Jump to content
BulForum.com

shortcut


samkijot

Recommended Posts

проблема е следния - при натискане на space-а(шпацията :)) се зарежда една програма(lavalys everest). програмата е portable. не намирам в настройките възможност за пряк път за стартирване, но не вижда какво друго може да е. изтрих от регистрите всичко, което е свързано с въпросната програма и пак не става. като изтрия папката, където се намира - системата иска ръчно да посоча къде се намира exe-то :unsure:

някакви идеи?

 

пробвано е и с друга клавиатура и пак същото. т.е. проблема не е хардуерен.

Link to comment
Share on other sites

Разгледай какво ти се стартира с Windows. 90% съм сигурен, че е някакъв скрипт.

гледах. проверих всеки един процес, но не открих нещо, което да предизвиква подозрение.

Link to comment
Share on other sites

От къде си я свалил и още първият път след пускането и забеляза това... ако е така, прати ми я, ще разгледам дали е от нея и ако е, ще видя как да я оправиш и ще ти кажа.

 

Какъв ти е windows-а и клавиатурата ти има ли опция за нагласяне на клавиши по принцип.

Link to comment
Share on other sites

От къде си я свалил и още първият път след пускането и забеляза това... ако е така, прати ми я, ще разгледам дали е от нея и ако е, ще видя как да я оправиш и ще ти кажа.

 

Какъв ти е windows-а и клавиатурата ти има ли опция за нагласяне на клавиши по принцип.

ами то проблема е при един приятел, но то аз съм му слагал всичко. програмата е portable и не е правила преди подобен проблем, а клавиатурата му е обикновена и не позволява нагласяне на клавиши.

Link to comment
Share on other sites

А какви други програми има инсталирани? FlexType примерно или друга програма с която може да настройваш някакви такива - примерно AutoHotKey

 

Има ли на десктопа или в quick launch-a икона на тази програма с нагласен shortcut ? (само шпация не би трябвало да го приема но провери все пак)

Link to comment
Share on other sites

С windows 7 ли е? Защото там имаше хот кейс, докато при XP ги няма и малко трудно стават такива промени.

Обаче, ако не е програмата, нито клавиатурата и не е нагласене с нещо допълнително, то тогава е от shortcut-а на самата програма... независимо къде е, ако на properties е нагласен клавиш мисля, че го помни. За това се пробвайте да намерите иконката и да премахнете настройките върху нея, ако има някакви.

 

До колкото знам този клавиш не може да бъде заменен да изпълнява друга такава функция и да пренабрегне стандартните настройки. И в момента изобщо не мога да се сетя от къде е този проблем.

 

Не си спомням дали тази програма имаше опция за настройване на клавиши и какви функции да изпълняват, обаче сигурен ли си, че сте проверили от всякъде, по менютата на програмата и всичко останало?

 

Впрочем еверест си е достатъчно портативна и без тези пипани работи.

Link to comment
Share on other sites

А какви други програми има инсталирани? FlexType примерно или друга програма с която може да настройваш някакви такива - примерно AutoHotKey

 

Има ли на десктопа или в quick launch-a икона на тази програма с нагласен shortcut ? (само шпация не би трябвало да го приема но провери все пак)

не, няма инсталиран flextype и в quicklaunch-a я няма въпросната програма.

 

С windows 7 ли е? Защото там имаше хот кейс, докато при XP ги няма и малко трудно стават такива промени.

Обаче, ако не е програмата, нито клавиатурата и не е нагласене с нещо допълнително, то тогава е от shortcut-а на самата програма... независимо къде е, ако на properties е нагласен клавиш мисля, че го помни. За това се пробвайте да намерите иконката и да премахнете настройките върху нея, ако има някакви.

 

До колкото знам този клавиш не може да бъде заменен да изпълнява друга такава функция и да пренабрегне стандартните настройки. И в момента изобщо не мога да се сетя от къде е този проблем.

 

Не си спомням дали тази програма имаше опция за настройване на клавиши и какви функции да изпълняват, обаче сигурен ли си, че сте проверили от всякъде, по менютата на програмата и всичко останало?

 

Впрочем еверест си е достатъчно портативна и без тези пипани работи.

с XP е.

погледнах в properties на самото exe и нямаше такава команда.

самия everest няма опция за настройка на клавишите. при мен е същата версия и съм я разглеждал подробно, но такова нещо като "бърз клавиш" няма.

Link to comment
Share on other sites

Все някой или нещо го пуска. Прегледай старт менюто, виж какви програми има пуснати и пробвай в safe mode дали ще го прави.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...