Jump to content
BulForum.com

eMule


ScherZ

Recommended Posts

  • 11 months later...
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

nekoi moje li da mi obesni kak se durpa s toq emule 6toto kato si izbera fail i mu dam download ne se svalq izob6to ili ot vreme na vreme se vkliu4i i po4ne da svalq za okolo 5-10 minuti max. nekoi znae li ot kade e problema :confused

Link to comment
Share on other sites

Не можете просто така да се вмъквате. Трябва културно да си чакате на опашката ;) Имайте малко търпение де! :P

Освен т'ва - използвайте друг порт (не стандартно нагласения 4662) за TCP Clientport (на мен през 4662 ми дава LowID, което най-просто казано не е хубаво). Правете си search-овете с Global (Server) Method. И още - подбирайте файлове с прилично количество сорсове, ако искате работата да стане по-бързо.

 

Едит: Ъм, забрайх да кажа, че колкото повече време работи Мулето, толкоз по-бързо става (е, не очаквайте чудеса все пак). Щото нали разбирате, че като се изключите и все едно сте си тръгнали от опашката и си губите мястото.

 

И последно: въпреки че май си се наглася автоматично, проверете си upload limit-а да ви е по-малък от upload capacity-то.

Link to comment
Share on other sites

Na muleto userite imat rating, koito kolkoto pove4e raboti samata programa i kolkoto pove4e hora svalqt ot teb se povi6ava. I kogato ste naredeni na opa6ka(queue) koito ima pove4e rating izprevarva tezi s po-malko rating. Osven tova vijte dali ste LowID ili HighID. Pri lowID sa6to se polu4avat problemi.

Osven tova userite imat friendly list. Ako ste addnati tam to 6te imate predimstvo pred ostanalite na opa6kata.

Ob6to zeto 4akaite si na opa6kata i tfa e :)

Na men mi e rabotila po cql den bez da svali i 1K no kakvo da se pravi :(

Link to comment
Share on other sites

Ob6to zeto 4akaite si na opa6kata i tfa e :)

Na men mi e rabotila po cql den bez da svali i 1K no kakvo da se pravi :(

taka svalqh Cannibal Corpse-Live Cannibalism.mpg ob6to za mesec i polovina se svali 6tot ponekoga i pi4a go nema6e(tfa e v slsk) a za emule predi malko smenih porta i muleto se poburka(v dobria smisal) :) sq svalqm mn po prili4no :)

Link to comment
Share on other sites

Само да добавя нещо. Гледайте като закачвате нещо дали е цялото. Имам предвид че понякога гледаш нещо готино,закачаш го и изведнъж половината е червено,половината синьо. Тва показва че ще ви се свали половината а другата част ще си я чакате цял живот. Също така се връзвайте към големи сървъри с много файлове за да имате по добър резултат в търсенето....

Link to comment
Share on other sites

Само да добавя нещо. Гледайте като закачвате нещо дали е цялото. Имам предвид че понякога гледаш нещо готино,закачаш го и изведнъж половината е червено,половината синьо. Тва показва че ще ви се свали половината а другата част ще си я чакате цял живот.

Ve4e sa oparih ot toq problem :cry

Ot edin fail 780 MB se svaliha samo 250 MB i sq ne6te i da otlepi :cry

Mnogo kofti e tova :sick

Link to comment
Share on other sites

Imam o6te edno pitane.

Kato se rovih iz userite on queue zabqlqzah 4e ima opciq show details koqto ti izkarva vsi4ki details na izbraniq user (total rating, upload score i t.n.).

Moje li ot nqkade da razbera moq total rating 6toto uj se rovih ma ni6to ne namerih :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

опитвах на 4672 и на 8080 и все си стоя с LowID.

успях да се connect към един server, но ми съобщава следното:

You have a lowid. Please review your network config and/or your settings.

 

Snap_eMule.gif

 

ето тук има един добър tutorial. правя всичко както е там и все същото -> Low ID

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Добре де, пробвай на произволен порт > 1024, напр. аз сега в момента съм на 4872, преди пък бях на 3587 и съм нямал проблеми...

 

да пробвам - добре, но като не съм наясно с тези неща.

- как да разбера кой е оптималния?

- как така произволен? да избера порта на сървъра, към който съм се закачил ли?(не се смейте :blink: )

- няма ли някаква закономерност?

Link to comment
Share on other sites

- как да разбера кой е оптималния?

Не мисля, че има такова животно като оптимален порт :P. Като изключим онези (филтрираните), при които си с LowID, всички останали са еднакво оптимални.

- как така произволен? да избера порта на сървъра, към който съм се закачил ли?(не се смейте  :blink: )

Портът, на който сървърът приема връзки се определя от самия сървър. Когато твойто Муле ще "се връзва", то няма друг избор освен да се съгласи да си говори с него на съответния му порт. След това сървърът на свой ред се опитва да се свърже с твоя клиент (Мулето), на порта, който е зададен в Preferences > Connection > Clientport > TCP, за да се увери че всичко е ОК и че не се опитваш да хитруваш (т.е. кат' ша сваляш, трябва да могат и другите да свалят от теб ;)). Лошото (LowID) идва, когато сървърът не успее да се свърже с теб, било поради филтриране на портове от пръвайдъра, включен personal firewall, router итънъ.

- няма ли някаква закономерност?

Закономерност — не бих казал. По-скоро има филтрирани и нефилтрирани портове. Който и от нефилтрираните да сложиш — 'се става. :)

 

http://www.slyck.com/dictionary.php?entry_id=65

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

някой знае ли колко % от даден видео файл трябва да са изтеглени за да мога да го прегледам предварително?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...