Jump to content
BulForum.com

Заговор против здравето!


Antares

Recommended Posts

Трудно ми е да започна тази тема, защото сигурно ще е дълга и не знам с кое да започна.

Замисляли ли сте се, че в последно време има НАИСТИНА много лекарства и лекарствени продукти? Непрекъснати реклами на нови и нови фармацевтични отпадъци, за които ни обеждават, че ще ни лишат от всички болки. Подсилват имунната ни система, силно лекарство против грип, противогрипни ваксини, против главоболие, общо окрепване на организма и какви ли не други илачи, "без които не можем". Реклами съдържащи статистика на заболялите от една или друга болест. В какво ни убеждава тази ужасяваща психо-атака? В това, че сме на прага на болестта, че сами не можем да се преборим с болестите, че сме безсилни пред всичките болести, които ни дебнат зад всеки ъгъл. А какво всъщност става, когато започнем да пием всичките тези лекарства и лекарствени продукти? А защо ги пием? Нека да дам себе си за пример за това, за което говоря.

Страдам от хронично заболяване на черния дроб, което въобще не е толкова сериозно. Не се преработват добре някои ензими и според дескрипцията на болестта "при натрупване ставам слаб и нетрудоспособен". Откакто ми е лепната тази диагноза съм изпил маса алкохол и съм изпушил МНОГО трева. Не се хваля със здравословен режим на живот, просто давам факти. Такова нещо не ми се е случвало. Но лекарите ме убеждават колко съм зле. Наскоро лежах във военна болница за изследвания дали съм годен за военна служба. Лекарите се опитаха да ми забранят да спортувам, посъветваха ме да спра тренировките на които ходя от около три месеца и се радвам на страхотно здраве. Препоръчаха ми лечение, и по думите и препоръките им аз трябва да спра да спортувам и да се затворя вкъщи и да не излизам от там едва ли не, защото състоянието ми се е влошило. А аз самия се чувствам много по-добре отколкото съм бил преди (е, спрях тревата и пия по-малко, но...)

Начина на работа на медицината е такъв, че правят от мухата слон. Убеждават те, че заболяването ти е сложно, карат те да се страхуваш. Самовнушението е доказано, че е фактор, който не бива да се подценява. Доказано е, че болести могат както да се лекуват, така и да се причинят със помощта на самовнушене. Е в случая не е самовнушение. Предупреждават те, че болестта може да добие усложнения, (била тя обикновен грип), предписват лекарства, антибиотици за щяло и нещяло. И какъв е резултата - пиеш всякакъв вид лекарствени стимуланти, които лекуват симптомите на дадена болест, не самата болест. Организма ти свиква със външните подпомагащи агенти и резултата е на лице - не можеш да си здрав без да пиеш лекарства или лекарствени продукти. А антибиотиците... замислете се над самото им име анти-биотик. Тоест убиец на биологичен агент. Да, убива вируса, бактериите причинители на дадена болест, но освен това увреждат и други органи и жизнени функции (странични ефекти), при което се налага да пиеш и други лекарства, за да неутрализираш вредата на антибиотика върху организма ти... и какъв е крайния резултат - увреден и отслабен организъм, който СЕ НУЖДАЕ от лекарствата, за да поддържа нормалните си жизнени функции. Защо е така? Отново стигаме до темата за парите. Колко сруват лекарствата, знаете нали? Помислете сега колко печели фармацевтиката... Вижте каква "скромна колибка" си построи "Чайкафарма" срещи стадион Лаута. Кой ги дава тези пари? Твоето здраве може би?

Нека отново дам себе си за пример. Човека с чернодробното заболяване. Като изключим аспирин за главоболие не съм пил никакъв лекарствен продукт от повече от 5 години, тоест откакто започнах сам да взимам решенията свързани със моето здраве изцяло сам. И с риск да разочаровам медиците - радвам се на страхотно здраве. В настоящия момент "приключвам отношенията си" с един грип, извинявай докторе, без медикаменти. Имаше такъв виц: "докторе... умирам! Доктора: Ей сега ще ти помогна"...

Предпочитам да умра на 95 години без лекарска помощ отколкото пиейки всякакви лекаАства на 70-75 години... Вие как предпочитате? Спортувайки, калявайки организма си, и с помощта на чайове, здравословно хранене, медицински глад успявам да мина без лекарства, защо да не можете и вие?...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Пиша това, като отделен отговор, защото е отделен отговор. Не искам да омаловажавам постиженията на медицината като цяло, на хирургията, на травматологията например. Просто системата работи по много комерсиален начин.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм твърдо против лекарствата (в повечето случаи). Налага ми се да пия само аспирин няколко пъти в годината. Доскоро пушех, отказах цигарите не заради здравословни проблеми. Пия много алкохол! На лекар във връзка с някакво заболяване/оплакване не съм ходил (освен да ми лепят носа и да ми шият ръцете на няколко пъти :) ). В медицинския ми картон имам записана само една заушка като малък! Радвам се на прекрасно здраве, не спортувам, не водя здравословен начин на живот, но нямам и проблеми.

 

Мисля, че лекарства трябва да се приемат само в краен случай, а не за щяло и нещяло. Например за една хрема или настинка е нужна една вечер пред TV-то и 200-300 гр греена ракийка :woot .

 

Братовчедка ми има лапе на 7-8 години, еми аз ако ви кажа това дете с какво го тъпчат.....баси!

 

П.П. Забравих, всеки ден пия мултивитамини, просто защото не се храня нормално (студентски живот). Айде живи и здрави :)

Link to comment
Share on other sites

Абсоютно съм съгласен.Неможете да си представите колко пъти съм бил съвсем добре със малки оплаквания и наще са ме карали да ходя на доктор и все се оказва нещо сериозно,ма на мен нищо ми няма.Как стават тия неща въобще не ми е ясно.

Аз вече съм твърдо Против свякакви лекарства.От 2 години не съм ходил на лекар и от две години не съм Боледувал,странно нали?

Link to comment
Share on other sites

Баси, вие още малко ще ги изкарате лекарите, че не си разбират от работата...

Xaxaxa.Ми то това е ясно на всички ни.Аз при мойта лична когато отида все едно и също ми казва.Предписва ми това кадето в момента най-често го рекламират По ТЕЛЕВИЗИЯТА.ДЖ ПИ тата нищо не разбират,по цял ден си клатят краката и взимат луди пари за това

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa.Ми то това е ясно на всички ни.Аз при мойта лична когато отида все едно и също ми казва.Предписва ми това кадето в момента най-често го рекламират По ТЕЛЕВИЗИЯТА.ДЖ ПИ тата нищо не разбират,по цял ден си клатят краката и взимат луди пари за това

Абе не е така то, ако човек мисли, че има проблем трябва да отиде на лекар! Но съм забелязал, че много хора предприемат самолечение :blink: Дааа, това не е глупост, това е идиотщина :excl:

Link to comment
Share on other sites

Бях 3 седмици болен от бронхит и без лекарства нямаше да се оправя,най-много да бях хванал пневмония,а после и туберкулоза.....

Вие ако искате си ги пийте и ако искате вярвайте на GP-то си,аз съм доволен.

Все пак това им е работата-да ни помагат и предпазват от болести,съвсем нормално е да ни дават лекраства преди да сме болни с цел да предотвратят евентуален вирус.И недейте говорете глупости,че нямаме добри лекари.

Нелепо е меко казано...

Link to comment
Share on other sites

Бях 3 седмици болен от бронхит и без лекарства нямаше да се оправя,най-много да бях хванал пневмония,а после и туберкулоза.....

Вие ако искате си ги пийте и ако искате вярвайте на GP-то си,аз съм доволен.

Все пак това им е работата-да ни помагат и предпазват от болести,съвсем нормално е да ни дават лекраства преди да сме болни с цел да предотвратят евентуален вирус.И недейте говорете глупости,че нямаме добри лекари.

Нелепо е меко казано...

e sea bronhita si e kraen slu4ai ne sum 4uwal nqkoi da go e minal bez lekarstwa

no gripa da kajem prespokoino moje da se izkara bez ila4i

Link to comment
Share on other sites

Смешно е да мислиш,че хората ,които използват лекарства са 'изнежени педерастчета' :) Просто е комично..Лекарствата са именно за това-за да лекуват всяка болест-дори и най-малката.

Ако искаш ги използвай,но също недей подценявай грипа и другите коварни настинки и вируси :P

Link to comment
Share on other sites

Трудно ми е да започна тази тема, защото сигурно ще е дълга..............  лекарствени продукти. А антибиотиците... замислете се над самото им име анти-биотик. Тоест убиец на биологичен агент. Да, убива вируса, бактериите причинители на дадена болест,

 

 

няма антибиотик който убива вируси обикновено са против бактериите.

Link to comment
Share on other sites

Смешно е да мислиш,че хората ,които използват лекарства са 'изнежени педерастчета' :) Просто е комично..Лекарствата са именно за това-за да лекуват всяка болест-дори и най-малката.

Ако искаш ги използвай,но също недей подценявай грипа и другите коварни настинки и вируси :P

ot mnogo polzwane stawa6 goreposo4enoto iznejeno ... :sick

Link to comment
Share on other sites

ot mnogo polzwane stawa6 goreposo4enoto iznejeno ...  :sick

Вярно е ,и аз преди и за най-малката истинка пиех антибиотик и бях почнал много често да боледувам.Вече такива отрови не пия.Също така антибиотиците трябва да се пият само в краен случай,защото иначе става безполени

Link to comment
Share on other sites

АХАХАХ,може може....и аз боледувам рядко,но когато се почувтвам зле си отивам на лекар и си пия лекарствата :)

Ако и при мене има някакъв специфичен ефект,катко този ,за който говориш да ти звънна ли :confused Ще идем да пийнем 1но..антибиотиче :lol:

Link to comment
Share on other sites

АХАХАХ,може може....и аз боледувам рядко,но когато се почувтвам зле си отивам на лекар и си пия лекарствата :)

Ако и при мене има някакъв специфичен ефект,катко този ,за който говориш да ти звънна ли :confused Ще идем да пийнем 1но..антибиотиче :lol:

Тук не ставаше дума ,че ставаш Педи :P ,а че просто се изнежваш от към здравословна гледна точка :D ,то иначе цял свят щяха да са Педерасчета :P

Link to comment
Share on other sites

Хехехеехехе, малее, колко глупости се изписват само. Нищо де, продължавайте, дано само някой учил медицина не мине да ви насмете, че тогава ще станете за смях...

Link to comment
Share on other sites

lekarstwa ne polzwam

spored men te sa samo za kraen slu4ai ili za iznejeni pederast4eta

:laughing: :laughing: :laughing: Аз не знаех, че съм изнежено ******** ве да еба мама му. Добре, че беше ти да ми кажеш каква ми е сексуалната насока ахахахаахахахахахахахахаха :bgrin: icon_banana.gif Оле пич ти уби коня с прашка бе човек ахахахахаха не не мога. Кланям се пред невероятната ти мъдростbowdown.gif

Иначе малко по-сериозно по темата. Ще кажа, че на тоя свят няма нищо полезно ако се прекалява с количествата. Хапчетата не казвам, че са много полезни, но без тях просто не може. Когато почуствам, че настивам нещо веднага отивам и си купувам Фервекс. По принцип не съм болнав, и рядко ми се налага, но когато трябва пия хапчета. Но вече почвам да се замислям след като ми казаха, че съм изнежено :censored2: след като пия хапчета май ще трябва да спирам :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Хехехеехехе, малее, колко глупости се изписват само. Нищо де, продължавайте, дано само някой учил медицина не мине да ви насмете, че тогава ще станете за смях...

Виждам, че ти е много весело :woot Що не изкажеш и ти някое мнение, а продължаваш с тъпите констатации :confused

Link to comment
Share on other sites

Абе колкото по-малко се ползват антибиотици толкова по-добре.Това всеки доктор ще ви го каже.Ама като се запече работата няма начин ще се пият.

[Edit]Runner явно имаш някакви познания в областта на фармацията.Защо не ги споделиш тогава? :)

Link to comment
Share on other sites

Абе колкото по-малко се ползват антибиотици толкова по-добре.Това всеки доктор ще ви го каже.Ама като се запече работата няма начин ще се пият.

За антибиотиците съм напълно съгласен, че ако може да се избегнат това е най-добрия вариант. Но по някой път просто човек няма избор. И лекарите ги предпиусват само в много краен случай :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...