Jump to content
BulForum.com

Triabva li da se preinstalira Win-a?


Recommended Posts

Az kato si smenq videokartata i go preinstalirram kamoli za takava mashtabna promqna !!!

 

Vij ako ti e nared i nqmash vreme v momenta - pak shte vyrvi - ama nqma da usetish 100% moshta na novite komponenti a moje i da ima "some problems" (ne che se seshtam kakvi ama)....

 

Offtopic:

Preinstalaciqta mu e maikata - az pravih pone 10 minalata sedmica - zashtoto kato si izgasq PC to i kato go zapalq i WIN-a veche ne pali ...

 

Haide sys zdrave !!!!

Link to comment
Share on other sites

Az kato si smenq videokartata i go preinstalirram kamoli za takava mashtabna promqna !!!

 

Vij ako ti e nared i nqmash vreme v momenta - pak shte vyrvi - ama nqma da usetish 100% moshta na novite komponenti a moje i da ima "some problems" (ne che se seshtam kakvi ama)....

 

Offtopic:

Preinstalaciqta mu e maikata - az pravih pone 10 minalata sedmica - zashtoto kato si izgasq PC to i kato go zapalq i WIN-a veche ne pali ...

 

Haide sys zdrave !!!!

Misulta mi e zaduljitelna li e???Ili moje da trugne i taka??? :confused
Link to comment
Share on other sites

Misulta mi e zaduljitelna li e???Ili moje da trugne i taka??? :confused

С риск да повторя някой бих казал, че е препоръчително да се инсталира начисто уинбоза. Все пак когато сменяш дъно се променят доста нещица "за процесора не се отнася реинстала".По принцип може да караш и без преинсталация но тогава се натрупват драйвери които в един момент могат да си създадат проблем и да се ядосваш, че не си преинсталирал. :) Пак казвам може и без но е препоръчително даго направиш "спестява нерви". УСПЕХ :)

Link to comment
Share on other sites

При смяна на процесор, памет или видеокарта ни най малко не е необходимо преинсталация, но при смяна на дъно е желателно въпреки, че ако старото дъно е било с чипсет на VIA и новото също е VIA няма никаква нужда от преинсталация ;) windowsa сам ще си поика драйвери за звук или нещо друго ако му потрябва.А ако чипсета е на друг производител windowsa просто няма да тръгне ще ти даде грешка и щеш не щеш ще трябва да преинсталираш(това важи за windows xp, но ако е 98 ще трагне и ще започне да търси драйвери за контролери,....... и т.н. :) В крайна сметка ако имаш инсталиран много софтоер(както е в моя случай) и може да минеш без преинсталация на ОС-то недей да преинсталираш, но ако нямаш моного инсталиран софтоер и няма да ти онеме много време да го качиш пак по добре си направи нова инсталация :)

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаш много софт, преинсталирай на момента :-) Преди около месец си смених дъното и то не с кой знае колко различно /за просветените смених ASUS CUSL-2 s ASUS TUSL-2, разликата е минимална дори на външен вид/ и едвам си оправих ХР-то. Ако си с ХР пробвай Repair, много пъти ми е помагало.

Link to comment
Share on other sites

Значи задължително преинсталирваш. Без тва при смяна на дъно ХР изобщо не пали. Дава син екран. При процесор или РАМ няма толкова голяма нужда. Но при дъно задължително

Link to comment
Share on other sites

Не трябва - ако е същата марка дъното и не се прехвърляш от АМД на Интел или обратно - няма проблеми. Смених си дъното (малко по-нов чипсет, същата марка, АМД) и върви като пушка ХР-то без преинсталация - никакви проблеми. Ако сменяш с друга марка на дъното - не знам, не съм го правил. Ако сменяш други компоненти (СРU, Видео, РАМ) пък изобщо не трябва да се притесняваш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...