Jump to content
BulForum.com

Nqkva strancia takava izmisline


ZGAN

Recommended Posts

... i izpolzva 32 ili 64 bitovo kriptirane taka che e absurd da vidish username parola ili url...

Takova kriptirane nikoi veche ne izpolzva. Moje da se dekriptira na star Pentium za 5 min ;) . Triabva ti neshto mnogo po-seriozno. Ne znam kakva e programkata, no vsichki up-to-date sredstva za razrabotka po princip poddarjat md5 i sha1 heshove, koeto e standarta v momenta.

Link to comment
Share on other sites

1 Da razbira se 4e e lesno da se razbere parolata, ama vse pak tozi kojto razglejda stranicata trqbva da se seti kak da go napravi, a toj moje da sloji i script kojto da zabranqva butona"view source"

2 ZGAN razgledaj www.bravenet.com tam predlagat razli4ni free uslugi m/u koito e i password protection na stranicata ti.

Link to comment
Share on other sites

I skript deto zabraniava view sorce da sloji6, vse taia - sorce e v cache na IE ili kakavto e tam browser-a - t.e. na hard disk-a - vinagi moje6 da go razgleda6 dori s Notepad... :D

BTW sa6toto vaji dori i ako skripta e vav van6en .js fail - toia fail sa6to se svalia ot browser-a na HDD v cache. :D Tova mu e hubavoto na JavaScript - niama skrito-pokrito...

 

Ima re6enie koeto e sravnitelno prosto i sravnitelno sigurno ( a moje i po-sigurno da se napravi... )

i to e sas CGI script - primerno na perl ;)...

Re6enieto ne vklu4va ni6to ot strana na servera kato iziskvania (osven da ima perl...)

taka 4e teoreti4eski bi triabvalo da raboti na vsiakakvi OS s instaliran perl.

I ne samo na serverite na www.bravenet.com ....

Imam i gotov code za tova, no vijdam 4e tekat razmestvania - 6te go uploadn-a

tia dni kato se namestiat ne6tata... ako vse o6te niakoi se interesuva de...

 

Ako e tolkova spe6no, moje da go pusna i na email-a na tozi koito iska...

Link to comment
Share on other sites

ave ti ako mi razbiesh 64 bitov encription car shte te napravq :))) ako go napravish puk sus star pentium shte ti dam kvoto pojelaesh :))) ti lud li si ve??? V momenta e-pay polzvat 128bit encription na Thawte, dopredi godina i polovina polzvaha 64 bit, kvo shte mi kajesh che sus star pentium shte vlezesh v epay shte si zapishehs nomeracata na vsichkite debitni karti li?????

Link to comment
Share on other sites

Stava6e vapros za javascript code koito Ranger predloji malko po-nagore...

Ako ima6 predvid moia post de...

 

niamam spomen da sam kazval, 4e moga da razbia 128bit encription, no zdrave da e - kakto kazal edin na drug - moabet da stava... samo deto ne razbrah kakvo predizvika tozi tvoi post...

 

Nali pravi6 razlika mejdu Java i JavaScript?!

 

cheers :beerchug

Link to comment
Share on other sites

da ve, to tova super lesno da se vidi prez nego....imah edna programka bazirana na java s koqto lesno se raboti i tochno tozi nomer s parolite go pravi, dori mojesh da si slagash vutre v zavisimost ot koi user otvarq opredelen link i izpolzva 32 ili 64 bitovo kriptirane taka che e absurd da vidish username parola ili url, samo che trqbva do go izrovq... znachi tova go bqh slojil v lovepotion.hit.bg > vij v admin entrance dali mojesh da vidish imeto na programkata nqkude shtoto az sega nqmam java virtual machine puk to e java script :)

ami otidoh na lovepotion.hit.bg.... dosta info za razmisal ima v source na strani4kata:

 

  <p><applet code="joylock.class" width="209" height="152" align="top">

      <param name="generator" value="Created with the Applet Password Wizard 3.0 www.coffeecup.com">

      <param name="GENERAL" value="3|11|000000|FFFFFF|pmxuwnkazfstdqhljorvgyeibczrflsdzlxrf46253.olb|_self|Login Complete.|Enter Username and Password|incorrect.htm|_self|">

      <param name="0" value="9|8|20|5|pedjwcigosrbtuhmyanfkxlzqvfoifoijrsorpbwbisfismknfmgis46253.omp_jbwt">

      <param name="1" value="5|8|20|5|tekhgynquxlmwirfosbpdjzacvmbkkxkqzbenokyqgaoiyanqg46253.dal_rbkp">

      <param name="2" value="6|8|20|5|fthximejlnbrkcavdusgzyqopw_oiiv_ixpgtelinxjblrnbexj46253.cbf_sgia">

    </applet></p>

 

Tova li ti triabva6e? - Applet Password Wizard 3.0 www.coffeecup.com...

Link to comment
Share on other sites

chochosan wrote:

izpolzva 32 ili 64 bitovo kriptirane taka che e absurd da vidish username parola ili url

 

 

Ami ne e 4ak takav absurd ;) .... otne mi 10 minuti da vliaza na saita ti... sorry :beerchug ...

6te ti PM-na podrobnostite (userite i parolite)... pomisli za ne6to po-sigurno.

64 bit encryption e ne6to mnogo hubavo, samo 4e kogato e realizirana pravilno...

Kakto vijda6 Coffeecup ne sa se postarali dostata4no, 6tom za 10min. 4ovek

polu4ava palen dostap.... vinata ne e tvoia- te sa zboziazali software-a si :tongue ...

 

tova e ot men - drugoto na PM-a...

 

p.s. - Mi probvah i PM-a i email-a na boarda, no ne sam siguren 4e rabotiat ne6to... Taka 4e ako ne si polu4il ni6to ot men - sorry... ako iska6 postni niakakav mail drug na koito da se svarja s teb...Obarni vnimanie na title-bar-a na browsera si kato zaredi6 lovepotion.hit.bg - nali ne mi se sardi6 mnogo?!

 

~peace~

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...