Jump to content
BulForum.com

Теория на човешката сексуалност


Recommended Posts

Теория на човешката сексуалност и взаимоотношения.

 

Достигайки до по-висши нива на съзнанието, нaправих опит да си отговоря на няколко въпроса, които ме глождеха в последно време...

 

lovehate37-thumb.jpg

 

Нека представя на вашето внимание теорията, която разработвам от известно време и най-сетне успях да формулирам.

 

Изследванията ми се базираха на сексуалните отношения между животните… Значи мразя да ходя в зоологическата градина, принципно, защото ми става супер гадно от животинките затворени в клетките… мислим си че са само там като е хубаво времето .. неделя сутрин с детето и пръчка захарен памук в ръка (който е много вкусен между другото!). Сякаш те се изпаряват някъде в света на невидимото, през останалото време .. при дъжд… сняг…. бури…

 

Та значи преди няколко дни с колеги бях до гребната база и те ме повлякоха към зоо. Аз… съответно измрънках малко чрез крайните си теории за животинките в клетките.

 

Когато стигнахме до клетката с вълците, разбрах следният елементарен математически закон в любовната им игра.

 

Женската тръгва.. а мъжкия отстрани се притиска към тялото й, докато тя ръмжи през цялото време от единия до другия край на клетката.

След това рязко спират и двамата .. женската тръгва в обратната посока заедно с мъжкия, но вече без ръмжене.

Малко след това мъжкия прави опити да се качи върху гърба на женската … след нялколко опити успява… и горе долу самия акт продължава толкова колкото траят и опитите му.

 

Следователно извода е следния … ако нанесем емоционалните графики на мъжкият и женската, то всяко едно емоционално ниво, представлява хоризонтален участък (range) от графиката от една до друга определена точка от абсцисната ос, представляваща времето.

 

Съществува следната особеност:

 

Особеното е че графиката на жесната е отместена надясно във времето, тоест тя един вид "изчаква" мъжкия да достигне около 50% от дължината й. В този момент един вид за всяко отделно емоционално ниво се задейства "ключе" в женската което е точния момент когато двете графики се издигат с едно емоционално ниво нагоре. Един вид - за всяка отделна стъпка, първоначалните положени усилия се изплащат.

 

howabout123-thumb.jpg

 

Такаам.. реално този закон представлява следното: женската качва runlevel-a с еденица и съответно дава много повече неща на мъжкия, едва когато той е вече предпирел някакви стъпки … точно на 50 % от времетраенето на стъпката.

 

Ако не положи достатъчно усилия рискува женската да го върне на по-ниско ниво или в следващата стъпка или евентуално след 2 или 3.

 

Ако положи прекалено много усилия, мъжкия рискува да се слезне надолу директно с 2 или 3 runlevel-а. Това е защото той започва да става твърде лесен и/или твърде отчаян .. с други думи: “на зор” :) По този начин той създава един вид агресивност която действа пагубно на целия опит.

 

Ако пък не положи никакви усилия, най-често с мисълта или усещането че е достигнал максималния й runlevel. то е възможно директно да слезе до най-базовото ниво, като същевременно женската заключва за неопределено време по-горните емоционални нива.

 

Тоест: трябва да се действа, но и не трябва да се прекалява за всяка една конкретна стъпка, или както се твърди във метода: “камшик и морковче” определящ баланса който отключва женската душа към по-горни емоционални нива. :)

 

Нека пренесем теорията сега при хората.

 

Колкото и да не ви се иска да вярвате.. човека е едно животно, често по-нелогично от четериногите си събратя. Разликата при човека като цяло е броя на емоционалните нива… породени от множеството условности които си създаваме сами.

 

В смисъла на две човешки същества, отново съществува баланс между мъжката и женската половинка. Този баланс при двойките се контролира от нивата на тестостерон и естроген… затова имаме и по-нежни момчета.. и по-мъжки момичета ;) И баланса пак е запазен и не бива никой да не се сърди другите за това ;)

 

Тоест… (така малко по общо.. за да свържем нещата с теорията за баланса между половете) мъжката половина, трябва да прави първата стъпка, като не трябва да се отказва поради две причини:

 

Първата е самото естество на метода, “камшик и морковче” - за да премине на дадено емоционално ниво заедно с женската, мъжкия трябва да полага самоинициативно съответните усилия за да намери ключето за следващото ниво.

 

Втората причина идва от следната теория, дължаща се на естествения прираст и разнообразните комбинации от гените, а именно че параметрите определящи характера на всяка една жена са точно два:

 

max_runlevel = const; - константа определяща максималния runlevel - в нашия конкретен случай: секс без презерватив водещ до оплождане на яйцеклетката :hump:

 

key_map [pos, value] = array; масив от два елемента определящи табличка от 2 колонки: номер на позицията върху оста на времето и втори елемнт: колко runlevel-a нагоре се преминава от съответната позиция.

 

И това е всичко.. тази невидима графика е заложена при всяка една жена. :)

 

Колкото до характера на мъжкия, всичко се определя от това той колко бързо може да определи задействането на женско ключе за всяко определено емоционално ниво. Тоест отново имаме табличка с два параметъра сочещи 1-во: съответната позиция върху оста на времето, и 2-ро: threshold показващ чувствителноста на мъжкия в конкретната ситуация :)

 

sensitivity_map [pos, threshold] = array;

 

Съществува разбира се и max_runlevel, но той в повечето случай е много над-максималния на жената… и не виждам смисъл да го разглеждаме :) Затова и мъжа трябва да е опората в една връзка, водеща двойката към нови хоризонти.

 

suddenly123-thumb.jpg

 

Тоест, цялото това разнообразие не трябва да ни отчайва и да ни кара да не се отказваме лесно (именно 2-рата причина) - днес срещаш една жена и си мислиш че това е най-перфектната на света, утре срещаш друга и виждаш че първата не може да й стъпи и на малкия пръст.

 

:love

 

Така че нещата са ясни.. а за да направим света още по хубав, добавяме и основния елемент който разбърква съдбите на хората:

 

факта че характерите на всеки един от нас се променят непрекъснатo в течение на времето. Това съответно видоизменя графиките ни, затова и се разделяме.. ето ти куклите, върни си ми камиончето. :rolleyes:

 

lifeisbestfound123-thumb.jpg

 

Изводите са: наслаждавайте се на момента. :) Няма смисъл да чакате някакъв Рай който никой не е доказал дали го има след смъртта… И Рая и Ада са тук на земята… точно както душите от Огън И Вода, планетите зад слънцето (от 3-ти сезон на Lexx) бягат от разрушените им планети и се заселват заедно, смесвайки и доброто и злото тук Земята (в 4-ти сезон на Lexx) :D

 

така че горе долу нещата са ясни.. мога да пожелая само на жените да представят все по-малко условности (разбирай runlevels ;))пред мъжете, за да може светът да е по-елементарен и всички да сме по-щастливи и съответно по-креативни (и голи под завивките :laughing: )

 

thc.png

Link to comment
Share on other sites

харабия ли уе...ти си се забаркал мнооо....ама мнооо.. :lol: :D брао брао доста е добра теорията :punk

човешките взаимоотношения са сложно нещо(особенно м/у мъж и жена) и ако може да се изведе някво подобие на формула или теория,то твоита е най-близката до истината...евала. за в бадеще ти пожелавам да се съсредоточиш в/у практиката и да оставиш теорията за евнусите(които практически немогат друго) машала :D

Link to comment
Share on other sites

Бравo! Нобелова награда! Има доста верни работи. Показваш завидни знания на паскал :P.

:ghost

Link to comment
Share on other sites

Хах тва беше супер интересно четиво .Да си призная не разбрах някои работи ,но схванах цялостната картина и ми беше доста интересно. afx продължавай в същия дух :)

Link to comment
Share on other sites

Оле, оле, оле... Някой май сериозно се е издухал. За пореден път се изумявам как нещо просто може да се усложни до неузнаваемост, но не разбирам на кого е нужно това. Всичко е въпрос на химия и сходство на характерите - понякога без абсолютно никакви усилия да се полагат нещата се получават(заради химията), а понякога к'вото и колкото и умерено и точно изчислено да го правиш - нищо не се получава. К'ви рънлевели, кви графики, кви паскали, кви си плюс плюси, кви пет лева?

Link to comment
Share on other sites

:D Споко. Michal просто доказа теорията ми :) Ключовата дума наистина е сходство на характерите, само че моето твърдение излага един прост математически закон (най ясно видим в поведението на вълците което споменах в началото :)) обясняващ поведението на всички животни (вкл. човека като такова)

 

Закона е универсален тъй като обхваща както връзките базирани на характерите, така и тези определени от чисто физическо привличане :)

Link to comment
Share on other sites

Много интересна смесица от философия и статистика. Истинска теория - със собствени термини, въведени от автора. Поздравления! И аз имам някои теории, но нямам смелост да ги споделя :blush:

Link to comment
Share on other sites

Много интересна смесица от философия и статистика. Истинска теория - със собствени термини, въведени от автора. Поздравления! И аз имам някои теории, но нямам смелост да ги споделя :blush:

Мерси мерси :D

 

Току що си препрочетох писанието и като видях колко неясни изречения имам на места, направих една редакция, без да променям нищо от теорията... прсто на места съм пропуснал да допиша няколко изречения.

 

Сега вече и аз разбирам какво съм написал снощи :D

Link to comment
Share on other sites

като оставим на страна някои от сложните думи/термини, които си употребил в теорията си, всичко останало е много добре изказано :)) (графиките много ме зарибиха :))

ако имаш още подобни наблюдения и теории, може да напишеш и тях в някоя друга тема, може и те да са интересно четиво като тази :)

Link to comment
Share on other sites

Оле, оле, оле... Някой май сериозно се е издухал. За пореден път се изумявам как нещо просто може да се усложни до неузнаваемост, но не разбирам на кого е нужно това. Всичко е въпрос на химия и сходство на характерите - понякога без абсолютно никакви усилия да се полагат нещата се получават(заради химията), а понякога к'вото и колкото и умерено и точно изчислено да го правиш - нищо не се получава. К'ви рънлевели, кви графики, кви паскали, кви си плюс плюси, кви пет лева?

Ако ми кажеш с какво тези, да кажем "графики", усложняват? Просто представят отношенията между хората в една доста по опростена(леко математическа) форма, хората пишат романи за това и пак не успявата да обяснят това което Afx e обянсил в една-две страници. Кой е казал, че трябва да изчисляваш нещо? На практика всичко се свежда до усета да намериш, да го наречем "ключа" към следващото ниво, никой не трябва нищо да смята, а усета, да вече това си е нещо строго индивидуално, някой го има, някой го няма... Поздрави за разсъжденията Afx, всички очакваме с нетърпение да видим ролята на шефа във филма... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Аз също я чакам :D

 

Между другото съм поласкан от .. ъм... впечатленията които съм оставил в повечето от вас със среднощните ми (не дотам трезви :D ) разсъждения. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Мерси, слънчице :love :P :D

 

Ъм.. препорочетох си теорията (отново) и внесох следната корекция:

 

Смених този абзац:

 

Следователно извода е следния … ако процесът протичащ между мъжкият и женската се изобрази с графика, то всеки хоризонтален ред, който от своя страна обозначава определено емоционално ниво, то жесната графика е отместена надясно и нагоре с една стъпка.

 

Със следната уговорка:

 

женската и мъжкият се качват с едно емоционално ниво нагоре на около 50 % от дължината на хоризонталната част, която представлява точния момент, когато първоначалните усилия за всяка стъпка се изплащат и задействат т.нар. “ключе” в женската.

 

със:

 

Следователно извода е следния … ако нанесем емоционалните графики на мъжкият и женската, то всяко едно емоционално ниво, представлява хоризонтален участък (range) от графиката от една до друга определена точка от абсцисната ос, представляваща времето.

 

Съществува следната особеност:

 

Особеното е че графиката на жесната е отместена надясно във времето, тоест тя един вид "изчаква" мъжкия да достигне около 50% от дължината й. В този момент един вид за всяко отделно емоционално ниво се задейства "ключе" в женската което е точния момент когато двете графики се издигат с едно емоционално ниво нагоре. Един вид - за всяка отделна стъпка, първоначалните положени усилия се изплащат

 

Мисля че сега по-лесно ще си представите графично идеята :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...