Jump to content
BulForum.com

Риба(дискусийка за всички рибари и рибета)


Lestat

Recommended Posts

Вчера бях за риба и нещо не ми вървеше та викам чайда пусна една дискусийка на тая тема.Нека всеки се чувства свободен да изяви мнение по даден въпрос, да се похвали или просто да каже някоя и друга тайна съставка на това изкуство риболовът!!! :tongue :tongue :tongue

Link to comment
Share on other sites

Аз почвам!Ся вчера бяхме на река Марица, за щука!Със всичките му там поводи, куки тройки и стръв, ама нищо.А риба има!Един 50 метра по-нагоре искара 2-3!Питам го аз аджаба кво бъркаме, ама той вика само ша се научите!Help needed!!!

Link to comment
Share on other sites

абе аз не съм голям рибар -отскоро ме запалиха по тая чудесия :)

последно ходихме на Пясъка и бая нещо изпофанахме :) Само на червен червей и кюспе - избихме тоя шаран :) Лошото беше че трябваше каквото сме фанали да пуснем,ма така или иначе не отидохме да пълним раниците а за кефа :) Един живарник с дължина 7м го напълнихме над половината! :woot :woot Каним се тиа дни ако не е много студено пак да мръднем :) Ко не са го изловили с мрежи мръсниците.

 

@Lestat : абе според мене едва ли сте бъркали нещо :) По-скоро оня е извадил късмет :) То като му тръгне на човек - лесно да се прави на майстор :) И на мен ми се е случвало : кибичим на некои водоем и само правим баня на червеите ,а до нас ги вадят та се късат :) Не е до грешка,има си такива куци дни :)

Link to comment
Share on other sites

абе аз не съм голям рибар  -отскоро ме запалиха по тая чудесия :)

последно ходихме на Пясъка и бая нещо изпофанахме :) Само на червен червей и кюспе - избихме тоя шаран :) Лошото беше че трябваше каквото сме фанали да пуснем,ма така или иначе не отидохме да пълним  раниците а за кефа :) Един живарник с дължина 7м го напълнихме над половината!  :woot  :woot  Каним се тиа дни ако не е много студено пак да мръднем :) Ко не са го изловили с мрежи мръсниците.

 

@Lestat : абе според мене едва ли сте бъркали нещо :) По-скоро оня е извадил късмет :) То като му тръгне на човек - лесно да се прави на майстор :)  И на мен ми се е случвало : кибичим на некои водоем и само правим баня на червеите ,а до нас ги вадят та се късат :) Не е до грешка,има си такива куци дни :)

 

Ами то най-често така става!

И найстина е много по-хубаво да се ходи за кеф, а не за да пълниш нещо!

Ама айде моля обясни ми защо е трябвало да ги пускате?Аз нещо не знам...

В смисъл има проверки, платен ли е? Кво?

Link to comment
Share on other sites

ами платен е ,да. Не че неможеш да си скриеш каквото си хванал,ама аз риба рядко ям (не я харесвам просто ,какво да се прави ) ,обаче се кефя да я ловя :) На излизане те проверяват уй какво си хванал,ама тва е бошлаф работа.Има едно място там,видяхме един път как шефа на водоема с едни негови приятели беше седнал там да ловат и оттогава само там ходим :) Явно и пазачите захранват там,щото доста нещо излиза:) Обаче ако решиш да седнеш до дърветата дето е тва място : дават ти да отидеш с кола до там само да си оставиш багажа и после я връщаш ма входа,а на излизане : пеша до колата,което не е малко път :) абе подсигърили са се,ама пак ко решиш може поне 3-4 шарана да си скриеш .Предня път бяха към 700-800 грама,само 2 по-големи извадихме : единия към 2кг ,а другия беше с малко по-тежък.И двата на кюспе само омесено с захранка от бусквити и сладкарски карамел :)

Link to comment
Share on other sites

ами платен е ,да. Не че неможеш да си скриеш каквото си хванал,ама аз риба рядко ям (не я харесвам просто ,какво да се прави ) ,обаче се кефя да я ловя :)  На излизане те проверяват уй какво си хванал,ама тва е бошлаф работа.Има едно място там,видяхме един път как шефа на водоема с едни негови приятели беше седнал там да ловат и оттогава само там ходим :) Явно и пазачите захранват там,щото доста нещо излиза:) Обаче ако решиш да седнеш до дърветата дето е тва място : дават ти да отидеш с кола до там само да си оставиш багажа и после я връщаш ма входа,а на излизане : пеша до колата,което не е малко път :) абе подсигърили са се,ама пак ко решиш може поне 3-4 шарана да си скриеш .Предня път бяха към 700-800 грама,само 2 по-големи извадихме : единия към 2кг ,а другия беше с малко по-тежък.И двата на кюспе само омесено с захранка от бусквити и сладкарски карамел :)

 

Ами ако можеш да ми обясниш горе-долу какви са таксите и къде е това място точно и аз бих наминал!

Link to comment
Share on other sites

ами платен е ,да. Не че неможеш да си скриеш каквото си хванал,ама аз риба рядко ям (не я харесвам просто ,какво да се прави ) ,обаче се кефя да я ловя :)  На излизане те проверяват уй какво си хванал,ама тва е бошлаф работа.Има едно място там,видяхме един път как шефа на водоема с едни негови приятели беше седнал там да ловат и оттогава само там ходим :) Явно и пазачите захранват там,щото доста нещо излиза:) Обаче ако решиш да седнеш до дърветата дето е тва място : дават ти да отидеш с кола до там само да си оставиш багажа и после я връщаш ма входа,а на излизане : пеша до колата,което не е малко път :) абе подсигърили са се,ама пак ко решиш може поне 3-4 шарана да си скриеш .Предня път бяха към 700-800 грама,само 2 по-големи извадихме : единия към 2кг ,а другия беше с малко по-тежък.И двата на кюспе само омесено с захранка от бусквити и сладкарски карамел :)

da ne e na stenata :confused

Link to comment
Share on other sites

Lan za koe po to4no govori6(i seriozno li ili prosto taka za lafa)-za pqsaka ili za microto.za6toto ako e za qzovira ne sam saglasen s teb.nikoga za poslednite 3 godini ne sam vijdal proverqva6ti,paza4i ili podobni,(a hodim mnogo 4esto za6toto seloto na baba mi e blizo)vijdal sam dori hora bez bileti nai-spokoino da si lovqt.

vij ako e za microto-da,to e pod arenda,no pozvolqvat i sporten ribolov.uto4ni kade hodite to4no.moje da obmenim opit :P

Link to comment
Share on other sites

Lan za koe po to4no govori6(i seriozno li ili prosto taka za lafa)-za pqsaka ili za microto.za6toto ako e za qzovira ne sam saglasen s teb.nikoga za poslednite 3 godini ne sam vijdal proverqva6ti,paza4i ili podobni,(a hodim mnogo 4esto za6toto seloto na baba mi e blizo)vijdal sam dori hora bez bileti nai-spokoino da si lovqt.

vij ako e za microto-da,to e pod arenda,no pozvolqvat i sporten ribolov.uto4ni kade hodite to4no.moje da obmenim opit :P

 

Абе и аз за тва се очудих!Е дин съсед всяка събота и неделя си е на селочблизо до Пясъчник) май се казва Войводино или нещо такова и такова нещо не съм чул!

Link to comment
Share on other sites

az sa6to sam zapalqn ot malak nekade 6 godi6en ba6tata e po4nal da me makni s nego za riba ama sega kato e studeno mnogo mnogo ne mu se hodi za riba predpo4ita na kompa da igrae na http://www.warez.ru:8081/gamez2/Pro.Bass.Fishing.2003-FLT/

igrata e zaribena kato zavali snqg i nqma kade da se hodi vi q prepora4vam :) :D ae tva e ot men

Link to comment
Share on other sites

емии и аз си падам нещо като рибарче..преди 7 години се зарибих и от тогава като ида на село лятото нон-стоп на реката или на язовира :P

Селото ми се казва Бяга и се намира до Пещера,през него минава Стара Река

Мисля че язовира ,който се намира до него ще ви привличе вниманието :)

малък е ,но има доста риба ,и което е най-важно-гладна е!!няма нужда от захранки или специална стръв,даже и на стереопор съм хващал без проблем :P иначе най-често си взимам хляб за там и перфектно се справям с него-за 1 час около 1 кило малки каракуди :D

има и по- големи рибета,но за съжаление доста по-трудно излизат :angry:

трябва да се иде по-рано и вероятно със захранка ще стане :)

 

иначе си предпочитам реката и хубавите мрянки :)

на Марица обаче не съм ловил :confused

едва преди 2 години се преместих в Пловдив и не съм имал възможност да ида да ги поуморя :)

Link to comment
Share on other sites

иначе си предпочитам реката и хубавите мрянки :)

на Марица обаче не съм ловил :confused

едва преди 2 години се преместих в Пловдив и не съм имал възможност да ида да ги поуморя :)

 

Специално за Марица, когато минава през Пловдив мога да ти кажа въобще да не пробваш!!!Супер умряло е!!!Особенно сега като е придошла, напрао няма кво да извадиш за цял ден!На Маноле му е майката!И кефал и мряна и червеноперка излиза.

Link to comment
Share on other sites

момчета : простете на невежия рибар :bgrin:

Нови Извор беше ,не пясъка :bgrin: Ми така е : нали ви казах : аз риба рядко ям ,само ловя и не съм много на "ти" като цяло защото отскоро съм почнал с тая краста :bgrin: Сяка седмица ходим някъде и да си призная (не ми са смейте моля ) така и не научих кое как се казва.То дори не съм от Пловдив,просто тук работя :) Платено си е там,мисля че беше 5 лева.Дават ти да си земеш 2 рибета (ко искаш де) за тия пари (и ако успееш да си хванеш :) ) а останалото като каракудки разни е без пари .Местото е следното : като отидете там,минавате кащето на пазачите,по стената и отсреща,ма е много ходене (нали ви казах че пускат там с кола само да си занесеш багажа,на връщане не пускат - пеша се прибираш).

Съжелявам,грешката беше моя,малко пишман рибар съм ,извинете.Ако бях прочел по-рано отговорите - ми по-рано щях да оправа недоразумението.Сори още веднъж.

Утре или вдругиден ако сме по-свободни мислим да минем пак някъде с въдиците ,ама незнам още къде приятелчетата са решили да ходим.Ако е хубаво времето и отидем : ша ви пиша как е било :)

Link to comment
Share on other sites

Та за микрото на Пясъчник ,почти винаги е било забранено,а от големия съм много доволен тая година.Верно хищника миналата зима доста го издраха с мрежите та хич го нямаше,но за сметка на това шаранът го компенсира.На Антон Ивановци също го нямаше нещо хищника само разни платики и тук там някоя заблудена каракуда или шаран.

На който му се "стриже" цял ден му препоръчвам Гарваново.Плащаш си 2 лева и цял ден ловиш червеноперки,каракудки и костурчета.Само шарана се плаща,но тои е доста рядко срещано явление на Гарваново.

Аиде и наслука на всички :) :)

Link to comment
Share on other sites

аиде и аз да са искажа като стар рибар :) ами преди на Пясака на гола кука сам фаштал я кустур4ета я бяла рибка. Не На Бракониерите :) 4ервения 4ервеи Rullez :P :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Та за микрото на Пясъчник ,почти винаги е било забранено,а от големия съм много доволен тая година.Верно хищника миналата зима доста го издраха с мрежите та хич го нямаше,но за сметка на това шаранът го компенсира.На Антон Ивановци също го нямаше нещо хищника само разни платики и тук там някоя заблудена каракуда или шаран.

На който му се "стриже" цял ден му препоръчвам Гарваново.Плащаш си 2 лева и цял ден ловиш червеноперки,каракудки и костурчета.Само шарана се плаща,но тои е доста рядко срещано явление на Гарваново.

Аиде и наслука на всички  :)  :)

 

Е, човек, недей така с тея мрежи!Не е хубаво нито за рибата, нито за нас-простите въдичари!!!В крайна сметка за удоволствие ли отиваш, или за бройка???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

някой ходил ли е на скоро някъде където да е ударил? кажете мислим тая неделя да мръднем на някъде ако времето е ОК

Link to comment
Share on other sites

На марица има щука обаче е голяма трудност да се хване.Аз кисна там всяка зима по няколко пъти ама все нищо.Тази зима същото положение.

Link to comment
Share on other sites

На марица има щука обаче е голяма трудност да се хване.

 

 

На какво я мъчиш?Аз едно време доста успявах покрай Стамболийски на блесна.

Link to comment
Share on other sites

Вчера бях за риба и нещо не ми вървеше та викам чайда пусна една дискусийка на тая тема.Нека всеки се чувства свободен да изяви мнение по даден въпрос, да се похвали или просто да каже някоя и друга тайна съставка на това изкуство риболовът!!! :tongue  :tongue  :tongue

Абе неможах да разбера това тема за рибари ли е ??? Или и за риболовци ??? :) :) :) Щото аз по принцип съм риболовец :)

 

Абе чакай да едитна :)

Момцииииии......риба има ама е омешана много със вода :)

А..и хората са казали.......

"Рибата няма дом.............обаче...има места дето обитава ;) "

Link to comment
Share on other sites

Az poprincip kato namerq vreme xodq na 4-tiq kilometar.Minalata godina izliza6e super mnogo riba.A strafta be6e MUXA :D za parvi pat minalata godina ostanovix 4e ribata kalve na MUXA.Oba4e tam trqbva da se otide o6te rano sutrinta 6toto posle kato doidat cqloto semeistvo mangali i okopirvat vsi4ko :angry1 Ina4e tam ima mnogo riba :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...