Jump to content
BulForum.com

shoplifters


HEKTIK

Recommended Posts

Откраднах книга. От библиотека. Още се мразя за това, макар че тогава имах своите причини и оправдания за пред себе си.

 

Това, за тръпката, не мога да го оправдая. Разбирам го, но не мога да го оправдая, макар че клептоманите са психично болни хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Еми то се почва с дъвчица две и се стига до затвор! Според мен това са супер глупости! Да крадеш ..... :sick :sick :angry1 :angry1 :sick:

Тая тема незнам даже защо я има ...

Link to comment
Share on other sites

Еми то се почва с дъвчица две и се стига до затвор! Според мен това са супер глупости! Да крадеш .....  :sick  :sick  :angry1  :angry1  :sick:

Тая тема незнам даже защо я има ...

брей,кви сте моралисти всички,само някви възмутени граждани пишат дотук!голямата работа,че някой задигнал 5 дъвки и 2 вафли,хората България изнесоха,вие тук сте седнали да размахвате назидателно пръст за някакви дребни хави. :huh: :angry: :(

Link to comment
Share on other sites

брей,кви сте моралисти всички,само някви възмутени граждани пишат дотук!голямата работа,че някой задигнал 5 дъвки и 2 вафли,хората България изнесоха,вие тук сте седнали да размахвате назидателно пръст за някакви дребни хави. :huh: :angry: :(

[/quotе

 

И като са дребни дай да крадем ли ??! :confused :angry:

А ... нещо лошо ли има в морала??

 

брей,кви сте моралисти всички,само някви възмутени граждани пишат дотук!голямата работа,че някой задигнал 5 дъвки и 2 вафли,хората България изнесоха,вие тук сте седнали да размахвате назидателно пръст за някакви дребни хави. :huh: :angry: :(

 

И като са дребни дай да крадем ли ??! :confused :angry:

А ... нещо лошо ли има в морала??

Link to comment
Share on other sites

Крал съм книги от "Вазов" чипсове от бутките пред старото даскало (пред новото има само кафета ...)дъвчици и бонбонки ,семки ...няма да чакам по половин час за едни цигари само защото продавачката е прекалено заета да обсъжда някаква сапунка.

Кражбата е нещо много лошо :angry: и има нещо вярно в това че от дъвките и от бонбонките се почва един познат си провали образованието (за живота още не е сигурно) точно заради кражба :angry1

Link to comment
Share on other sites

Веднъж като малка свих една близалка. Тръпката наистина беше огромна. Направо ми трепереха краката... Но от тогава нищо(софтуера не се брои, нали?). Само като си помисля, че това, което свия, ще трябва да го плати този, който работи на това място, ми е абсолютно достатъчно да не го правя. Виж, за кражбата на книги... Аз съм потърпевша. Редовно някой ми свива моите книги и си ги обявява за свои, което доста ме вбесява!

Моля, не крадете книги от библиотеката, защото за обикновените членове няма да остане нищо :cry Ужасно е да не можеш да намериш нещо, което търсиш, защото някой го е свил.

 

edit:

тази вечер чаша за мартини. красива е.

хахахахахах

Е т`ва ме разби.

 

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

тази вечер чаша за мартини. красива е.

Link to comment
Share on other sites

Пробвали ли сте?Понякога си мисля,че тръпката е по-голяма от тръпката при rollercoaster или бънджи.

 

Искаш да ми кажеш че това:

 

shoplift.jpg

 

е = на това ?!

 

vt1.jpg

 

 

vt2.jpg

 

 

:wtf:

 

(в ролята на скачач - бай Мартин)

 

edit. който не е скачал незнае за какво става въпрос след 10 скока...

А който направи 10 скока един след друг на Витинята дето е 130 метра моста, аз ще скоча без въже след него :ghost

Link to comment
Share on other sites

ami az po princip ne go odobrqvam ama 1 pat bqxme sednali s priqteli v ki4uka v edno zavedeni PELIKAN sq neznam kak se kazva namira se to4no do neptuna i bqxme priqtno po4erpeni servitiorkata qvno e zabelqzala tova i re6ila da ni premetne s 2lv v smetkata az dosta se qdosax . bqx s edno malko skuter4e s GOLQM bagajnik i go napraskax do dupka s 4a6i i 4inii . sled koeto servitiorkata xodila do priqtelq mi da si iska 4a6ite no taka i ne si i gi varnaxme ne tolkova za parite me fana qd a za tova 4e za 2lv se napravi na luda i se opita da ni opari to4no ot tova se qdosax i zatova napravix taq glupost makar 4e ne sajalqvam 6toto i dadoxme dosta dobar urok sledva6tiq pat kato re6i da napravi takava glupost na nqkoi 6te pomisli kak e platila si4kite 4a6i i 4inii ot onazi ve4er :D

Link to comment
Share on other sites

Пробвали ли сте?Понякога си мисля,че тръпката е по-голяма от тръпката при rollercoaster или бънджи.Друг път си мисля,че границата междy shoplifting-а и клептоманията е тънка...

Моите завоевания са малки:лак за нокти,който не ползвам(от Бонжур),мокри кърпички(на морето),Орбит(зелен,мисля)...и сега малко по-големите неща-един диск Best of 80s(от една сергия в Несебър) и една дрънкулка за врата,на която имаше знака на Металика.Все неща ненужни  :D Какви мислите вие по тази теми и има ли с какво да се "похвалите"???

Това срещу площадчето където са Зорницата и Севината ли е ? Това едно на ръка. Продавал съм на морето 1 месец (точно там, макар и не на същата сергия). Мога да ти кажа че от парите които ми платиха ако всички *шоплифтъри* ми бяхте минали през сергията щях да си плащам за да работя. И защо? Само за да може някой комплексар търсещ псевдо силни усещания да си избие комплексите? Бънджи = кражба кура ми Янко. Еми не че нещо ама не е ли тъпо. Нямали сте пари. Ми аз да не би да имам? Мама кара мерцал, тати баварец нали? Ама съм имал родители които да ми покажат тва е хубаво тва не е хубаво. И ако бях хванал някой да краде от мен щях да го ритам достатъчно за да се научи на малко морал. Щото кражбата не е хубаво нещо. И вие определено не сте минавали от другата страна, иначе нямаше да посегнете на нищо. И не че нещо ама 0v3rm4n много ме изненада със сравнението с кражби на предмети и софтуер. Просто си мисля че ако не можеш да оцениш МАЛКАТА разлика няма смисъл да те убеждавам изобщо. И въпроса е не дали ще откраднеш дъвка или кола, въпроса е принципен. Аре ся убийте ме с камъни

Link to comment
Share on other sites

Аз като малък пък не обичах да крада. Даже до 18 години не си спомням да съм откраднал нещо, освен пари от нашите (горе долу към 8-9 годинки) и при последните няколко опита бях разобличен и повече не барах. Лошото е че като голям вече повече гледам да го правя. Но го правя по-скоро като за наказание на другия. :) По принцип много обичам когато сме седнали в някое барче компанията и някой алкохолик да се прави на баровец и да покаже че има много пари и иска да ни черпи. Последния даже си изяде и боя на края, защото много не си мереше приказките (хем почерпил, хем набит). А на един друг пък като си вадеше парите и постоянно му падаха на земята по някой лев, при което всеки предърпваше по малко и така до около 200 лв. общо(че няма да му ги връщаме я :P ). А бе какво да ви кажа. Радвам се когато някой алкохолик реши да ни почерпи, само че трябва да стои далеч от нас и да не приказва. :) А в Тони 2000 пък нашия сервитьор ме ядоса на края и за наказание му взех четката за масата, която беше точно на едно шкафче до нашата маса. Ама хубава работа ми върши де, особено като има някъде косми от кучето и трябва да ги махам.

Иначе кражбите аз не ги одобрявам. Предпочитам да си платя даденото нещо, от колкото да правя такива глупости. Освен ако отсрещния не ме предизвиква. Всеки има нужда от пари все пак.

ami az po princip ne go odobrqvam ama 1 pat bqxme sednali s priqteli v ki4uka v edno zavedeni PELIKAN sq neznam kak se kazva namira se to4no do neptuna

Последно се казваше Щайгата, ама удари фалита. Сега гледам че пак някой го е взел и го е отворил, ама не знам вече как се казва.

 

ЕДИТ: А това сравнение за политиците и за софтуера е просто глупаво. Това са съвсем различни неща едно от друго.

Link to comment
Share on other sites

Крал съм като малък доста неща и по-малко ценни и много скъпи. НО се гордея не с факта че съм ги задигнал, а с това че вече не го правя. (нарочно не конктретизирам какво съм задигнал за да не си го познае някой).

Сега "кражбите" които правя са да си взема билет до ихтиман когато пътувам за София или пък да си принтирам фалшива карта за градски транспорт (в Пазарджик преди няколко години беше възможно). Друго в момента не се сещам. Искам да кажа че не се срамувам от това, че ощетявам БДЖ например. Защото системата е такава, че ако не си избиеш парите отнякъде нема как да преживееш. Защото отивам да си платя таксата за семестъра - пращат ме в банка да направя превод. За превода ми взимат 1,50 - 2,50 зависи от банката. Това са точно онези пари които икономисвам от билтите на отиване и връщане.

А преди мисля не е било нужно да превеждаш парите по банков път. Системата която въведоха да си получават хората заплатите от банкомат - при теглене се узържа някаква сума, която требва да се избие по някакъв начин. Ако имаше начин и от енергото щех да крада!

но не си мислете че съм някакъв побъркан зуладжия - минало ми е, сега просто разсъждавам какво трябва да прави човек за да не го премаже системата.

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ: А това сравнение за политиците и за софтуера е просто глупаво. Това са съвсем различни неща едно от друго.

Кражбата си е кражба независимо дали крадеш дъвки или софтуер, това което си написал горе е просто да си спокоен пред себе си. Е, аз поне си признавам - крадец съм и то голям :D

Link to comment
Share on other sites

Oсма заповед

"Не кради."

Една жена решила да изпрати своята голяма семейна библия на една своя роднина. Докато приемал обемистия пакет, пощенският служител попитал:

- Нещо чупливо?

- Само Десетте Божии заповеди – бил отговорът.

Link to comment
Share on other sites

Кражбата си е кражба независимо дали крадеш дъвки или софтуер, това което си написал горе е просто да си спокоен пред себе си. Е, аз поне си признавам - крадец съм и то голям  :D

Кое където съм написал. Че съм различен от теб ли? Хора всчкакви на този свят. А това за софтуера, не е много така. Ако трябваше да си го купувам, просто нямаше да го правя, ами щях да карам с безплатни продукти. За всичко вече си има безплатни заместители като линукс ;) , към който си и мисля да преминавам вече, единствената причина е че нямам време и не ми се занимава много с това. Така или иначе от компютъра си нищо не печеля, за сега.
Link to comment
Share on other sites

За магнит на електромера не си ли чувал?  :ghost

 

Ами електомерите са вън на 15-20 м. от къщата в кутия. И има една дупка, дето инкасатора гледа числата. :) Просто няма достъп. Ама ако имаше начин щях да пробвам.

Link to comment
Share on other sites

@breakneck kazva se ve4e kur6um xan onzi den pak bqxme ama ne be6e tazi servitiorka ne e lo6o kato obstanovka ama e v ki4uka tam sqko ne6to e za maximum 3 meseca posle falit....samo neptuna izdarja dosta mnogo :D

Link to comment
Share on other sites

абе свиването на нещо дребно понякога е весело ... оня ден си свих една чашка от едно кафе, някак си весело се чувствах не че нещо де ... пър и предишния път в кафето питах дали ще ми я продадът /щото исках определена чашка/ и те не се навиха и др. път си я взех без да питам ...

Link to comment
Share on other sites

като малка се спуквах-гепихме кво ли не!

ама сега вече нещо ми е съвестно,представям си колко гадно би ми било на мен и нещо се отказвам :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...