Jump to content
BulForum.com

HUMMER vs MERCEDES G-class


TeQuila^^

Recommended Posts

Ако ще сравняваш нещо с Хамър нека поне да е от неговия клас :)виж "джипчето" на Ламборджини става за сравнение с Хамър-а (те даже и на външен вид си приличат) ;)

 

Иначе конкретно по питането ако ще си го караш в града и от време на време някой друг пикник-Мерцедеса, но ако ще ходиш да си ........ бъбреците някъде из чукарите или ще "газиш" блатата-Хамър :)

Link to comment
Share on other sites

@ KOTAPAH

Mercury-то баща ми го конфискува и ми даде това да карам докато си купя нещо ново. Навигатор-ът е по-слаб на ускорение от място, обаче е по-еластичен. Всъщност всичко му е по-добро, само ме дразни, че е нестабилен по завоите.

Иначе съм съгласен с теб - Range Rover е истината. Уникален автомобил.

 

@ 4 MOTION

Те не че не вървят, но са много квадратни и вътре е ужасно шумно при висока скорост.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще трябва да срвняваме HUMMER-a с нещо друго то тогава трябва да сложим до него БТР. G класата е пъти нат HUMMER, а и тези HUMMER тето са плъзнали нямат нищо общо с воения вариант. Ако говорим за тази му разработка твърдо гласувам за него иначе за G500. :punk

Link to comment
Share on other sites

@ motorista-R1

Тези в Кемъл Трофи обаче нямат нищо общо със заводската версия, освен шасито и и двигателя всичко е сменено. Купето се реже, вътре всичко се сменя, окачването се сменя...

 

@ mandirimuniak

Това май се отнася за Н1, поне аз не съм го срещал за Н2. Може и да се бъркам.

Link to comment
Share on other sites

Az lichno sym za voennata vesiq na [Hummer-a] (bez karteshnicata estestveno). Tva chudo ima garantirani 5 godini bezproblemen jivot pri vsekidnevno karane v planinski presechen pustinen ili kakyvto iskate teren. Ne sym zapoznat dobre s ruskite dzipove no veroqtno i medzdu tqh mogat da se namerqt dobri mashinki.

Link to comment
Share on other sites

Като си говорим за вседеходи хамъра може да качи 45см бурдюр което се съмнявам че мерцедеса може да направи.

 

 

 

Az tezi,kadeto gi vidiah pred hotel Marica ,malko me samniavat da kachat 45 sm bordiur !

 

Na visochina sa kolkoto G 500

Link to comment
Share on other sites

Meрцедеса е и по-икономичен.Все пак не гори колкото Хамъра и съм сигурен, че го бие на старта и във всичко.

 

 

 

 

 

Neznam kolko gori V8 AMG , ama sam siguren ,che hich ne e malko !

 

A i ima znachenie dali karash s 80 km/h ili sa 200 km/h !

 

I az predpolagam che G500 shte bie H2 , no ne znam , shte mi e interesno !

Link to comment
Share on other sites

Az lichno sym za voennata vesiq na [Hummer-a] (bez karteshnicata estestveno). Tva chudo ima garantirani 5 godini bezproblemen jivot pri vsekidnevno karane v planinski presechen pustinen ili kakyvto iskate teren. Ne sym zapoznat dobre s ruskite dzipove no veroqtno i medzdu tqh mogat da se namerqt dobri mashinki.

 

Аз пък знам че са проектирани за 12 години военна служба

Link to comment
Share on other sites

ми моята лубима кола е мерцедес но чеасно да си кажа предпочитам хамър х2 като го гледам просто огромно е и тва за мен е просто уникално много ме кефи иначе и г не са лощи те и рейдж роувъра са на 2ро място след хамъра за мен !

Link to comment
Share on other sites

Това, че Мерцедесът е по-икономичен зависи от двигателя. Имам познат с Н2 и твърди, че му гори 18, което е нормално. Сега ако вземеш дизелов Мерцедес, ще гори по-малко, ама 5.0 мотора гори приблизително същото, а за 5.4 AMG-то да не говорим.

 

А за ускорението, G-класата има много слабо ускорение. Ако не се лъжа, Н2 набираше за под 10 секунди, а G500 за 10 и малко. За по-слабите двигатели да не говорим.

Link to comment
Share on other sites

kato se ima predvid 4e H2 teji po4ti 3tona!!!!!!!!!!!!!

H1 : 0-100km/h 15 sec V8 6500 turbo diesel 205 bhp 3500kg!!!!!!

 

 

A "Kasata" po-malko li teji ???!?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

"Касата" е към 2 тона. Всички технически данни ги има в сайта на Мерцедес, включително ускорение и максимална скорост.

Link to comment
Share on other sites

при тези коли няма нужда да се говори за ускорение този които е с джип едва ли се интересува от ускорението на автомобила си поне това е моята логика има по важни неща от времето от 0-100км/ч например комфорт и т.н.

Link to comment
Share on other sites

sashto taka prehodimost

gledah vav balkana kak edin G-klas ostava vav vazduha parvo na 3, a posle i na dve kolela kato se blokira predavkata na svobodnite kolela taka che kato padnat da ne preboksuvat.

 

tova sigurno go moje i hummer-a no az sam fen na G-klas

Link to comment
Share on other sites

при тези коли няма нужда да се говори за ускорение този които е  с джип едва ли се интересува от ускорението на автомобила си поне това е моята логика има по важни неща от времето от 0-100км/ч например комфорт и т.н.

 

 

 

Tuk ne govorim samo za G klassata i Hummer-ite , koto se izpolzvat v planinata !

 

Vse pak i na G i na Hummer ,nai-novite im proizvedeni ,sa po-zagladeni i s moshtni motori kato V8 na Mercedes-a ........

 

No ima i takiva ,koito se izpolzvat samo na presecheni tereni :P

Link to comment
Share on other sites

vzimate si edna stara ruska ma6ina(t.e. nqkakav djip) i minavate otkadeto si iskate za kakvo da davte tolkova pari za hummer ili za mercedes ;) :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...