Jump to content
BulForum.com

DLNA/1.50 Stream между два компютъра със субтитри


slan

Recommended Posts

Целта на тази дискусия, понеже предполагам, някой се интересува, е едно решение от моя страна. Но не е безплатно. Само заради субтитрите.

 

Пробвах няколко поточни медийни сървъра, започнато от класиката VLC Media Player 1.1.9, който не е DLNA/1.0 съвместим. Трябва да се редактира файла .hosts , намиращ се в инсталационната папка на VLC ( при мен е "C:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\http"). Ако сте, както аз с Уиндоус 7 x64, трябва да го копирате другаде, да го го редактирате и да го копирате обратно, заради LUA. Иначе получавате съобщението, че не сте оторизирани за достъп. За да активирате http уебунтерфейса:

7087164_5.jpg 7087165_6.jpg

 

Можете да активирате автоматично VLC на заден план като съхраните това в .reg файл(само х64 ОС) и го стартирате еднократно с админ права за добавяне в регистрите:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"VLC"="\"C:\\Program Files (x86)\\VideoLAN\\VLC\\vlc.exe\" -I http"

 

Портът на дотъп до VLC e localhost:8080(localhost е с адрес 127.0.0.1),(localhost е самият комп, където е стартиран VLC) на една от снимките се показва как се променя порта към 8081. Може и от друг компютър със съответният айпи и порт адрес. Ако ползвате рутер за свръзка между компютрите, гледайте (ако SPI фаъурола е разрешен) UPnP да е разрешено или сами трябва да разрешавате портовете в менюто на рутера. Може и по-малко вероятно, ако нямате инсталиран файъруол на Уиндоус 7, е да има само от една страна проблеми с достъп до другата. Аз ползвам Нортън Интернет Секюрити 2011 90 дена триал с автоматично разпознаване на програмите и нужните им портове и на двата компа.Чрез VLC е възможно да се поточват видеофилми, даже и със субтитри на кирилица. Съпорта на VLC Media Player e добър, на английски.

 

Другите програми Mezzmo и Wild Media Server, са платени, има още една, Izidora(бедна на настройки), всичките три назовани поддържат пренасяне на субтирина кирилица към XBMC, който е безплатен DLNA/1.50 UPnP клиент.Разликата между DLNA/1.0 и DLNA/1.50 е много съществена, при по-високата версия е позволено бързо превъртане напред-назад, избиране/съхраняване на позиция във филма.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Друг вариант за стрийминг на видео между два компютъра. За целта са нужни програмите Домашен медиа сървър 1.18.1 и VLC плеър. Поради бъг на "hmssubt.dll" в домашен медиа плеър за показване на субтитрите, сваляте тази версия и презаписвате в инсталационната папка.

 

Правите настройките от скрийншотовете, без да е стартиран(запуск) медийният сървър:

 

7313416_1.jpg 7313417_2.jpg 7313419_3.jpg.

 

В "настройки"->"медиа ресурси" указвате папката с медиа файловете, които искате да се стриймват кликвате на "сканиране". На главният панел на филма трябва трябва да има видео, звук и субтитри. Кликвате на "запуск", като стартирате медийният сървър. Отваряте браузъра, ip адреса компа, където е стартирана HMS с порт 45397, примерно http://192.168.1.1:45397 по подобие на скрийншотовете:

 

7313421_media-catalog.jpg 7313422_web-navigation.jpg

 

Филма можете да превъртате напред и назад. Успешно се получи при мен с VLC, при MPC-HC не стана.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...

Не разбирам много руски, но има някакъв проблем със свалянето на файла. Ще можеш ли да го качиш някъде другаде?

Link to comment
Share on other sites

Понеже от няколко дни се мъча с новата версия 1.8 на HMS, заради проблема със субтитрите открих едно, две неща, които могат да ви направят проблем при MKV файлове.

При мен проблема е с Аватар - в MKV файла седи информация за румънски субтитри и съответно програмата въпреки, че е хванала файла със субтитрите не ги показва. Трябва да направите 2 неща - първо в секцията В Настройки->Транскодер->Субтитрь в двете полета Язьк слагате bg

После като изберете филма - в дясната таблица с десен бутон -> Редактирование информации на файла със субтитрите редактирате полето Язьк - пак слагате bg. И сървъра ще ви покаже субтитрите. Иначе ще си чакате като бльонове да стане нещо.

 

Сега ми остана да разбера защо като пусна филм на FullHD и се глеад на целия екран, като го пусна със субтитри го сплесква по вертикала и започва да накъсва.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако нямате нужда от транскодинг в други формати ви препоръчвам Nero MediaHome. Има го в пакетите на Nero. Нямам никакви проблеми нито със субтитрите, нито с FullHD-то. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ако нямате нужда от транскодинг в други формати ви препоръчвам Nero MediaHome. Има го в пакетите на Nero. Нямам никакви проблеми нито със субтитрите, нито с FullHD-то. ;)

По б*г*во няма от MediaHome, версията 10.5.10900 Platinium HD (Nero MediaHome 4.5.8.0b). На всеки отделен телевизор ми иска регистрация. Отказах се, ползвам домашен медиа сървър, безплатен, изисква познания по руски.

 

Не разбирам много руски, но има някакъв проблем със свалянето на файла. Ще можеш ли да го качиш някъде другаде?

Има чакане от 30 секунди. Файла след толкова много време на несваляне все още е на разположение. Евала на руснаците, макар да мразя диктатурата, с тях и комунизма,

Link to comment
Share on other sites

Странно, аз нямам такива проблеми. Не ми иска никакви регистрации. Моята версия е 4.5.2.0 и явно ще си седя с нея щом по-новите са ги омазали. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Друг вариант за стрийминг на видео между два компютъра. За целта са нужни програмите Домашен медиа сървър 1.18.1 и VLC плеър. Поради бъг на "hmssubt.dll" в домашен медиа плеър за показване на субтитрите, сваляте тази версия и презаписвате в инсталационната папка.

 

Правите настройките от скрийншотовете, без да е стартиран(запуск) медийният сървър:

 

7313416_1.jpg 7313417_2.jpg 7313419_3.jpg.

 

В "настройки"->"медиа ресурси" указвате папката с медиа файловете, които искате да се стриймват кликвате на "сканиране". На главният панел на филма трябва трябва да има видео, звук и субтитри. Кликвате на "запуск", като стартирате медийният сървър. Отваряте браузъра, ip адреса компа, където е стартирана HMS с порт 45397, примерно http://192.168.1.1:45397 по подобие на скрийншотовете:

 

7313421_media-catalog.jpg 7313422_web-navigation.jpg

 

Филма можете д

а превъртате напред и назад. Успешно се получи при мен с VLC, при MPC-HC не стана.

 

Здравейте! Може ли отнякъде да сваля въпросния файл и с коя версия на "Домашний медиа сервер" е по-добре да съм? В момента използвам версия 1.21.2 и не мога да пусна субтитрите, не искам транскодиране, а така както Nero Home ги пуска, тоест нищо не правя, понеже файла на субтитрите и филма са в една папка с едно и също име и въпреки това на "Домашний медиа сервер" не тръгват, на Nero тръгват от раз.

 

P.S. Да уточня че ще използвам DLNA на LG BD player.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Може ли отнякъде да сваля въпросния файл и с коя версия на "Домашний медиа сервер" е по-добре да съм? В момента използвам версия 1.21.2 и не мога да пусна субтитрите, не искам транскодиране, а така както Nero Home ги пуска, тоест нищо не правя, понеже файла на субтитрите и филма са в една папка с едно и също име и въпреки това на "Домашний медиа сервер" не тръгват, на Nero тръгват от раз.

 

P.S. Да уточня че ще използвам DLNA на LG BD player.

Вторият ми лаптоп, който го ползвах с XBMC и Домашен медиа сървър, се развали и беше продаден. Затова си купих медиа бокс с хардуерна поддръжка на DLNA,Samba,FTP и др.

Така че файловете бяха изтрити, или са някъде записани из дисковете. Пробвай с линковете в първият пост. Nero media home беше тестван 3 месеца и безвъзвратно изтрит! Няма да бъде повече тестван от мен за в бъдеще, каквато ще и версия да излезе.

Новите версии на домашен медиа сървър имат различна/разместена конфигурация, аз ползвам една, но тя не може да се приложи на последната версия, защото разработчика на софтуера наново е променил менюто. Така че ползвай версията във първият пост, линка към пача на ifolder изглежда да функционира

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...