Jump to content
BulForum.com

Wifi adapter добавяне на антена


Recommended Posts

Здравейте искам да попитам къде са антените на това Wifi адапторче искам просто да ми кажете/покажете(на снимката) от къде да си запоя коаксиално кабелче за извод на антена .post-313019-0-88098300-1322760638_thumb.jpg

 

ако трябва да прикача по хубава снимка ?

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам, ще да е златистото слотче

Погледни тази снимка : http://76.my/Malaysia/laptop-wifi-card-intel-2200-b-g-mini-pci-0810-26-bee@11.jpg

На нея е златистото слотче до което пише Main например. Трябва да имаш същото :)

Link to comment
Share on other sites

за слотчето знам обаче да си купя таквос слотче ми излиза 20ЛВ а за тези пари направо ще е по добре да си купя ново wifi адапторче въпроса ми е знаете ли от къде да запоя коаксиален кабел че да си изкарам за антенка без тея гадните UFL букси(дет струват майка си и баща си)

Link to comment
Share on other sites

Ами към него де.

Погледни от другата страна дали не се вижда къде е запоено.

И запояваш към средният извод и към масата /останалото/ :))

Link to comment
Share on other sites

Да но като меря външната част от буксата и вътрешната с мулти-цета ми показва че има връзка между тях така ли трябва да бъде не съм много запознат с тези антени

Link to comment
Share on other sites

Маймуни с трици не се ловят. За 2,4Ghz си иска добре направена антена, иначе ще имаш Wi-Fi линк, ама през крив макарон....

Link to comment
Share on other sites

антената няма да я правя аз просто ми я изготвят по поръчка

Сигналът минава по централното жило на коаксиалният кабел, а оплетката служи за екран и респективно не би трябвало да е свързана на късо с жилото за сигнала?

Честно казано, ще трябва да запояваш много добре, за да направиш нещо евентуално...И ако бях на твое място, сигурно щях да си купя някое адаптерче Roline с 3dBi антенка, например

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...