Jump to content
BulForum.com

Лично портфолио - space art


memario

Recommended Posts

Здравейте, реших да си направя ново портфолио. Имах желание да постигна някакво усещане за флаш сайт, чрез малко javascript. В тоя ред на мисли, може да се застоите 5-6 секунди на първата страница :) макар, че ако ползвате Internet Explorer, по-добре направо цъкайте по менюто :) http://marioiliev.com/

Link to comment
Share on other sites

Здравей. Добре дошъл.

 

1. Гледайки портфолиото, не мога да разбера какво се случва. Не знам колекция ли е това или авторски творби. Има толкова много различни стилове, подписани от поне 6-7 различни човека. Ако нещата са твои, махни им логата и подписите по ъглите, че изглежда несериозно.

2. Махни повтарящите се планети. Тази на голямото Слънце и Земята, и тази на голямата бяла планета и малката неопределена планета. Ако се наложат една върху друга - ще се препокрият напълно, а това не прави добро впечатление на нормалния зрител. Показва колко лесно може да се постигне различен ефект. Взима се композиция, променят се текстурите и voila!

3. В "About" пишеш за Web Design, но:

3.1 Трябва да пренапишеш текста, за да се разбере от самото начало с какво се занимаваш.

3.2 В портфолиото ти няма абсолютно нищо свързано с уеб дизайн.

 

Иначе на мен фона на сайта ми харесва, но мисля, че с по-малко прелитащи метеорити и някой "по-спокоен" ефект ще изглежда по-стилно. Сега е малко като ретро игра, защото от Java-та не се движат плавно, а насичат.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Първо да ти благодаря за коментара.

За подписите си прав, просто през времето си измислях различни подписи и така се сабраха доста творби с различни подписи (пак мерси за забележката).

За точка втора не съм сигурен дали те разбрах. Ако говориш за space art портфолиото за ония две картини с голямото слънце, ами случая е такъв, че първо бях направил тази с синьото слънце и после получих поръчка от един американец, но трябваше да изглежда по земно, затова слънцето стана жълто и т.н. (пък ако не си имал това в предвид, pls поясни).

За текстовете също си взимам забележка, ще им отделя повече внимание.

За уеб дизайн не ми се щеще да блъскам още една категория в портфолиото, макар, че и аз се усетих как навсякъде пише уеб дизайн а никъде няма showcase, затова съм го внедрил като текст в за мен и контакти. Но ще обмисля включване на категорията малко по-натам.

За javata ми беше ясно, че на доста хора ще им е сечня ама... такава ми беше идеята и не исках/искам да се отказвам от нея. Аз досега на доста pc-та го пробвах и не сече.

Пак мерси за комента :)

Link to comment
Share on other sites

За точка втора не съм сигурен дали те разбрах. Ако говориш за space art портфолиото за ония две картини с голямото слънце, ами случая е такъв, че първо бях направил тази с синьото слънце и после получих поръчка от един американец, но трябваше да изглежда по земно, затова слънцето стана жълто и т.н. (пък ако не си имал това в предвид, pls поясни).

 

За уеб дизайн не ми се щеще да блъскам още една категория в портфолиото, макар, че и аз се усетих как навсякъде пише уеб дизайн а никъде няма showcase, затова съм го внедрил като текст в за мен и контакти. Но ще обмисля включване на категорията малко по-натам.

 

 

За javata ми беше ясно, че на доста хора ще им е сечня ама... такава ми беше идеята и не исках/искам да се отказвам от нея. Аз досега на доста pc-та го пробвах и не сече.

Пак мерси за комента :)

 

За точка втора си ме разбрал, но исках да кажа, че един нормален потребител като види 2 картини с еднаква композиция и различно общо настроение, ще си каже: "М. Ми то тоя ще ми вземе някоя готова, ще ми я промени и ще ме таксува супер солено. Щом се слагат на някаква база, ще си го направя и сам". Реално ще го приемат като оцветяване на картинки. Имаш контур и можеш да си насложиш каквото си искаш.

 

Ами на мен не ми "сече", но определено не се движи плавно. С Опера го пробвах.

 

Може да им сложиш някаква сянка на тия астероиди, че така са като кръпки.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам 2 малки забележки...

 

Първата е, че ако искаш да си прецизен навсякъде, вкл. и в анотацията "За мен", оправи пълния член в двете изречения:

 

....там където пикселът е от значение.....

 

Сайтът, в който се намирате, е плод на избора ми след това - изборът ми да стана уеб дизайнер. (тиренцето е по желание :) )

 

Освен това има и една случайно сгрешена буква: "...един начин де се изявявам..."

 

Втората забележка не е към теб, а към w00x - "метеорит" е нещо, дето вече е паднало на Земята. :))

 

...мисля, че с по-малко прелитащи метеорити ....

 

Като им гледам траекторията, не е много сигурно дали и кога изобщо ще кривнат от орбитата си, затова по-правилната дума е метеор или астероид. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали зависи от уеб дизайнера това, т.е. от теб, но сайта не може да се разгледа целия на 7-инчовия ми нетбук. В смисъл по другите сайтове се появяват плъзгачи, с които скролирам, а тук не.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...