext функциите, като следи за реда в който се намират файловете....

 

хем казваш че искаш да я пуснеш от харда, хем казваш че нямаш място на харда ?!?

 

ако освободиш още малко място, зареди ISO-то в Daemon Tools и така я ползвай

Link to comment
Share on other sites

Ами разбери сам - отвори си един regedit (или друга програма за работа с Регистрите) и ползвай функцията му за търсене- търси името на програмата, фирмата производител, директорията в която е инсталирана (пълен път)...

Да,съвета е много добър-пробвах го-пуснах търсачка>Sirma>има доста записи,но в директория HКEY_USERS са Binary Files,които не са ми много ясни.

Не открих нещо,което да ме насочи.

Иначе по принцип участвам в няколко руски и други чужди форума,където получавам винаги много компетентни отговори на повечето от зададените от мен въпроси-но как да питам за нещо,което е български продукт,който те изобщо не познават?

Не открих нищо,което да ми подскаже нещо в регистрите/което не значи че го няма изобщо/,но все пак благодаря за съвета и отзивчивостта по този въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...