Jump to content
BulForum.com

Замяна на оригиналната батерия


Good_God

Recommended Posts

Здравейте.

 

Не намерих много мнения по въпроса ми из нета, затова пиша тук. Наскоро (смятайте го 3-4 месеца) станах собственик на HTC Wildfire S. Смартфончето е екстра, със сума ти приложения и т.н. Но отново опряхме до проблема на всички смартфони - живота на батерията. Разбира се, след много игра с това и онова приложение, батерията няма как да издържа много. От друга страна, много хора компенсират това с инсталиране на приложения, за удължаване на живота на батерията. Хубаво, но пък за какво сме си взели тези смартфони, ако не можем постоянно да ползваме благинките им?!

Та тези дни се разрових в Ebay, и видях, че там продават батерии за моя модел, които са с капацитет до 3500 mAh. Оригиналната батерия на смартфона ми е 1230 mAh. Рових се половин ден, да търся инфо за тези батерии, дали имат специфичен начин на зареждане, или дават някакви дефекти. Както писах по горе, не намерих достатъчно отговори по тези въпроси. Питах се, има ли такива от вас, който са си купували подобни батерии за смартфони, с по-голям капацитет? Как се представят подобни батерии, и дали примерно ако оригиналната ми батерия издържа до към ден и половина с едно зареждане, то тогава батерия с почти тройно по-голям капацитет, ще издържа ли 3 пъти по-дълго време? И дали подобни батерии се зареждат по по-специфичен начин? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

първо се загледай в снимките на увеличените батерии. обикновено са с по-големи физически размери и вървят в комплект с нов заден капак за телефона. при някои модели и специфичния им дизайн това хич не е удачно решение -например за моя HD2, батерията е в средата и ако сложа двойна батерия с нов капак гледан отстрани се получава кат боа глътнала слон).

иначе не са нищо особено - просто имат повече клетки и се зареждат за повече време.

другия вариант е да гледаш батерии, аналогични на оригиналната, на които просто пише произволно число, хрумнало в този ден на 11годишния китайски инженер, който лепи етикетите.

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за подобна батерия, която наистина си върви и с заден капак. Така или иначе нямам нищо против боите глътнали слон... ;)

http://www.ebay.com/itm/EXTENDED-BATTERY-BACK-COVER-HTC-WILDFIRE-S-G13-G-13-/250886713968?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a6a037270

Колкото до 11-годишните китайски инженери - досега, нещата които съм купувал от Ebay, винаги са били от...хайде да не се мъча да го превеждам - Top-rated seller. :) От близо 20-ина покупки от Ebay досега "лимон" не съм получавал.

А и не на последно място - цената на батериите е страшно примамлива...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

 

Не намерих много мнения по въпроса ми из нета, затова пиша тук. Наскоро (смятайте го 3-4 месеца) станах собственик на HTC Wildfire S. Смартфончето е екстра, със сума ти приложения и т.н. Но отново опряхме до проблема на всички смартфони - живота на батерията. Разбира се, след много игра с това и онова приложение, батерията няма как да издържа много. От друга страна, много хора компенсират това с инсталиране на приложения, за удължаване на живота на батерията. Хубаво, но пък за какво сме си взели тези смартфони, ако не можем постоянно да ползваме благинките им?!

Та тези дни се разрових в Ebay, и видях, че там продават батерии за моя модел, които са с капацитет до 3500 mAh. Оригиналната батерия на смартфона ми е 1230 mAh. Рових се половин ден, да търся инфо за тези батерии, дали имат специфичен начин на зареждане, или дават някакви дефекти. Както писах по горе, не намерих достатъчно отговори по тези въпроси. Питах се, има ли такива от вас, който са си купували подобни батерии за смартфони, с по-голям капацитет? Как се представят подобни батерии, и дали примерно ако оригиналната ми батерия издържа до към ден и половина с едно зареждане, то тогава батерия с почти тройно по-голям капацитет, ще издържа ли 3 пъти по-дълго време? И дали подобни батерии се зареждат по по-специфичен начин? :unsure:

 

Много зависи. Може да купиш добра батерия, но може да купиш и такава, която ще откаже да се зареди или ще ти прави парчета. Аз съм купувал идентична батерия само. Не съм купувал такава с уголемен капацитет, но един колега си купи 2 различни за неговото HD2. Едната му правеше проблеми - рестартиране на телефона насред разговор. Другата май си я ползваше до последно.

 

Отвори форума на XDA Developers. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1037

 

Там по принцип хората коментират различните модели, които се предлагат като заместители. За съжаление, сега виждам, че раздела за Wildfire S е много беден. Има обаче една тема за използване на батерия от HTC HD7.

 

Разгледай.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...