Jump to content
BulForum.com

AlienNetwork


Recommended Posts

Здравейте, днес в пощата си намерих листовка на някаква фирма "Alien network". Живея в "Кичук париж", района около бившия Камел, а на листовката са дадени три тарифи: Silver- 2 Mbit/s-25 лв. ; Gold- 4 Mbit/s- 35 лв.; Platinum- 6 Mbit/s- 45 лв. Не пише нищо за инсталационни такси, срокове и преносна среда. Има два телефона: 032/570 466 и 0984/922 410. :confused Явно вторият е объркан, което не ме учудва, защото на листовката се забелязват и правописни грешчици, като мотото им "Истината е някаде там..." Абе незнам къде е истината, ама при тях май няма да е. :D Ааа, щях да забравя! Имат си и сайт, който е много изчерпателен :bgrin: . Aма айде да не съм толкова критичен, все пак да дадем на "извънземните" шанс за изява(пише, че са нови на пазара)! Та ако някой има повече инфо да споделя де!

Link to comment
Share on other sites

аааа, извънземния интернет :woot .... аз имам един човек, който е на тях. ще го разпитам и ще предам впечатленията му какви са. общо взето той е в една от новите кооперации там към стамболийски и само тея се навили да му прекарат кабелите.

Link to comment
Share on other sites

Звучат мощно посредствени откъм обещавани скорости. Да не говорим колко стабилни ще са в началото сигурно.

Link to comment
Share on other sites

Хайда да им направя малко реклама :)

 

Наистина са нов доставчик.

Млади хора са и както виждам мераклии.

Лятото им помагах малко с тестовете, в търсенето на техника и интернет доставчик.

Идеята тогава беше безжичен интернет, но сега незнам какво е положението.

Питайте на място :) Офисът им се намира на Петър Стоев.

Link to comment
Share on other sites

Ами те и сега предлагат безжичен :) Аз се интересувам от тях в интерес на истината, защото ми писна от некачественият нет на Визио. Други около мен освен тях и ЕК няма за съжаление, та искам да пробвам и този доставчик , ако и те се изложат - незнам , направо БТК и не се замислям вече, писна ми . Аз им звъннах , казаха ми , че имат локална свързаност със софийски и пловдиски доставчици , да знаеш кои са ? Откъде си вземат нета ако не е тайна? Ако е от визио - мерси . Някой на тях има ли ,да сподели малко мнение за услугата им ?

Link to comment
Share on other sites

Ами те и сега предлагат безжичен :) Аз се интересувам от тях в интерес на истината, защото ми писна от некачественият нет на Визио. Други около мен освен тях и ЕК няма за съжаление, та искам да пробвам и този доставчик , ако и те се изложат - незнам , направо БТК и не се замислям вече, писна ми . Аз им звъннах , казаха ми , че имат локална свързаност със софийски и пловдиски доставчици , да знаеш кои са ? Откъде си вземат нета ако не е тайна? Ако е от визио - мерси . Някой на тях има ли ,да сподели малко мнение за услугата им ?

ми според трейса зимат нет от БТК :)

Link to comment
Share on other sites

Лятото преговаряхме с БТК и Нетера, но сега наистина незнам от кой получават нета.

Шефът им беше твърдо против нет от визио.

Link to comment
Share on other sites

Е няма ли някой , който да позлва техният интернет да сподели мнение ? :) Да каже как се държат скорости , стабилност и т.н. :)Имат ли локални благинки и тем пододни ? :)

Link to comment
Share on other sites

Да , и аз седнах сега на един комп включен към тях :) Ами гледам за браузването : по-бързо от Визио, но май не е натоварено време в момента, а после се прибирам и няма как да тествам . Download-a ....... странен някак си - не може да се поддържа приблизителна скорост , много .... варира. Пробвах от датата и бол.бг - дръпнах едни mp3-ки , в началото държи стабилно около 220К , 0т 10-тото парче и на двата сървъра почна да сваля скороста до 60К , интересно :blink:

Пуснах в момента няколко теста :

206703607.png

206704054.png

206705719.png- отново Пловдив, странно разминаване в резултата след 2 минути само :blink:

206704811.png

 

с тези скорости и тоя пинг ....... няма да пробият скоро на пазара май :lol: Някакъв локал имат ли ? Това семейство в което го пробвам този нет - и на идея си нямат, но те и не са се интересували от такова нещо. Някой има ли си на идея ?

Link to comment
Share on other sites

точно нетгард им е доставчика

и имали динамичен шепър

затова скоростите понягога са по високи от обявените

 

Братче, от тестовете които провеждам все още тук ...... скоростите не са по-високи, а по-ниски ;) За пинга няма да споменавам , ако им сложа тук телефонен модем от преди 4 години - сигурно стойностите ще са същите :lol: Това семейство са на 2Мбит , дефакто около 220-230К чисти трябва да им идват. За пръв път от незнам колко години , виждам да се сваля от интернет пространството с 5К ! :blink: :blink: :blink: За бг пийринга - ....... ~40К . Аз ако бях на тяхно място ..... ша давам за това 25 лева ама другият път :lol:

Link to comment
Share on other sites

Лятото преговаряхме с БТК и Нетера, но сега наистина незнам от кой получават нета.

Шефът им беше твърдо против нет от визио.

Това им е провайдера: http://www.netguard.bg/

 

Един приятел беше на тях преди време и ги разкара на втория месец.

Щом Netguard e доставчикът, интернетът най-вероятно е на нетера, тъй като NetGuard вкарват интернет на нетера за груп 9.

Link to comment
Share on other sites

Братче, от тестовете които провеждам все още тук ...... скоростите не са по-високи, а по-ниски ;) За пинга няма да споменавам , ако им сложа тук телефонен модем от преди 4 години - сигурно стойностите ще са същите :lol: Това семейство са на 2Мбит , дефакто около 220-230К чисти трябва да им идват. За пръв път от незнам колко години , виждам да се сваля от интернет пространството с 5К ! :blink: :blink: :blink: За бг пийринга - ....... ~40К . Аз ако бях на тяхно място ..... ша давам за това 25 лева ама другият път :lol:

а ти какво искаш за безжичен интернет ?

 

по леко с хората

дайте им шанс

все пак опитват нещо новаторско

ще се научат

Link to comment
Share on other sites

а ти какво искаш за безжичен интернет ?

 

по леко с хората

дайте им шанс

все пак опитват нещо новаторско

ще се научат

 

Прав си :) Понякога бързам може би със заключенията . В интерес на истината , трябва да отбележа, че не бях прав в този случай. Момчетата имали проблем с някаква антена, трябвало просто някой да се обади че е кофти нета. От съпорта им като време за реакция и свършена работа - нямам думи ...... . Обаждаш им се ,и ти казват точен час когато ще дойдат..... и наистина идват тогава ! Сега като гледам тук резултатите от тестовете .......... перфектно. На по-стабилно нещо не бях попадал, признавам си ! За тази тарифа на която са тези познати , скороста им трябва е 2 Мбит - държи ги стабилно отвсякъде (не визирам торенти, те не са мерило за това) в бг пийринг пространството, 60К чисти се поддържат също отвсякъде в интернешънала. Пинга им - 51 до 53 милисекунди максимум навън ! :punk Аз с нета на визио под 70 пинг нямам (като изключим Пловдив разбира се ) никъде :unsure: Пробвах просто за идеята няколко чужди сървъри на CS:S в които влизам от дома .......... , тук направо хвърчи :blink: Няма загуба на пакети и при сървъри с над 20 играчи , лаг като на останалите :blink: Направо ме разбиха ! Почвам да се чудя дали да не си пусна и аз една връзка към тях ?

Link to comment
Share on other sites

Какви са им таксите за включване, договорни отношения и т.н. ?

 

Ами за таксите - незнам . Прегледах им само договора на моите познати - стандартен договор (според мен е копнат от Визио , защото моят е 1:1 с този :) ) . В общи линий - стандартните за доставчиците тинтири-минтири , няма задължения за срок на договора и т.н. Таксите - ами имат посочен телефон по-горе в темата , питай ги за по-сигурно.

Link to comment
Share on other sites

Подочух къде имат покритие вече

кв. Прослав

кв. Остромила

Кичука от Коматевско шосе до Димитър Талев и Македония

скоро точка и в кв. Смирненски

Link to comment
Share on other sites

Таксите за включване са: 30 лева за LAN интернет и 100 лева за безжичен.

 

ЕДИТ: Лично мен много ме учуди тази ралика, като се има предвид, че за 70 лева спокойно може да се намери WiFi рутер който да преобразува LAN нета в безжичен, а и устройството ще си остане за теб след време.

Link to comment
Share on other sites

Таксите за включване са: 30 лева за LAN интернет и 100 лева за безжичен.

 

ЕДИТ: Лично мен много ме учуди тази ралика, като се има предвид, че за 70 лева спокойно може да се намери WiFi рутер който да преобразува LAN нета в безжичен, а и устройството ще си остане за теб след време.

прав си

но в случая трябва и антрена 30-40 лева

и ето ти ги 100 кинта

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Незнам за другите, но аз си пуснах интернет и от тях :) . Визиото ми правят проблеми с връзката, сега използвам този нет за бакъп един вид. Учудващо ....... страхотно впечатление ми прави :) Сложиха ми една антенка , прекараха кабел до компа . Взеха 30 лева мисля или нещо подобно (малка сума в общи линий). Интернета - по-стабилен от на визиото .Наистина по-ниски скорости от техните, но стабилни . При проблем - такава бърза реакция не бях виждал :D Значи съпорта на другите доставчици направо трябва да се учи от подръжката на Alien ако питате мен . Онзи ден ми се срина нета на Визио в 9 вечерта някъде. Звъня им на съпорта , след 1 час звънен някой ми вдигна и ми каза : "ми да , има проблем там , ма ся нищо немое са напрай". Вчера както си работех и спря нета на Алиен , към 7-8 вечерта. Звъннах им , момчето каза : до 1 час ще го оправим . Минаха се 20 мин. и всичко си тръгна пак като по вода. Дори ми се обадиха да ми кажат какъв бил проблема (някакъв блокирал суитч ). Почувствах се все едно не съм в България, Пловдив, а в някоя бяла държава :punk Сега , като ми трябва хубав интернет - ползвам Алиен , като искам да дръпна нещо бързо (сравнително бързо) от торент порталите - включвам на Визио (имат преимуществото за момента да имат повече потребители и хващам локална скорост почти винаги). Но за работа в нет средата - Алиен определено са над Визио (както и за CS online в международните сървъри :P ) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...