Jump to content
BulForum.com

Батерия на лаптоп


Recommended Posts

Наскоро си взех лаптоп (2-а ръка) и забелязах нещо интересно ,но и обезпокоително.

Значи два пъти, след като в продължение на 3-4 дена не беше ползван, при включване батерията му даваше или 78% или 96% (примерно).

Не го намирам за нормално без да е работил, батерията да пада. Лаптопът седи в сравнително студена стая - не повече от 17-18 С,

ползвам го винаги през зарядното му устройство. Батерията като гледам ще се ползва доста рядко.

Дадох му настройка за щадене на батерията. Как трябва да се поддържа - на 100% или на по-малко ?

Трябва ли да се разрежда батерията до 0 от време на време или не?

Ще се радвам хора с опит в тая област да дадат съвети . Мерси

Link to comment
Share on other sites

Нормално е, още повече щом е втора ръка и е бил ползван преди това. Засечи процента на износването й с някоя програма, за да добиеш по-точна представа колко още ще издържи. Мисля, че няма нужда да я изтощаваш докрай и после да правиш пълен заряд, тъй като това е необходимо само при първите 2-3 зареждания, но нищо не ти пречи поне веднъж на 2-3 месеца да го правиш.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох , че ако няма да се използва на батерия лаптопа, е по-хубаво да се махне.

Така че сигурно ще я разредя до 50% и ще я сложа в хладилника :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Прочетох , че ако няма да се използва на батерия лаптопа, е по-хубаво да се махне.

Така че сигурно ще я разредя до 50% и ще я сложа в хладилника :rolleyes:

Аз моята съм я махнал,защото не я ползвам.Зареди си я на 100% и си я махни.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...